Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pentax K-50 - test aparatu
Autor Wiadomość
sz.starczewski 
Redaktor



Posty: 117
Wysłany: Pon 29 Lip, 2013   Pentax K-50 - test aparatu

Serdecznie zapraszamy do lektury testu aparatu Pentax K-50 oraz dyskusji na jego temat.

http://www.optyczne.pl/23...entax_K-50.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






luke130 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 304
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 31 Lip, 2013   

Szczerze, z całego serca zazdroszczę Pentaksiarzom ich puszek. Gdybym teraz zaczął swoją przygodę z fotografią to pewnie bym się zdecydował właśnie na Pentaksa.
ps. Aż mi zazdrość żyć ściska jak widzę taką jakość zdjęć przy ISO 12500 porównywalną z 800, może 1600 w mojej D90.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sro 31 Lip, 2013   

luke130, porownujesz nowe korpusy z takim sprzed 5 lat. choc przeciez nic nie stoi na przeszkodzie by sie pozbyc gratow i zaczac przygode z fotografia teraz. albo po prostu kupic d7000
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Lip, 2013   

Dobrze Cię rozumiem - dla mnie Pentax miał być takim polem testowym , aparatem na chwilę przed ewentualnym zakupem własnego sprzętu cyfrowego - tak do nauki/przypomnienia sobie fotografii po kilku latach przerwy i sporadycznym korzystaniu z pożyczanych puszek (jak S-Pro czy 5D) innych systemów przy okazji wykonywania zleceń. Zaczęło się kilka lat temu od dopiero co wypuszczonego K-x. I tak już zostało - wypuszczenie K-5 pozwoliło zapomnieć o braku systemowej FF , a zapowiedziane na przyszły rok nadejście "małego obrazka" może rozszerzyć możliwości. Dobrze że Pentax za niewielkie pieniądze daje możliwość zakupu uszczelnionej lustrzanki ze świetną matrycą rodem z K-5-tki. I to w kilku wersjach .

luke130 napisał/a:
przy ISO 12500 porównywalną z 800, może 1600 w mojej D90.

Nie przejmuj się - i tak masz dużo lepiej niż "kanonierzy" na cropie! :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 31 Lip, 2013   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Nie przejmuj się - i tak masz dużo lepiej niż "kanonierzy" na cropie!

Tak, dużo lepiej od właścicieli 20D i 30D. :lol: Bo już wyżej to dość dyskusyjna teza by już była, co wałkujemy w kilku sąsiednich wątkach. :)

moronica napisał/a:
albo po prostu kupic d7000

Dokładnie. Nikoniarze akurat specjalnie na Pentaksa lukać nie muszą. No chyba że te małe niepozorne stałeczki też kuszą, to wtedy owszem. :)
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 31 Lip, 2013   

komor napisał/a:
AndrzejM.Makuch napisał/a:
Nie przejmuj się - i tak masz dużo lepiej niż "kanonierzy" na cropie!

Tak, dużo lepiej od właścicieli 20D i 30D. :lol: Bo już wyżej to dość dyskusyjna teza by już była, co wałkujemy w kilku sąsiednich wątkach. :)


Ale to jest zawsze tak, ze aby powiedzieć z (prawie) pełną pewnością, że aparat A jest lepszy od B to odstep czasowy między powstaniem obu konstrukcji musi być duuuzy (a i to nie jest warunkiem dostatecznym).

Natomiast lepszość do pewnych zastosowań to inna sprawa. I tak - jesli ktoś strzela np. tylko statykę o dużej rozpietosci tonalnej to ze wzgldu na maksymalizację tej rozpiętosci (przy praktycznie braku innych istotnych cech) akurat Pentaks jest dość naturalnym wyborem, podczas gdy wybór nowiutkiego Canona byłby tu moim zdaniem mniej racjonalny.
(z drugiej strony znany mi jest - acz nieosobiście - przypadek zakupu P z bigmą pod ptaki - gość też zadowolony i z zachwytu pieje, fajnie, choć moim zdaniem sens tego taki sobie).


Z kolei moim zdaniem akurat fajne i dobre krajobrazy (statyka z dużą rozpiętoscia) na niezobowiązującym poziomie to można strzelać prawie bele czym (i róznice finalne będą nie tak znowu powalające), więc akurat niezmierzona głebię P to sobie dawno w buty włożyłem. A naprawdę małe gabaryty obiektywów i korpusów to mozna gdzie indziej znaleźć :-)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Lip, 2013   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Zaczęło się kilka lat temu od dopiero co wypuszczonego K-x.


tak :razz: dla k-xa warto nie myśleć o FF innych systemów :razz:

AndrzejM.Makuch napisał/a:
I tak już zostało - wypuszczenie K-5 pozwoliło zapomnieć o braku systemowej FF


bo jakby nie ma innego wyjścia :razz:

Jak dobrze mieć "pusta głowę" i móc zmieniać system pod potrzeby.

AndrzejM.Makuch, ja od tej chwili będę oglądał każdą twoją fotkę :razz:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sie, 2013   

kozidron napisał/a:
AndrzejM.Makuch napisał/a:
I tak już zostało - wypuszczenie K-5 pozwoliło zapomnieć o braku systemowej FF


bo jakby nie ma innego wyjścia :razz:


A z jakiego powodu? W każdej chwili mogę kupić FF jakiegokolwiek producenta. Przecież szkła od cropa i tak do ff nie pasują , czego byś nie użył.

kozidron napisał/a:

tak :razz: dla k-xa warto nie myśleć o FF innych systemów
lubisz się wyzłośliwiać, jakbyś nie rozumiał co ktoś napisał, i na dodatek swego pisania też... :razz: :lol:

tak na marginesie - możesz mi powiedzieć po co myśleć o FF innych systemów? Jeśli jest potrzeba - to się taką puszkę po prostu kupuje i tyle.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sie, 2013   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
tak na marginesie - możesz mi powiedzieć po co myśleć o FF innych systemów? Jeśli jest potrzeba - to się taką puszkę po prostu kupuje i tyle.


ja nie muszę o tym mysleć ja uzywam obu systemów :razz:

AndrzejM.Makuch napisał/a:
A z jakiego powodu? W każdej chwili mogę kupić FF jakiegokolwiek producenta. Przecież szkła od cropa i tak do ff nie pasują , czego byś nie użył.


AndrzejM.Makuch, czy ty masz pojęcie co ty czasem wypisujesz, rozumiesz co napisałeś w zdaniu które ci wytłuszczyłem.

AndrzejM.Makuch, to że nie trzymałeś żadnego canona z porządnym szkłem już wiemy, udowodniłeś nie raz na forumie, właśnie udowodniłeś, że nigdy nie trzymałeś żadnej puszki nikona FF.

Wiesz jak działa format dx w lustrzankach FF nikona?


Chociaż jak znam życie zraz zmienisz temat i zaczniesz swoje pitu, pitu o DR matryc aps-c Canona :roll: taki z ciebie znawca, że nawet tyłka do sklepu nie ruszysz, żeby pomacać inne systemy.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sie, 2013   

To że szkła od ff pasują do cropa wiem i bez ciebie. Ale odwrotnie niestety nie. To że można zrobić zdjęcie jak z małej matrycy używając FF niczego nie zmienia. Używanie w ten sposób lustrzanki FF moim skromnym zdaniem - to tylko wyjście awaryjne , żeby np. nie przechowywać wielkiego pliku , gdy wiemy że i tak zostanie on obcięty. Lubisz przesadzać i wydziwiać - sam wypisując różne bzdury o ludziach których nie znasz - jeśli to ci poprawia samoocenę - winszuję i współczuję.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 01 Sie, 2013   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Ale odwrotnie niestety nie.
Często, gęsto jednak się da, co jako użytkownik Pentaxa powienienś dobrze wiedzieć.
AndrzejM.Makuch napisał/a:
żeby np. nie przechowywać wielkiego pliku
Lub też mieć darmowego TC 1.5x, który na dodatek redukuje wady obiektywu zamiast światła...
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 01 Sie, 2013   

hijax_pl napisał/a:
Lub też mieć darmowego TC 1.5x, który na dodatek redukuje wady obiektywu zamiast światła...


może się mylę, ale chodziło raczej o łaczenie DX- szkła za FF korpusem, a wtedy to chyba jednak nijak się nie redukują wady obiektywu. Czy też może znowu jestem 25 lat za Zimbabwe?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sie, 2013   

To wiem - wszak niektóre kryją całą klatkę , ale nie róbmy z tego zasady - bez przesady.
To że duża część mojej optyki używana jest z analogiem i nadaje się do FF - tak ją wybierałem by mogła pracować również z nim i do tegoż analoga była przeznaczona. Do średniego formatu też jeszcze mam optykę , choć większości szkieł i aparatów dawno się pozbyłem. Używanie optyki z większych formatów ma sens tylko do pewnego momentu i to pod warunkiem że jest najwyższej klasy. Inaczej nic nie pomoże fakt że rysuje samym środkiem i nie winietuje...
Cytat:
Lub też mieć darmowego TC 1.5x,

I to głównie miałem na myśli pisząc o obcinaniu itd...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 01 Sie, 2013   

RB napisał/a:
może się mylę, ale chodziło raczej o łaczenie DX- szkła za FF korpusem
Aano racje macie, panie... Pardonsik :oops:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sie, 2013   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
To że szkła od ff pasują do cropa wiem i bez ciebie.


ten temat nie był w ogóle poruszany, czy ty czytasz sam siebie ?

AndrzejM.Makuch napisał/a:
To że można zrobić zdjęcie jak z małej matrycy używając FF niczego nie zmienia. Używanie w ten sposób lustrzanki FF moim skromnym zdaniem - to tylko wyjście awaryjne , żeby np. nie przechowywać wielkiego pliku , gdy wiemy że i tak zostanie on obcięty.



Zmienia, przed chwilą twierdziłeś inaczej, miałbyś chociaż raz jaja, żeby przyznać się że palnąłeś głupotę i nie wykręcać kota ogonem.

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Lubisz przesadzać i wydziwiać - sam wypisując różne bzdury o ludziach których nie znasz


nie trzeba, sam się przedstawiłeś, bez wątpienia nie masz pojęcia o czym mowa, przeczytaj to zdanie i skup się na jego sensie, ja nawet Ci nie musze pomagać, kompromitujesz się sam:

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Przecież szkła od cropa i tak do ff nie pasują , czego byś nie użył.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13