Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fool Frame - konkretne przykłady przewagi?
Autor Wiadomość
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 29 Wrz, 2013   

fatman napisał/a:
Po co wogóle zajmujesz się tymi rogami?

Wyłącznie dla poszerzenia ogólnej wiedzy optyczno-fotograficznej ;)

fatman napisał/a:
weź swoją maszynę, przytul i zaplanuj sesję na jutro

Nie mogę, nie mam FF ;)

Wiem że ludzi to może nie interesować i dla fotografii jest to niespecjalnie istotne, ale ten wątek jest właśnie o tym :)
Z drugiej strony chcesz przysłonę przymykać do f/22, żeby mieć wszystko ostre, a rogi Cię nie obchodzą? To już jest dziwne ;)

fatman napisał/a:
sam nie mogłem uwierzyś jak ostra jest stałka Sigmy 19mm na tym aparacie.

No dobra, ale to nie jest jakiś ultra szeroki kąt. Trudno to porównywać do 17 mm na FF.

OK. Jeżeli rzeczywiście rogi są bardziej miękkie na FF, to czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego na samplach podanych wcześniej przez Usjwo wygląda jakby było odwrotnie? Jakiś błąd metodologiczny w wykonywaniu sampli?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 29 Wrz, 2013   

Straszne... :razz:
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

O jaad75, fajnie, ze przejmujesz dyzur!
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

Za to ja wymiękam.

mozer, w porę ten wątek założyłeś.
Mówisz i masz.
Ty pewnie słodko śpisz a tu już się dla Ciebie wymyśla rzeczy.
Nowość !!!
[...] ...a spherical lens can create wide angle images without chromatic aberration or loss of resolution at corners [...]

http://www.dpreview.com/n...t&ref=title_0_2

Pozostaje Ci poczekać. :wink:
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

W ogóle nie traktujecie poważnie człowieka z problemami ;)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

mozer, bo to nie jest poważny problem. Nie potrzebujesz płytszej GO, ani wyższej używalnej czułości, ani jasnego szerokiego kąta, interesują cię umiarkowane rozdzielczości, to po cholerę zastanawiasz się nad FF? Dla tych paru linii więcej/mniej (w zależności od kombinacji korpus/szkło) w rogu kadru?
Te bzdury o przejściach tonalnych sobie daruj, bo to kompletnie nie zależy od wielkości klatki, a od kombinacji ilości pikseli/bitów i jakości przetwarzania.
Rozumiem, że w zasadzie chodzi Ci wyłącznie o przykłady "wyższości", ale tak naprawdę po cholerę?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

jaad75, interesują mnie GO, jasność itp., ale w innych zastosowaniach. Tutaj zastanawiam się wyłącznie co jest najlepsze do krajobrazu.

jaad75 napisał/a:
Te bzdury o przejściach tonalnych sobie daruj

Ile osób, tyle opinii najwyraźniej. Ale zauważ, że nawet na DxO widać, że FF mają lepszy ten parametr.

Czyli rozumiem, że jesteś kolejną osobą, która twierdzi, że jednak na FF w rogu będzie tych parę linii więcej? :twisted:

Kurka, chciałem obrazki nie ankietę ;)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

mozer napisał/a:
Ale zauważ, że nawet na DxO widać, że FF mają lepszy ten parametr.
To zależy które modele porównywać.
mozer napisał/a:
jednak na FF w rogu będzie tych parę linii więcej? :twisted:
j.w.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

mozer napisał/a:
Jeśli gęstość pikseli jest taka sama to dlaczego na FF ma być lepiej skoro wady optyczne rosną im dalej od osi optycznej?

komor napisał/a:
Dlatego, że jest więcej milimetrów obrazu, więc nawet jak lpmm jest takie samo, to lpph wyjdzie wyższe.


I właśnie o to chodzi - nawet te "kiepskie osiągi" daleko od osi optycznej są w stanie dać ostry obraz w narożnikach dzięki wielkości klatki - i tutaj przypomina mi się analogiczna dyskusja z kimś kto nie mógł zrozumieć dlaczego obiektyw który podłączony do małego obrazka dawał średniej jakości obrazy, na Mamiya 67 powalał na kolana... :lol: Rogów jakoś nikt nie oglądał - może zdjęcia były dość dobre by nie korciło do dziwnych zabiegów. Ale z tego co pamiętam - rogi były raczej w porządku. :wink:
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

Kiedyś dla własnych potrzeb zrobiłem test ostrości swoich obiektywów (przy okazji też test pracy AWB), tak żeby wiedzieć, ile można z nich wycisnąć. Generalnie nuda jak na rybach, ale będzie się nadawał do tego wątku:


FF


APS-C


1:1


FF


APS-C


1:1


Pełny kadr



1:1



1:1



1:1



1:1
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

Luke_S, takie mydło na FF na f/8? Nie do uwierzenia... Te rogi na pewno złapały się w GO?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

mozer, "pomógł" byś mu dał... :razz:
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

jaad75, na razie nie pomógł tylko namieszał ;)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

mozer, pokazał to, o czym wiadomo, że można bez najmniejszego problemu zrobić porównanie, w którym pełna klatka polegnie. Można też zrobić takie, w którym wynik będzie wręcz przeciwny.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

jaad75, ale aż w takim drastycznym stopniu? Wydawało mi się, że to jest dobre szkło.

[ Dodano: Pon 30 Wrz, 2013 22:58 ]
Czy to jest oszustwo:

http://www.the-digital-pi...omp=0&APIComp=3

?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14