Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS 70D - test aparatu
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 06 Paź, 2013   

Smola napisał/a:
A ty nie wnioskujesz na podstawie siebie ?

Nie, na podstawie średniej z forum i znajomych. :) Wiesz, oczywiście wszystko zależy od potrzeb i rodzaju wykonywanych zdjęć.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 06 Paź, 2013   

Racja. Podstawowe pytanie czy na tym ktos zarabia....wtedy musi byc up to date.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Nie 06 Paź, 2013   

7 lat w fotografii cyfrowej to wiecznosc, zwlaszcza jesli chodzi o korpusy z najnizszej polki. to akurat czesto amatorzy maja najwieksze parcie na wymiane sprzetu, dlatego te najnizsze modele sa odswiezane najczesciej (albo na odwrot - maja najwieksze parcie bo modele, ktore ich interesuja, sa odswiezane tak czesto)
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 852
Wysłany: Nie 06 Paź, 2013   

Arek napisał/a:
jaad75 napisał/a:
Zależy w jakiej kategorii.


A w jakiej kategorii D600 ma wyraźną przewagę nad 6D? Ja widzę tylko jedną, w ilości kurzu na matrycy.


AF ma lepszy D600 - chodzi mi o zdjęcia sportowe z AF ciągłym.

A w złym oświetleniu D600 też da radę, bo ma lampkę :razz:
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 06 Paź, 2013   

siosio napisał/a:
AF ma lepszy D600 - chodzi mi o zdjęcia sportowe z AF ciągłym.
w ilosci pkt, owszem, w jakości działania drastycznej różnicy nie ma.

siosio napisał/a:
A w złym oświetleniu D600 też da radę, bo ma lampkę :razz:


tak? to spróbuj sobię tę lampkę wyłączyć i zobacz jak wtedy "działa" af :mrgreen:
podpowiem : NIE DZIAŁA.

TU porównanie puszek, w tym af. choc nie wiem jaki miały wpływ użyte szkła na wyniki, jeśli chodzi o tryb ciągły.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Nie 06 Paź, 2013   

kufel napisał/a:
siosio napisał/a:
A w złym oświetleniu D600 też da radę, bo ma lampkę :razz:

tak? to spróbuj sobię tę lampkę wyłączyć i zobacz jak wtedy "działa" af :mrgreen:
podpowiem : NIE DZIAŁA.

a skad ty to mozesz wiedziec? podpowiem : NIE MOZESZ
gdybys wiedzial to bys nie pisal takich bzdur. tak sie sklada, ze lampka dziala tylko dla centralnego punktu w trybie AF-S, a ja lubie robic w AF-C na bocznych punktach i do tego na koncertach, w fatalnie oswietlonych piwnicach, gdzie czesto jedynym oswietleniem jest projektor rzucajacy obraz na scene. i dziala. i co teraz?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 06 Paź, 2013   

Smola napisał/a:
Podstawowe pytanie czy na tym ktos zarabia....wtedy musi byc up to date.

Zarabianie nie ma związku. Wcześniej pisałeś, że zestaw trzech szkieł to 10 tysięcy złotych, czym też wyraziłeś pewną opinię o swoich preferencjach co do balansu, ile na szkło, a ile na puszkę. Ja akurat proporcje mam trochę inne, i mając naprawdę dobrą szklarnię trochę szkoda by mi było tyle lat podpinać ją do 350D czy 30D. Naprawdę od tego czasu wiele się zmieniło w puszkach. Nawet Canona… :)
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 06 Paź, 2013   

moronica, a wysiliłaś sie i zobaczyłaś podany przeze mnie link? :roll: wtedy zobaczyłabyś o jakich warunkach mowie...

zanim zaczniesz oskarżać kogoś o pisanie bzdur sprawdź zrodla które ta osoba podaje.

ułatwię Ci zadanie: od 9:19
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pon 07 Paź, 2013   

kufel, obejrzalam. i co? wzielam mojego d600, wlaczylam 2 male lampki w przeciwnym koncu pokoju (to o 2 zarowki mniej niz on ma), polozylam gumke od sluchawek na dywanie pod biurkiem (mam taki sam dywan jak ten koles :P ) i z moim starym 80-200 jakos ostrzy bez uzycia lampki. nie dziala moze super szybko ale jakos nie widze w swojej przyszlosci fotografowania niewielkich czarnych smieci noca pod biurkiem

wiesz, dla mnie trudne warunki oswietleniowe to jak musze ISO podbic do 6400 i ciezko mi nawet znosnie naswietlic scene przy czasie 1/60s bo mi histogram pelza gdzies w dolnej cwiartce zakresu. ty skwitowales sprawe twierdzeniem, ze AF w d600 w trudnych warunkach oswietleniowych bez lampki nie zadziala bo obejrzales sobie filmik w necie. i to jest wlasnie bzdura
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pon 07 Paź, 2013   

moronica, niestety nie jesteś bardziej wiarygodna niż ten filmik. Będziesz musiała nakręcić własny. Pics or it didn't happen ;)

komor napisał/a:
. Ja akurat proporcje mam trochę inne, i mając naprawdę dobrą szklarnię trochę szkoda by mi było tyle lat podpinać ją do 350D czy 30D. Naprawdę od tego czasu wiele się zmieniło w puszkach. Nawet Canona…

:twisted:
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 07 Paź, 2013   

moronica napisał/a:
kufel, obejrzalam. i co?
no i co , działa mu ten af czy nie? ;) no nie bardzo. a wiec są sytuacje w której d600 polegnie a 6d ciężko bo ciężko ale będzie działał. nie wiem jakie miał autor filmiku warunki, zakładam ze skrajnie ciężkie. poza tym nie wiadomo jaki wpływ miały na wyniki użyte szkła.

moronica, zluzuj, to tylko aparat ;) nie musisz go bronic niczym Jasnej Góry. poczujesz jakąś ujmę jeśli okaże się ze w pewnych kwestiach Twój aparat może niedomagać? zupełnie niepotrzebnie...


moronica napisał/a:
ty skwitowales sprawe twierdzeniem, ze AF w d600 w trudnych warunkach oswietleniowych bez lampki nie zadziala bo obejrzales sobie filmik w necie. i to jest właśnie bzdura
powtórzę, gdybyś się wysiliła i zobaczyła filmik prezentujący to o czy pisalem odnosnie af, to nie wyciągałabyś kuriozalnych wniosków z mojego wpisu... ten filmik miał pokazać gdzie jest granica af w d600. tak trudno pewne rzeczy zrozumieć?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 07 Paź, 2013   

kufel napisał/a:
ten filmik miał pokazać gdzie jest granica af w d600
To oczywiste. Szkoda, że pan nie pokazał jak sprawują się inne niż centralne punkty obydwu aparatów... :razz:
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 07 Paź, 2013   

jaad, no ale nie taki byl cel ? ;) tu chyba chodziło o to jak sprawują się te najbardziej czułe.

jaad zakładasz ze była by przepaść? w sumie jakiegoś dokładnego porównania bocznych tych dwóch modeli nie widziałem.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pon 07 Paź, 2013   

kufel napisał/a:
siosio napisał/a:
A w złym oświetleniu D600 też da radę, bo ma lampkę :razz:

tak? to spróbuj sobię tę lampkę wyłączyć i zobacz jak wtedy "działa" af :mrgreen:
podpowiem : NIE DZIAŁA.

czegos tu nie zrozumialam? a moze mialam czytac miedzy wierszami? ile razy to czytam to dochodze do jednego i tego samego wniosku - twierdzisz, ze w zlym oswietleniu AF w d600 bez lampki nie dziala. sorry, NIE DZIALA. a ja go uzywam czesto w zlym oswietleniu bez lampki i dziala. spoko, kolesiowi nie chcial wyostrzyc w sytuacji w ktorej nawet by mu ISO nie starczylo by to poprawnie naswietlic. mi wyostrzylo z prawie 20-letnim szklem. ale spoko, w ekstremalnie zlym oswietleniu AF ma do bani. ale wystarczy do tego ekstremalnie zlego oswietlenia dodac kilka EV by wejsc lekko na plus i juz dziala a oswietlenie nadal jest zle

ciekawe, ze posiadajac dany sprzet nie wolno o nim dobrze pisac, ale ci, ktorzy go nie posiadaja, maja wolna reke by sobie o nim pisac co im sie tylko podoba. chwalic jeden, ganic drugi, czego dusza zapragnie. pod warunkiem, ze sie chwali lub gani cos, czym sie nie dysponuje
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 07 Paź, 2013   

kufel napisał/a:
jaad zakładasz ze była by przepaść?
Obawiam się, że tak, reszta punktów w 6D, ostrzy od bodaj +0.5EV, to jest naprawdę przepaść w porównaniu z -3EV na centralnym, już pomijając, że tylko centralny jest krzyżowy... Takie rzeczy niestety Pan powinien również wyłuszczyć w tego typu porównaniu, bo dla wielu będą istotniejsze niż to, jak D600 ostrzy, gdy wyłączy mu się standardowe wspomaganie... :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14