Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS 70D - test aparatu
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

felis, jak pracujesz w LR, to funkcje 2-3, czyli korekcji winietowania i aberracji chromatycznej na pewno nie są uwzględniane przez LR, a sam plik RAW nie jest modyfikowany w aparacie. Wymieniona przez Ciebie funkcja 1 (odszumianie) jest stosowana dla plików RAW, chyba że instrukcja obsługi mówi co innego, sprawdź może.

Jeśli nie zamierzasz montować filmów i używać materiału do dalszej obróbki, to moim zdaniem nie ma sensu stosować ALL-I, bo istnieje szansa, że jakiś prostszy dekoder (w telewizorze czy innym urządzeniu) potknie się na tym. Jak rozumiem sprawdziłeś już, że na Twoim telewizorze działa?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






felis
Bywalec


Posty: 141
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

komor napisał/a:
Jeśli nie zamierzasz montować filmów i używać materiału do dalszej obróbki, to moim zdaniem nie ma sensu stosować ALL-I, bo istnieje szansa, że jakiś prostszy dekoder (w telewizorze czy innym urządzeniu) potknie się na tym. Jak rozumiem sprawdziłeś już, że na Twoim telewizorze działa?

Jak pisałem wcześniej mój montaż ogranicza się do przycinania (wycinania) fragmentów i łączenia plików. Nic więcej nie robię. Może kiedyś mnie weźmie na coś ale wątpię.
TV nie sprawdzałem, ale to dość nowy samsung, a co by o tych urządzeniach nie napisać to z multimediami radzą sobie wyśmienicie na tle konkurencji. Wiem bo zwróciłem philipsa i sprzedałem toshibę między innymi dlatego, że z mediami było rożnie (przy toshibie wręcz fatalnie.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

felis napisał/a:
Jak pisałem wcześniej mój montaż ogranicza się do przycinania (wycinania) fragmentów i łączenia plików.

Jeśli potem eksportujesz od nowa plik (tzn. rekompresujesz), to nie ma znaczenia jaki materiał był na wejściu (oczywiście ALL-I pomoże w utrzymaniu jakości), natomiast jeśli posługujesz się programem, który tylko odcina klatki bez rekompresji, to być może skórka nie jest warta wyprawki.

felis napisał/a:
TV nie sprawdzałem

:)
 
 
felis
Bywalec


Posty: 141
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

komor napisał/a:
posługujesz się programem, który tylko odcina klatki bez rekompresji, to być może skórka nie jest warta wyprawki.

Nie robię rekompresji to chyba będę stosował te duże pliki. Jeszcze zobaczę ile realnie pamięci pochłania ok 5 minutowy film bo dłuższych nie kręcę i wtedy jednoznacznie zdecyduję.
W każdym razie dziękuje wszystkim za pomoc. Automaty powyłączam, a filmy mają być tylko pamiątkowymi dodatkami do wakacji itp zdarzeń więc nie są priorytetem.
Pozdrawiam
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

felis napisał/a:
Jeszcze zobaczę ile realnie pamięci pochłania ok 5 minutowy film bo dłuższych nie kręcę i wtedy jednoznacznie zdecyduję.
Pozdrawiam

Przy Full HD
ALL-I: 685 MB/min
IPB: 235 MB/min
 
 
felis
Bywalec


Posty: 141
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

matys napisał/a:

Przy Full HD
ALL-I: 685 MB/min
IPB: 235 MB/min

W rzeczywistości wyszło około
ALL-I: 530 MB/min
IPB: 220 MB/min
Pozostanę jednak przy większej kompresji bo rozmiary plików stają się absurdalne.
Miałem kamerę AVCHD to zużywała ok. 130MB/min przy FHD 25 FPS.
 
 
marinko 
Nowy


Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 08 Gru, 2014   

Ja chyba poszedłbym w Canona ale również zastanowiłbym się czy nie poczekać i trochę jeszcze odłożyć i uderzyć w półeczkę wyżej :neutral: . Pozdrawiam
 
 
OVP 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   Re: Canon EOS 70D - test aparatu

Pytanko.
Ten obrotowy wyświetlacz w 70D, trochę się go obawiam. Na pewno sporo ułatwia ale czy częste używanie nie spowoduje szybkiej potrzeby jego naprawy, jakieś listwy, złączki, itp. (mam przykre doświadczenia z telefonami z klapką)?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

OVP, nie mam 70D więc się odezwę. :) Jeśli często będziesz używać ten ekran w wersji obróconej na bok, to być uda Ci się go urwać/wyłamać. Natomiast wiele osób używa takie ekrany w położeniu klasycznym, czyli analogicznie jak w korpusach bez ruchomego ekranu. W telefonie z klapką musisz jej użyć przy każdej rozmowie. W aparacie foto musisz to ruszyć tylko w specyficznych sytuacjach.
 
 
jago 
Uczestnik



Posty: 68
Skąd: Toruń
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

komor napisał/a:
Natomiast wiele osób używa takie ekrany w położeniu klasycznym, czyli analogicznie jak w korpusach bez ruchomego ekranu


Nie polecam tej metody gdyż przy niej w 70D można niechcący przestawić ustawienia aparatu (te które można zmienić z poziomu ekranu). Ekran jest bardzo czuły i nie ma niestety możliwości jego zablokowania w przypadku jak to określiłeś klasycznego położenia.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

jago, to cenna informacja. Modele 3-cyfrowe mają chyba jeszcze czujnik zbliżeniowy i wyłączają ekran po zbliżeniu twarzy do wizjera, modele 2-cyfrowe w czasach przeddotykowych go nie miały i widzę, że nadal nie mają?
 
 
jago 
Uczestnik



Posty: 68
Skąd: Toruń
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią 19 Gru, 2014   

Canon 70D niestety nie ma czujnika zbliżeniowego. Ekran można wyłączyć przyciskiem INFO lub zmiany nastaw. A gadżet w postaci czunika zbliżeniowego po prostu robił to za nas.
 
 
klausownik 
Nowy



Posty: 23
Wysłany: Sro 28 Sty, 2015   

Byłem ostatnio przed dylematem wyboru 70D i 7DmkII. Cena odgrywała dużą rolę (dlatego w ogóle rozważałem 70D). Ale po przeczytaniu testów obu aparatów i zestawienia "za i przeciw" kupiłem 7DmkII. Jednym z czynników przechylających szalę na korzyść 7DmkII było stwierdzenie autora testu 70D o filmowaniu - cytuję: "Szkoda jednak, że nie mamy możliwości nagrywania filmów w trybach priorytetu przysłony czy migawki."

Jednak trafiło do mnie ostatnio parę informacji. Między innymi o problemach przy nagrywaniu w zestawie 70D+SigmaA18-35f1,8. Nie chodzi mi o sam obiektyw tylko o to, że w opisie problemu jest mowa o tym, że w czasie nagrywania z priorytetem przysłony występuje chwilowe zawieszenie obrazu.

http://lenspro.pl/problem...gma-18-35-1-8a/

To ja się pytam: czy w 70D jest możliwość nagrywania z priorytetem przysłony, czy nie??? Ktoś mi jednoznacznie odpowie???
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

jago napisał/a:
Canon 70D niestety nie ma czujnika zbliżeniowego.

Bo to ujmowało by powagi wszelkim ćwierćprofysonalistom :lol:
W 600D też go wyrzucili ale w kolejnych szybko z powrotem przywrócili, nie wyobrażam sobie normalnego korzystania z "dobrodziejstwa cyfraków" bez tej funkcji.
klausownik napisał/a:
To ja się pytam: czy w 70D jest możliwość nagrywania z priorytetem przysłony, czy nie??? Ktoś mi jednoznacznie odpowie???

To tryb "M" z auto iso Ci nie wystarcza?
 
 
klausownik 
Nowy



Posty: 23
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

Dżozef napisał/a:
klausownik napisał/a:
To ja się pytam: czy w 70D jest możliwość nagrywania z priorytetem przysłony, czy nie??? Ktoś mi jednoznacznie odpowie???

To tryb "M" z auto iso Ci nie wystarcza?


Nie chodzi mi o to, co mi wystarcza, tylko chcę wiedzieć ostatecznie: czy w 70D jest możliwość filmowania z priorytetem przysłony, czy nie, gdyż z wymienionych przeze mnie źródeł dochodzą sprzeczne informacje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14