Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS 70D - test aparatu
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

klausownik, z wymienionych przez Ciebie źródeł jednoznacznie wynika, że ma możliwość filmowania z priorytem przysłony, jak większość (wszystkie?) filmujące Canony. Problemem jest współpraca z określonymi szkłami producentów trzecich. Zajrzałeś na wspomnianą w źródle stronę 429 w instrukcji?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






klausownik 
Nowy



Posty: 23
Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

komor napisał/a:
klausownik, z wymienionych przez Ciebie źródeł jednoznacznie wynika, że ma możliwość filmowania z priorytem przysłony


Chyba nie czytasz co pisałem. Właśnie z wymienionych źródeł dochodzą SPRZECZNE informacje!!! Wg testy nie ma możliwości. Wg opisu w problemie - jest.

[ Dodano: Czw 29 Sty, 2015 20:53 ]
Już wiadomo o co chodzi. Aparat zacina obraz gdy pokrętło programów jest ustawione na Av, jednak nie ma nagrywania z priorytetem przysłony - aparat nagrywa wtedy jak na P.
Źle wyrazili się w artykule opisującym problem.
 
 
yatamay 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2015   dźwięk

Witam serdecznie!

Mam dwa pytania dotyczące filmowania, a w sumie rejestracji dźwięku?


W jaki sposób sprawdzać, czy dźwięk dobrze się nagrywa w trakcie? Aparat nie ma wejścia na słuchawki.

Druga sprawa - jaki mikroport z odbiornikiem polecicie. Wiem denerwujące wymagania - niedrogi i dobry (wiem, że mimo wszystko są takie ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2015   

yatamay, pytanie o mikroport ma większe szanse na odpowiedź w dziale Filmowanie cyfrowe. Załóż tam proszę nowy wątek, bo chyba nie było jeszcze takiego tematu, z tego co sprawdziłem na szybko.
 
 
yatamay 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2015   

komor napisał/a:
yatamay, pytanie o mikroport ma większe szanse na odpowiedź w dziale Filmowanie cyfrowe. Załóż tam proszę nowy wątek, bo chyba nie było jeszcze takiego tematu, z tego co sprawdziłem na szybko.



Dziękuję, już przenoszę się tam ;)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Kwi, 2015   

Magic Lantern on Canon 70D
http://www.eoshd.com/2015...%28EOSHD.com%29
 
 
Myotis23 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 15 Lip, 2015   

Witajcie,

Zauważyłem ostatnio problem z prądożernością swojego 70d. Robię zdjęcia z gripem mike (1 nerka canon+1 nerka zamiennik, lub 6 aku eneloop). Wczoraj przy fotografowaniu przez 3 h aparat był prawie cały czas na stand-by, popołudnie-wieczór ale bez dużej wilgotności, zrobiłem około 100 RAWów w kilku seriach i aparat zużył całe aku po około 2.5 h, nie kręciłem filmów, nie używałem LV ani wi-fi. do aparatu miałem podpięty C400 f5.6, prawie cały czas z TC 1.4, także gównie rękofokus. Podobnie dzieje się na nerkach.
Czy ktoś z was ma podobne doświadczenia? Nie zauważałem takich problemów z 40d w podobnej konfiguracji.
Dodatkowo szaleje wskaźnik poziomu naładowania baterii - główny problem, to szybkie zejście np, z dwóch kresek do zera po włączeniu, lub wskazanie 4 kresek po włączeniu i zejście do zera po kilku seriach - zauważyłem to kilkukrotnie przy sprawdzaniu sprzętu przed wyjazdem w teren.
Z góry dzięki za pomoc, pomysły i uwagi :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

Podejrzanie szybkie zużywanie energii podczas używania niefirmowych gripów to chyba nie jest nowy problem. Chyba były o tym tematy w dziale „Inne akcesoria”.
 
 
Myotis23 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

OK, thnx! Może to jest problem. Spróbuję pofocić bez gripa i zobaczę. W 40d mam canonowski, i jak wspominałem, jest dobrze.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 17 Lip, 2015   

To raczej nie wina gripa, no chyba że masz jakieś zwarcie, a zastosowanych akumulatorów. Prawdopodobnie masz bardzo słaby zamiennik - sporo mniejszą pojemność, co przekłada się na szalejące zużycie. Albo bierzesz 2 oryginały, albo 2 tej samej "firmy". Eneloopy miałeś na pewno dobrze naładowane? Nie miałeś przypadkiem servo włączonego?
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Pią 17 Lip, 2015   

To wina chipa w gripie. Podobne problemy robią chipy w niektórych zamiennych aku. Problem można rozwiązać pomijając to badziewie poprzez zmostkowanie, no ale wtedy rezygnujesz też z zabezpieczenia zwarciowego jakie ma on zapewnić.
Ale uwaga! ogniwo jest naładowane i niebezpieczne, to tylko chip nie pozwala na prawidłowy przepływ energii i wprowadza w błąd wskaźnik naładowania w korpusie.
 
 
Myotis23 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 17 Lip, 2015   

@ Wojmistrz:
- zamiennik polecany przez Cyfrowe - hahnel, w teorii 100mAh mniej niż oryginał;
- w 40d z oryginalnym gripem nie mam problemów, pomimo kiepskiego zamiennika;
- akumulatory naładowane 100%
- głównie M Focus, jak fociłem bez Ext., to One Shot.

@ Dżozef:
- Ciekawe informacje. Nie będę bawił się w mostkowanie, bo nie chcę ryzykować uszkodzenia sprzętu. Jeżeli Twoje przypuszczenia są słuszne, i to wina chipów grip/zamiennik, to przy wskazaniu "0 mocy" przy podłączonym gripie, poszczególne baterie (a przynajmniej canonowska) powinny pokazywać większy stopień naładowania po włożeniu bezpośrednio do aparatu.

WIELKIE DZIĘKYOU za komentarze, popróbuję w terenie różnych podłączeń zasilania i może uda się lepiej zdiagnozować przyczynę. Dam Wam znać :wink:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

Myotis23, pozostaje wadliwy egzemplarz.
 
 
Myotis23 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 19 Lip, 2015   

Chyba masz rację Wojmistrzu. Dziś drugi dzień w terenie, bez gipa, zamiennik Hahnel - aparat pokazuje 100% naładowania. W każdym dniu aparat włączony 3-4h, robiłem 80-100 RAWów dziennie w seriach. potestuję jeszcze parę razy, ale wygląda na to, że nie ma co oszczędzać i trzeba kupić oryginalny grip.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15