Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 15 Lut, 2008
nikon czy canon / stałka czy zoom / eur czy usa??
Autor Wiadomość
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Sie, 2006   

ja bym poszedl w stalke. Bedziesz mial duzo swiatla i szybki AF, a to w koszu sie przyda i to bardzo.

konrad
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ukasus
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Sro 09 Sie, 2006   

hmmm
wyszedl nowy nikon ...
mam nadzieje ze w ciagu 2-3 tyg wyjdzie canonik .. co spowoduje spadek cen ....
hmm gdyby nikon d80 mial szybsze zdjecia seryjne pewnie bym go kupił zamiast 20d ale przy mojej konkretnej specjalizacji raczej 20d bedzie o wiele bardziej przydatny ...
Nie wie ktos może kiedy canon zapwiada premiere??
i kiedy mozna sie spodziewać spadku cen aktulnych aparatow .. a konkretnie 20d (choc on i tak juz stanial po wyjsciu 30d)



innym moim problemem jest to czy nie kupic np tanszego body .. np 350d .. lub d50 i do tego 2 szkła .. albo jakis jeden wypas .. bo wtedy miał bym juz mial bym o tysiaczek wiecej na szkło.. ale chyba 20d przy zdjeciac seryjnych i wytrzymalosci migawki bedzie lepszy ??
 
 
Tadzio
Nowy


Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 09 Sie, 2006   

ukasus napisał/a:

innym moim problemem jest to czy nie kupic np tanszego body .. np 350d .. lub d50 i do tego 2 szkła .. albo jakis jeden wypas .. bo wtedy miał bym juz mial bym o tysiaczek wiecej na szkło.. ale chyba 20d przy zdjeciac seryjnych i wytrzymalosci migawki bedzie lepszy ??


Ja chce wlasnie tak zrobiec. 350D + Tamron AF SP 17-50 f/2.8 i masz naprawde przyzwoite body + bardzo dobre szklo i wszystko ponizej 4tys. Mysle ze tyle bedzie kosztowac samo body D80.
Z drugiej strony ciekaw jestem co szykuje Canon na nastepce 350D...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 09 Sie, 2006   

Jeśli potwierdzą się plotki 24 sierpnia wszystko będzie jasne. Jeśli to będzie 370D, to
sama nazwa wskazuje na to, że możemy liczyć za lekki upgrade 350tki, tak jak to
było przy przejściu od 20 do 30D.

Na 99.9% zostanie matryca 8.2 MPix z dwóch przyczyn. Po pierwsze, amatorowi więcej
nie potrzeba, po drugie 30D ma 8 MPix, więc jakby do 370tki wrzucili 10-12 MPix to nikt
by nie kupił 30tki.

Dodadzą jakieś gadżety i tyle. Niestety... Może choć obudowa będzie trochę większa
i solidniejsza.
 
 
Tadzio
Nowy


Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 09 Sie, 2006   

Arek napisał/a:
Jeśli potwierdzą się plotki 24 sierpnia wszystko będzie jasne.

Skad ta data (24 sirpnia)? Myslalem ze dopiero po Photokine (26.09-01.10) bedzie cos wiadomo...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 09 Sie, 2006   

A wyszperana gdzieś z sieci... Plotki + regularność Canona, który lubi wrzucać nowości
pod koniec sierpnia.
 
 
ukasus
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

a sa moze jkaies przecieki co do specyfikacji 370d ...?
najbardziej interesują mnie zdjęcia seryjne .. i obudowa... ergonomia .. i z jakich materialow bedzie wykonana .. a no i cena :D
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

Chyba Sigma usłyszłała Twoje modlitwy ukasus i wymyśliła dla Ciebie coś fajnego:
50-150 f/2.8 EX HSM. Masz wszystko co trzeba do zdjęć w hali: dobry zakres, świetne
światło, solidna seria EX oraz szybki autofokus HSM. Pytanie ile toto będzie kosztować...

Więcej: http://www.optyczne.pl/index.php?news=238
 
 
ukasus
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

WOW !!!!!!!!
Idelany..
ale cena pewnie bedzie zaporowa jak dlamnie .
choc wtedy to moze i warto 350d bo tansze .. plus ten obiektyw :)
a moze nawet d50 .. bo taki obiektyw jest wrecz wymarzony ..
ciekawe tylko jak ten HMS sie spisuje bo od canonowskiego UMS to podobno odstaje..
czekam z niecierpliwościa na cene .. jak bedzie do 2,500 to go biore plus 350d :)
 
 
A610
Nowy


Posty: 10
Skąd: Ełk
Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

A co sądzicie (jakość do ceny) o D50 + Nikkor AF-S 18-70 f/3.5-4.5 DX IF-ED dla amatora jako pierwszy krok po kompakcie?
I drugie pytanie; śledząc net mam wrażenie, że z body Canona zdarza się najwięcej problemów jeżeli chodzi o współpracę z obiektywami niecanonowskimi? Stąd moje pierwsze pytanie.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że podzilicie się doświadczeniem.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

Zestaw ten będzie na pewno fajny na początek. Zarówno body jak i szkło zbierają
dużo pozytywnych opinii i do fotografii amatorskiej spokojnie się nadadzą. Mozna jeszcze
poczekać chwilę na wejście Nikkora 18-135 mm.

Ze współpracą z body Canona nie mają problemów obiektywy Canona i Tamrona.
W Sigmach często zdarzają się problemy z AF (jednak dużo rzadziej w modelach
z HSM).

Arek
 
 
ukasus
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

jeszcze z 4 tyg i bede mial 5 tysiaczków ..... w piatkowym "Dzienniku" przeczytałem że opłaca się kupywać za oceanem.w sklepie internetowym w USA znalazłem 20d za 899$ czyli ....
http://www.refurbdepot.co...id=cnet_shopper


2697 zł !!!!!!!!!!!!! +50zł przesyłka do Polski (bez podatku bo wysłane jako prezent) :)
REWELACJA .. tylko ile strace kupując aparat zza oceanu .. obiektywy chyba te same sie podpina nie??
.. mam wujasa w serwisie Canona w Warszawie .. więc chyba o serwis nie musze sie bać..
czy potrafi mi ktos powiedzieć czym róznia się amerykańskie wersje??
czy ktoś miał już jakieś doświadczenia z nimi??




ps. hmm i w dodatku obiektywy tez o jakies 30 % taniej ..
wtedy otwieraja sie nowe kombinacje .. np tamron 28-75 f/2,8 plus
canon 100 f/2.0 :)

ewentulanie ta nowa sigma :)
 
 
A610
Nowy


Posty: 10
Skąd: Ełk
Wysłany: Pon 14 Sie, 2006   

Bez podatku to chyba są prezenty w granicach kilkust PLN - oczywiście bez podatku od darowizny. VAT 22% ściągną i cło. No chyba, że nie będzie to prezent tylko jakieś stare rzeczy i nikt do paczki nie zajrzy, za 50PLN przesyłka to chyba bez ubezpieczenia?
Najprościej to chyba, jak ktoś wiezie ze sobą na wakacje do Polski sprzęt, ale teraz i z bagażem podręcznym nie najlepiej wygląda.
 
 
ukasus
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Pon 14 Sie, 2006   

no mam rodzine w Toronto .. więc tak kombinuje by im przelac hajc . oni zamowia .. i jakiemus znajomemu dadza co bezie do Polski jechał :)
tylko nie wie jak to będzie z cłem wtedy .. czy w takim wypadku tez będzie trzeba płacić?
 
 
Kosmo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

nie bedzie problemu z jednym aparatem
TEORETYCZNIE jest tak, ze nie placi sie cla jesli udowodni sie, ze np. laptop ktory wieziesz do polski byl Ci potrzebny w pracy w usa
2 razy bylem w usa, raz przywiozlem discmana w pudelku i raz mp3 playera tez w pudelku i nikt sie nie czepial
a o laptopie wiem od mojej siostry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11