Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: hijax_pl
Pią 02 Sty, 2015
Pierwsza lustrzanka do ok. 2000 zł (edycja 2014)
Autor Wiadomość
smog11 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 01 Sty, 2014   

Witam.
muszę kupić nowy aparat do 2000zł.
Przeznaczenie- głównie zdjęcia makro, ale wiadomo że czasami się gdzieś na zewnątrz wyskoczy czy też jakieś zdjęcie rodzinne zrobi.
Mam na myśli 4 modele:

Pewnax k-30 kit 1999zł

Nikon d5100 kit 1690zł

Canon 600d kit is 1780zł

Sony A58 kit 1650zł

I teraz kwestia który z nich będzie stosunkowo szybki w obsłudze i będzie oferował dobrej jakości zdjęcia w różnych warunkach również w trybie Auto (nie będę jedynym użytkownikiem).

Poczytałem i wydaje mi się że Pentax, jednak czy opłaca się dokładać do niego? Canona i Nikona porównywałem i jakoś 600d lepiej mi leży. O sony wiem tylko tyle że ma najwięcej pixeli.

Proszę o doradzenie lub podanie dodatkowych pytań, bo nie wiem czy opisałem wszystko tak jak trzeba.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 01 Sty, 2014   

smog11 napisał/a:
Przeznaczenie- głównie zdjęcia makro

I do tego szkło typu 18-55?
Hmm, chyba z jakimś Raynoxem.

Zastanów się nad samym body K30 (przyda się trochę stabilizowana matryca w makro), do niego jakieś manualne szkło, choćby Helios 58 f2, pierścienie pośrednie, albo pierścienie pośrednie kombinowane z pierścieniem odwrotnego mocowania, albo oba patenty plus mieszek, albo tylko mieszek itp.

Jeśli zaś ze szkłem 18-55 3.5-5.6, to do tego Raynox DCR 250, lub podobny patent robiący z ciemnego standardowego zooma pomoc w makrofotografii.
 
 
smog11 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 01 Sty, 2014   

chodzi o fotografie do aukcji w namiocie bezcieniowym więc nie wiem czy w takich warunkach kit by nie wystarczył?
edit: ewentualnie za miesiąc dokupienie dodatkowego obiektywu
edit2: co do raynoxa to on bez dodatkowych przejściówek? jeśli tak to możesz podać link do jakiegokolwiek sklepu? Zaciekawił mnie
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 01 Sty, 2014   

aaa, to pisz, że foty na aukcje, a nie "typowe makro". :razz:
Myślę, że wystarczy, do tego czymś trzeba przyświecić...

Hmm, w zasadzie każdy z tych da radę, kwestia, czy chcesz brnąć w system, czy pozostać z tym jednym aparatem, bo jak "brnąć" to poważnie bym się zastanowił jakie szkła w przyszłości będą potrzebne i ile one w danym systemie kosztują.

Raynox, hmm, nie używałem tego, ale pamiętam, że wielu polecało ten patent.
Znajdziesz w jakiejś porównywarce cen.
 
 
smog11 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

ale on jest jakiś uniwersalny czy trzeba dokładnie spojrzeć pod określony obiektyw?
W przyszłości może tylko jakiś zoom i to raczej to wszystko. Nie jestem pro i nie planuję bo mam inne hobby wykańczające moją małżonkę :>
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

Adapter ma zakres od 52 do 67 mm, a więc powinien pasować do szkła typu 18-55 3.5-5.6 które ma 55 czy 58 średnicę gwintu pod filtr.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

Pentax K-30 w kicie spokojnie na początek wystarczy (łatwiej komponować obraz dzięki jasnemu wizjerowi i ustawiać parametry dzięki dodatkowym przyciskom i pokrętłom).
Obiektyw ma średnicę 52mm więc Raynox spokojnie da radę . W przyszlości możesz albo podpiąć jakiś staloogniskowy obiektyw Makro manualny (ze starych analogowych serii Pentaxów, nawet manualnych, który będzie bez dodatkowych przejściówek działał, dając potwierdzenie ostrości i pomiar swiatła), albo dokupić za ok. 1200zł Tamrona 90/2,8 Macro z AF.
 
 
djgreg 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

Dołączam się do kolegi @smog11 bo po przeczytaniu kilku wątków tu na forum wybiorę raczej jeden z tej czwórki.

Ja potrzebuję aparat na początek do standardowych zdjęć rodzinnych, wakacyjnych, aukcji do allegro czy imprez i małżonki :) ale myślę że będę powoli się uczył fotografii zaawansowanej :)

Wiadomo ,że początkującego użytkownika będzie cieszyć dobre i wyraziste zbliżenie jak i ładna panorama jakiegoś widoczku :)

Co polecacie ? Chciałbym żeby kilka osób wyraziło swoją opinię żebym mógł wybrać ten jeden.

Dzięki wielkie :mrgreen:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 02 Sty, 2014   

Każdym z tej czwórki to oblecisz te swoje tematy pi razy drzwi tak samo dobrze.
 
 
djgreg 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

Byłem dziś w MM i chociaż byłem bliżej Pentaxa K-30 to Pan stwierdził ,że to dobry aparat ale w Polsce bardzo słabo z serwisem i ogólnie ze wszystkim do niego i że Oni też kiedyś je mieli ale się z nich wycofali bo same problemy były a serwis Pentaxa miał to gdzies.

Polecił mi Nikona D5100 z 18-105

Dlatego pytanie czy zgadzacie się z Jego opinią dotyczącą Pentaxa i czy lepszy wybór dla mnie to ten Nikon i czy warto dopłacać do 18-105 czy dla mnie wystarczający będzie zestaw z 18-55 ??
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

djgreg, zakup Nikona czy Canona (albo nawet Sony?…) jest na pewno bezpieczniejszy niż Pentaksa, właśnie z powodu popularności, dostępności, serwisu itd. Jak ktoś chce Pentaksa to sam powinien wiedzieć w co się „ładuje”, czym ryzykuje i co dostanie w zamian.

Zakup Nikona D5100 z 18-105VR jest na pewno pod tym względem bezpieczniejszy. I polecamy go zwykle bardziej właśnie z tym uniwersalniejszym a niedrogim szkłem, niż z 18-55, który bardzo szybko okaże się niewystarczający.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

djgreg napisał/a:
Pan stwierdził ,że to dobry aparat ale w Polsce bardzo słabo z serwisem


Taaa, a Pan nie czytał wątku o serwisach Nikona i Canona... tam dopiero chwalą.
Co do serwisu - kiedyś słysząlem narzekania, a i teraz się coś zdarza - na szczęście żaden z moich 3 Pentaxów serwisowania nie wymagał. Kolega swoją k-5 z jakimś drobiazgiem wysyłał w 2012 roku , ale nic nie narzekał - po tygodniu miał z powrotem.
djgreg napisał/a:
Polecił mi Nikona D5100

No ! Puszka pierwsza klasa , najważniejsze co ma - to odchylany ekranik, żeby jeansów na kolanie nie ubrudzić przy foceniu.
A poważnie - rzeczywiście i matryca i obiektyw jak najbardziej w porządku , tyle że trzeba grzebać w menu bo tylko jedna rolka i prawie żadnych guzików - jak to w najtańszych puszkach, ogólnie - ciemnica (kiepski wizjer , ciemny obiektyw).
komor napisał/a:
niż z 18-55, który bardzo szybko okaże się niewystarczający.

I właśnie dlatego lepiej kupić to tanie krótsze szkło, a później - gdy okaże się że jednak dłuższe jest potrzebne - dokupić jasne długie szkło.
komor napisał/a:
Jak ktoś chce Pentaksa to sam powinien wiedzieć w co się „ładuje”, czym ryzykuje i co dostanie w zamian.


Oświeć mnie kolego , bo mam od kilku lat już trzecią puszkę (K10D sprzedałem po 50tysiącach, bo miałem już K-x i K-5) i nie mogę się zorientować czym ryzykuję? W co ja się "władowałem"? Pomóż nieoświeconemu! :zalamany: :zalamany: :zalamany:

To tyle na temat wad ? Znaczy niczego nie ma i nigdzie? Litości!

Za to miałem mnóstwo fajnej zabawy manualnymi obiektywami kupowanymi za grosze , do makro i do portretu i do studia ... ma jeszcze kilka - np. pompkę 70-210Macro ze światłem 4 i kilka innych do różnych celów, pierścionki pośrednie , mieszek itp...
Trochę się nimi bawię , stąd nie zawsze jestem na forum... :cool:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Oświeć mnie kolego , bo mam od kilku lat już trzecią puszkę (K10D sprzedałem po 50tysiącach, bo miałem już K-x i K-5) i nie mogę się zorientować czym ryzykuję?

Uderz w stół… ;) Drogi Andrzeju, moja wypowiedź nie miała charakteru pejoratywnego, po prostu kupno wszelkiego sprzętu nietypowego czy mniej popularnego zawsze jest pewnym ryzykiem typu: mniejsza dostępność, mniejszy wybór, itd. Przecież sam wiesz, że w przeciętnym sklepie foto czy markecie łatwiej wziąć do ręki C, N czy S niż P. To samo może być z serwisem, itd. W zamian za to ma się zalety posiadania Pentaksa. :)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

djgreg napisał/a:
Byłem dziś w MM i chociaż byłem bliżej Pentaxa K-30 to Pan stwierdził ,że to dobry aparat ale w Polsce bardzo słabo z serwisem i ogólnie ze wszystkim do niego i że Oni też kiedyś je mieli ale się z nich wycofali bo same problemy były a serwis Pentaxa miał to gdzies.
A to przypadkiem nie było w MM w Krakowie? Mnie jakiś gość też opowiadał o przejściach, ale nie z serwisem, tylko z dystrybutorem i dlatego ponoć wycofali się ze współpracy - ponoć niczego od nich nie mogli dostać na czas. Znając MM, to przypuszczam że chodziło też o "preferencyjne" ceny i opóźnione płatności, ale o tym mi już oczywiście nic nie mówił... :razz:
Sądząc z relacji z forum P, to z serwisem jest ogólnie dość ok, choć zdarzają się oczywiście przypadki, że komuś sprzęt tygodniami jeździ po Europie, albo że polski serwis twierdzi, że wszystko ok, a usterka jest jedną z tych, które są dobrze opisane na forach, ale to zdarza się chyba we wszystkich serwisach, nie tylko polskich...
 
 
djgreg 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

Hmm pewnie jak większość osób chcących kupić swoją pierwszą lustrzankę stoi właśnie przed wyborem Nikon D5100 konta Pentax K-500/30/50 mam trochę jeszcze czasu zanim pozbieram kaskę do końca więc się jeszcze zastanowię ale mam jeszcze pytanko

Bo do Pentaxa co do body jestem bliższy niż do Nikona ale zastanawiają mnie jeszcze te obiektywy tzn. 18-105 do Nikona czy 18-55 do Pentaxa, bo niby bardziej uniwersalny jest ten z Nikona więc pytanie czy ktoś mi porówna te obiektywy (co mogę jednym zdziałać a co drugim) jaki będzie lepszy jako zestaw z tym korpusami bo to chyba ważne.
Przez najbliższy okres będzie mi służył do robienia "standardowych" zdjęć i do nauki fotografowania a jak mi się spodoba to dopiero będę rozbudowywał sprzęcik :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14