Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Leica DG Nocticron 42.5 mm f/1.2 Asph. POIS
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 08 Sty, 2014   Test obiektywu Leica DG Nocticron 42.5 mm f/1.2 Asph. POIS

http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=316

Zapraszam!

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014   

Świetny obiektyw nie mniej jednak poza moim zasięgiem póki co. Nasszczęście udało mi się za grosze lupic alternatywę (58/1.2).
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014   

mavierk, a czym Ty teraz focisz? Kiedyś miałeś Nikona.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 935
Skąd: Józefów
Wysłany: Czw 09 Sty, 2014   

Pisałem w komentarzach, ale przerzucę się tutaj :P

Jednak chyba trochę krakałem z tymi skutkami niewielkiego opóźnienia.
Test na LensTip już dostrzeżony. Można spytać o porównanie oglądalności wersji polskiej i angielskiej?

Oczywiście pojawiają się komentarze, że dobrze móc byłoby porównać do Voigtlandera 0,95/42,5. Jak rozumiem redakcja już niedługo da nam taką możliwość i zrobi miłą niespodziankę zagranicznym czytelnikom spełniając ich prośby szybciej, niż im się wydaje :wink:

edycja: literówki
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 10 Sty, 2014   

ryszardo, gdyby to był trochę inny okres, to pełny test ukazałby się u nas dokładnie w momencie premiery, a tak zdążyliśmy tylko ze zdjęciami przykładowymi. Panasonic chciał nam wysłać obiektyw jeszcze przed Nowym Rokiem, ale w sylwestra kurier odmówił przyjęcia zamówienia. Przyszedł więc po Nowym Roku i czasu zrobiło się mało. Mimo tego, gdyby to nie był czas, który poświęca się rodzinie do 6 stycznia bym zdążył. A tak, rodzinę i odpoczynek postawiłem na pierwszym miejscu i test musiał troszkę poczekać. Tak jak jednak napisałeś, został już powszechnie zauważony. A Vojtek powinien być gotowy na przyszły tydzień.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 10 Sty, 2014   

Arek, sprzedałem nikona i teraz mam pierwszą puszkę panasonica z serii GF i płaczę że iso 1600 jest takie brzydkie z cmosa.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 935
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

Arek, wiadomo, że nie należy przesadzać, ani poświęcać czasu prywatnego.
I tak test pojawił się bardzo szybko.
Z opóźnieniem miałam na myśli wersję angielską względem polskiej - czy to ma być reguła w sytuacjach testów na premierę, czy jednak dążycie do publikowania również testu na LensTip w dniu oficjalnej prezentacji (na przyszłość, nie w tym przypadku, bo tu rozumiem przyczyny)?

Wracając do oglądalności: na chwilę obecną na 4/3 Rumors w komentarzach trwa intensywna dyskusja nad testem i liczne porównania z 75 f/1,8. Mam wrażenie, że szybkiego testu Voigtlandera mało kto się tam spodziewa, więc oglądalność może po nim znacząco skoczyć :smile:
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

Obiektyw zacny ale kasa za niego... niemożebna.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

Nie było co się spodziewać, że to będzie obiektyw za 20zł. Mimo wszystko racja, nie jest to sprzęt dla przeciętnego polskiego kotletowicza (a szkoda).

Chciałbym mimo wszystko zobaczyć jeszcze analogiczną wersję do NEXa. Wydaje mi się, że Leika źle robi inwestując tylko w m43.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

mavierk napisał/a:
i teraz mam pierwszą puszkę panasonica z serii GF i płaczę że iso 1600 jest takie brzydkie z cmosa.

E tam. Foć jak analogista - używaj iso max do czterysta.

P.S. Też mam GF1. Wykonanie lepsze - uważam - jak w GX1.
Wielkość też lepsza - poręczniejsze to to jak GX1.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

muzyk napisał/a:
mavierk napisał/a:
i teraz mam pierwszą puszkę panasonica z serii GF i płaczę że iso 1600 jest takie brzydkie z cmosa.

E tam. Foć jak analogista - używaj iso max do czterysta.

P.S. Też mam GF1. Wykonanie lepsze - uważam - jak w GX1.
Wielkość też lepsza - poręczniejsze to to jak GX1.


Zamierzam kupić używkę GF-1 i przerobić na IR.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

fatman napisał/a:
Zamierzam kupić używkę GF-1 i przerobić na IR.

tak tak! :idea:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

mavierk napisał/a:
Chciałbym mimo wszystko zobaczyć jeszcze analogiczną wersję do NEXa. Wydaje mi się, że Leika źle robi inwestując tylko w m43.

Pewnie nie chce sobie wchodzić w drogę z Cajsem. To nie jest w końcu taki duży torcik, żeby jeszcze się z kimś dzielić.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Chyba że Lajka szykuje swego bezlusterkowca aps-c...

[ Dodano: Pią 31 Sty, 2014 17:00 ]
"Osiągi obiektywu Nocticron są trochę lepsze od M.Zuiko Digital 45mm f/1.8 szczególnie na niższych przysłonach. W centrum kadru już na f/1,4 Nocticron przekracza 30 lp/mm, Zuiko udaje się to dopiero na f/2,2. Maksymalne osiągi są już porównywalne (35,16 lp/mm u Nocticrona i 33,11 lp/mm u Zuiko). W brzegach kadru różnice między dwoma szkłami są niewielkie, ale zawsze na korzyść Nocticrona. Najwyższe wartości to 30,55 lp/mm u Nocticrona i 28,68 lp/mm w przypadku Zuiko." http://www.fotopolis.pl/index.php?n=18283&p=5
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13