Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Era naprawdę jasnych zoomów?
Autor Wiadomość
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

Arek napisał/a:
Na 50-135 mm f/1.8-2.0
No co Ty, przecież po cropie to da 75 albo nawet 80mm zamiast 70. Więc i tutaj można się czepiać :mrgreen:

Jak wyjdą te obiektywy o których mówisz ( zwłaszcza 50-135/1.8-2) to je kupię :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

dcs napisał/a:
-chodziło mi o porównanie obrazków tej samej wielkości z tak samo napakowanych na mm matryc aps-c i FF -np. D7000 i D800.

...albo po prostu topowych w danych formatach np. D7100 i D800E
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

jeżeli te zumy wyjdą i będą dostępne dla wszystkich graczy będzie to całkiem silny argument dla wszystkich "świadomych" amatorów. Powiedziałbym, że czasu już niewiele zostało, sporo świadomych amatorów odkłada już na ff.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

dcs napisał/a:
...albo po prostu topowych w danych formatach np. D7100 i D800E


No to nadal zysku w DR i szumach nie ma, bo masz szło 1.0-1.3 EV jaśniejsze i o tyle robisz niższe ISO.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

kozidron napisał/a:
Powiedziałbym, że czasu już niewiele zostało, sporo świadomych amatorów odkłada już na ff.
A ja widzę, że sporo świadomych amatorów i jeszcze bardziej świadomych profesjonalistów kupuje zabawki w stylu Fuji X czy Nex :mrgreen:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

mavierk napisał/a:
A ja widzę, że sporo świadomych amatorów i jeszcze bardziej świadomych profesjonalistów kupuje zabawki w stylu Fuji X czy Nex :mrgreen:


ta oczywiście, nie wykluczam też zakupu d7100, wyjdzie taniej a np. doczepiając do niego szkło makro przy jakiś tam zleceniach na produktówkę(traktując go jako trzepaczkę) wyjdę na tym lepiej niż z FF, co innego fajny aparat do kieszeni z naleśnikiem taki jak nex co innego ten sam aparat ze szkłem które będzie już całkiem sporych gabarytów i najwyżej wejdzie do bocznej kieszeni bojówek :neutral: . Aps-c z takim szkłem to nie będzie fuji X czy nex z naleśnikiem, które zazwyczaj chcą mieć świadomi profi w kieszeni.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

Liczę na to, że mówiąc szkło sporych gabarytów masz na myśli coś w stylu 135/2.8 a nie takiego Pentacona 300/4 czy Taira 300/4.5.
Ale to fakt, nawet 50tka z lustrzankowego systemu dzięki przejściówce jest całkiem duża.

Mimo to warto też zwrócić uwagę na to, że systemy bezlusterkowe mają jeszcze jedną cechę. Mam na myśli odległość matrycy od bagnetu - dużo systemów teoretycznie już nieużytecznych, bo nie można ich podpiąć pod Nikona, Canona czy Pentaxa, można zamocować do takiego NEXa. Niestety nawet taka Konica 45/1.8 przestaje być naleśnikiem ale podchodząc do sprawy budżetowo bądź też czysto hobbystycznie to będzie dobra sprawa.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

mavierk napisał/a:
Jak wyjdą te obiektywy o których mówisz ( zwłaszcza 50-135/1.8-2) to je kupię :mrgreen:

-to będziesz musiał do niego zanabyć pożądny aparat :razz:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

To już mój problem a nie Twój, prawda?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Sty, 2014   

Nie aparat (czy obiektyw) czyni mistrza -stary pierdzielu :razz: "Dołączył: Pon 27 Lis, 2006 13:04"
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

dragossani napisał/a:
Krajobrazy - OK. APS-C może być lepszym wyborem z uwagi na dobre narożniki wielu szkieł. Z tym że jasne zoomy tu akurat niewiele wnoszą jak aparat stoi na statywie.

Hehe, a jak ja założyłem wątek na temat przewagi FF to wszyscy się śmiali i próbowali mnie przekonać, że FF będzie zdecydowanie lepsze :P
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

mozer, namieszałeś chyba... Zamiast jednego FF powinno być APS-C
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Arek, nie namieszałem - wątek pytał o przewagę FF i wszyscy pisali, że FF będzie lepsze, ale na zasadzie "bo tak" :)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

mozer, wszyscy? :razz:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

dragossani napisał/a:
zniweluje te dodatkowe 2EV w szkle, a GO będzie ta sama

Co do tego 2EV - chyba zapominamy o drobiazgu - że matryce sobie ponoć nadal nie radzą z jasnymi szkłami i zysk na świetle ze szkieł jaśniejszych od 2,0 jest dość problematyczny. Co do GO zgadzam się całkowicie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14