Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Era naprawdę jasnych zoomów?
Autor Wiadomość
FuzBal 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 403
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 19 Cze, 2015   

komor napisał/a:
To szkło do reporterki w trudnych warunkach


Sunders ma podobne obawy o AF jak ja ;/ jeszcze nie mialem sigmy ktora pracowalaby tak dobrze i pewnie jak systemowki

mnie sie dzisiaj nawet snilo ze to jest 20-25 :twisted:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 19 Cze, 2015   

komor napisał/a:
nie wszędzie ten AF jest kluczowy


Odnosiłem się do:
komor napisał/a:
To szkło do reporterki w trudnych warunkach
.

komor napisał/a:
w sytuacjach reporterskich jednak takie wynalazki jak 18-35/1.8 dla APS-C czy teraz 24-35/2 dla FF chętnie bym przygarnął (i przygarnę jak kasa pozwoli)


Pamiętam, że Tobie AF stałek Sigm/ i to tych nie-Art/ działają bez zarzutu, ale użytkownicy APS-C Canonów narzekają na AF S18-35/1,8, zobaczymy jak będzie z S24-35/2.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 19 Cze, 2015   

Sunders, działają mi na tyle dobrze, że dla mnie OK, ale dla kogoś innego to może być nieakceptowalnie. Szczególnie dla zawodowych reporterów, w tym tych wyposażonych za swoje lub nieswoje pieniądze w systemowe szkła.

Jak pisałem też, jest postęp w kolejnych generacjach. Np. „zamszowa” Sigma 30/1.4 działa mi mniej pewnie niż nowsza, „nie zamszowa” 50/1.4. Dodatkowo na 7D generalnie AF jest precyzyjniejszy niż był na 50D. Żeby nie było tak słodko, to np. używanie skądinąd świetnego Canona 100/2.8 USM (tego starszego bez L) jako teleobiektywu do zdjęć z większej odległości jest słabym pomysłem, bo na dużych dystansach ostrzenia, nawet na AF One-Shot bywa dość nieprecyzyjny, co łatwo wyczuć na pełnej dziurze. W końcu jest obiektywem makro i większość zakresu pracy AF ma dla bardzo bliskiego dystansu. Z kolei typowy tele-reporter 70-200/4L zachowywał się pod tym względem dokładnie odwrotnie.

Nie wiem na ile narzekania osób z jasnymi stałkami lub jasnym zoomem 18-35/1.8 wynikają z realnych problemów Sigmy (które niewąptliwie są), a na ile z nieobycia z bardzo jasnym szkłem, gdzie liczy się tak bardzo stabilna pozycja fotografa i nieruchomość modela. Obawiam się, że większość tych osób nie ma dla porównania np. 24L, 35L czy czegoś podobnego, jasnego o relatywnie krótkiej ogniskowej, żeby sobie to obiektywnie porównać.

A z nowym 24-35 będzie na pewno tak samo, nie ma co się łudzić. Jak są problemy z 18-35 na małej matrycy, to będą problemy z 24-35 na dużej.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 19 Cze, 2015   

komor napisał/a:
używanie skądinąd świetnego Canona 100/2.8 USM (tego starszego bez L) jako teleobiektywu do zdjęć z większej odległości jest słabym pomysłem


Podobnie słabym jak używanie Canona EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM do testowania celności systemu AF w puszkach Canona :smile:

komor napisał/a:
z nowym 24-35 będzie na pewno tak samo, nie ma co się łudzić


A ja liczyłbym jednak na jakiś postęp, bo "tak samo" jak 18-35 na APS-C w przypadku 24-35 na FF może znaczyć gorzej.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 19 Cze, 2015   

Sunders napisał/a:
Podobnie słabym jak używanie Canona EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM do testowania celności systemu AF w puszkach Canona :smile:


Ekstrapolujesz z jednego szkła na drugie... Ciekawy eksperyment myślowy.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 19 Cze, 2015   

Arek napisał/a:
Ekstrapolujesz z jednego szkła na drugie... Ciekawy eksperyment myślowy.


Nie ekstrapoluję, tylko zauważam podobieństwo pomysłu.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 19 Cze, 2015   

MC napisał/a:
Jak mają kompleksy to może i tak.


Jak są facetami to nie mają kompleksów. Ciężko to zrozumieć fejsbukom.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 19 Cze, 2015   

MM napisał/a:
fejsbukom.

To akurat mnie nie dotyczy.
 
 
mizu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2015   

Arek napisał/a:

Od Canona dostaliśmy niedawno stałki 2.8/24 i 2.8/28 oraz 2/35 - a Sigma przebiła to wszystko jednym szkłem :)


I za to wielkie brawa, właśnie tego mi trzeba było.
Waga odstrasza, ale już wiem, że w sprzecie foto obowiązuje zasada: nie ma róży bez kolców .

Sample:
http://www.d-pixx.de/2015...-a-im-hands-on/
 
 
Mithrandir 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Sro 22 Lip, 2015   

Hmm, z tego co pamiętam, ten wątek miał dotyczyć jasnych zoomów na APS-C... więc może wracając do tematu:

Jak o mnie chodzi, to gdyby Sigma wypuściła 50-150 2.0 DC (ewentualnie, a może nawet lepiej - 50-150 1.8-2.8 DC), wówczas:
1. Kupiłbym bez dnia zwłoki, oraz
2. Porzucił wszelkie plany dotyczące migracji na FF.
Nawet gdyby taki obiektyw ważył tyle co standardowe 70-200 2.8 na pełną klatkę, to i tak nic by mi to nie przeszkadzało, ponieważ taki obiektyw oszczędził by mi noszenia (i posiadania) kilku jasnych stałek oprócz standardowego teleobiektywu (podobnie jak legendarna Sigma 18-35 1.8). Aktualnie mam 70-200 4.0, który kupiłem właśnie ze względu na wagę (860g); w połączeniu z dwoma stałkami (50 1.4 i 85 1.4), każda +/- 0,5 kg, łącznie daje prawie 2 kg, czyli zauważalnie więcej. A odpada kłopot z nieustannym żonglowaniem obiektywami.

Tak więc w połączeniu z 18-35 1.8 i 10-20 byłby świetny komplet, pełna klatka się nie umywa :mrgreen:

Nie wiem jak Koledzy, ale fakt, iż Sigma wycofała ostatnio świetny skądinąd 50-150 2.8 nasuwa mi podejrzenia, że szykuje się jakiś następca. Co wy na to?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 22 Lip, 2015   

Obawiam się, że 50-150 f/2.0 byłby jednak większy i cięższy niż 70-200 f/2.8. Źrenice wejściowe wynoszą odpowiednio 75 mm vs 71 mm. Choć pewnie nie musiałaby to być różnica duża. Faktem jest, że dobre 50-150 f/2.0 połączone z 18-35 f/1.8 dałoby ciekawy zestaw i robiło godną konkurencję FF. Oczywiście nie dla tych, którzy robią tylko firmówkami, bo przecież kundli nie dotykają...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 22 Lip, 2015   

Biorąc pod uwagę ile waży i przede wszystkim ile kosztuje pełnoklatkowy Canon 200mm f/2, to obawiam się, że niepełnoklatkowe 150mm f/2 nie byłoby wiele mniejsze, szczególnie jako zoom 50-150mm. Wystarczy popatrzeć na rozmiar Sigmy 18-35mm f/1.8. Też malutka nie jest.
 
 
Mithrandir 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Sro 22 Lip, 2015   

>Arek, Komor: też o tym myślałem i dlatego jako drugą, właściwie nawet lepszą wersję zasugerowałem 50-150 o zmiennym świetle 1.8-2.8, powiedzmy. Dla jego konkurencyjności na moje wyczucie kluczowe byłoby bowiem światło na ogniskowych od 50 do 100mm. Stary 50-150 2.8 w tym zakresie przegrywa o dwie działki z jasnymi stałkami. Gdyby nowy miał 1.8 na 50mm i 2.0 na 85, to mógłby być całkiem realnym zastępnikiem dla stałek - tak jak to jest w przypadku 18-35 1.8. Zauważcie, że wcale mały to on nie jest, światło ma niby "tylko" 1.8, a jednak - jest (a) jasny (b) daje ekwiwalent jasnych stałek na 18 i 24 mm, dokładnie w tych miejscach, gdzie trzeba kupić dwa kloce, z czego jeden (24mm) pełnoklatkowy. Ja osobiście odżałowałbym już światło na długim końcu, byle na krótkim dawało mi alternatywę dla kupowania i dźwigania pełnoklatkowych stałek.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 22 Lip, 2015   

komor napisał/a:
Biorąc pod uwagę ile waży i przede wszystkim ile kosztuje pełnoklatkowy Canon 200mm f/2, to obawiam się, że niepełnoklatkowe 150mm f/2 nie byłoby wiele mniejsze, szczególnie jako zoom 50-150mm.


Wydaje mi się, że przykład zupełnie nietrafiony. Po pierwsze źrenica wejściowa zwiększa się od 75 do aż 100 mm. Po drugie, skoro do porównania zwiększyłeś ogniskową o 50 mm zachowując światło, to równie dobrze możemy pojechać w drugą stronę i to nawet wcale nie o 50 mm ale o 15 mm. Dostajemy wtedy pełnoklatkowe 2/135, które wcale nie jest duże w porównaniu do 70-200 f/2.8.
 
 
Mithrandir 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Sro 22 Lip, 2015   

Ano właśnie, jest tu kilka możliwych kombinacji, każda z nich interesująca dla potencjalnego użytkownika. Odpowiadając na pytanie, od którego ten wątek się zaczął, powiedziałbym, że pojawienie się dobrego obiektywu o którymś z tych parametrów skutecznie zatrzyma wszystkie moje rozważania o przejściu na FF. Ale czy zatrzyma również innych trudno powiedzieć - mit niepowtarzalnej plastyki itp. rzeczy FF ma wielu wyznawców :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14