Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pentax K-3 - test cyfrowej lustrzanki
Autor Wiadomość
maciej.latallo 
Bywalec
Redaktor



Posty: 159
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   Pentax K-3 - test cyfrowej lustrzanki

Serdecznie zapraszamy do lektury testu aparatu Pentax K-3 oraz dyskusji na jego temat.

http://www.optyczne.pl/25...Wst%C4%99p.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Cytat:
Odtworzenie detali na zdjęciach z K-3 i D7100 jest bardzo podobne i ogólnie rzecz biorąc świetne. Wzrokowa ocena wycinków pokazała, że Nikon radzi sobie lepiej na wysokich czułościach pod względem szumu. Według pomiarów zakłóceń w programie Imatest jego przewaga wynosi ok. 2/3 EV. Z kolei 70D wypada porównywalnie do K-3.


tego wycinku z testu Andrzej może nie przetrzymać :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

maciej.latallo, pewnie w komentarzach pod testem moje pytanie zginie, więc powtórzę je tutaj:
jaad75 napisał/a:
A mnie dalej frapuje ten Wasz test WB - coś jest nie tak, skoro nie wychodzi Wam praktycznie żadna różnica między silną, a słabą korekcją AWB dla żarowego. Pokazywałem kiedyś na forum jak duża jest to różnica - nie rozumiem w czym rzecz? Jakiego rodzaju światła używacie do oświetlenia Checkera - chyba halogenów?


Generalnie, lepszy od K-5IIs WB w K-3 jest zauważalny gołym okiem - u Was rożnice dC są znikome, wyraźne natomiast jest niedosycenie w K-3, co nie bardzo pokrywa się z rzeczywistością.
W jakim trybie wykonywane są testy WB?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Czy tylko ja mam wrażenie, że celując w Pentaxa, lepiej kupić K-5II(s)?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Wojmistrz, to zależy... Jeśli np. zależy Ci na lepszym AF-C, czy serii, to lepiej kupić K-3.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

Coś szumi, czy to tylko złudzenie?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

muzyk, myślę, że ta kwestia była przedyskutowana wystarczająco dokładnie w oryginalnym wątku o K-3.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

jaad75 napisał/a:
myślę, że ta kwestia była przedyskutowana wystarczająco dokładnie w oryginalnym wątku o K-3.

Komentuje to co widzę po obejrzeniu testu.
Ustawiam 12 800 i widzę, że K3 szumi w porównaniu z innymi.
Po to jest chyba temat otwarty, by tu komentować ten aparat.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

muzyk napisał/a:
Ustawiam 12 800 i widzę, że K3 szumi w porównaniu z innymi.
Szumi trochę bardziej niż K-5 (w którejkolwiek wersji), ale ma więcej megapikseli, więc końcowy wynik będzie podobny, czyli postępu brak. :roll:
muzyk napisał/a:
Po to jest chyba temat otwarty, by tu komentować ten aparat.
Raczej test aparatu - o aparacie powiedziane już było wszystko w poprzednim wątku. Łącznie z tym, że szumi bardziej od poprzednika i ma od niego gorszy DR. :roll:
 
 
Lucas1981r 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 288
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

Nikon D600 vs. Pentax K-3 :
- http://www.digitalcamerar...son+Pentax+wins
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

Lucas1981r, bój się Boga...
Jak można porównywać test z takich szkieł?
Nikkor 1.8/85

Pentax 1.4/55
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

Mnie interesuje co jest z Jego Świątobliwością dcrawem, że on pokazuje te mozaiki/paciorki, które widać na wycinkach z K-3 i szczególnie na D7100, w rozdziale Jakość RAW. Czy to niezbyt dobre radzenie sobie z matrycą pozbawioną AA w połączeniu z rastrem drukarskim fotografowanej próbki? Ale te charakterystyczne mozaiki były widoczne czasem w znacznie starszych matrycach, znacznie mniej upakowanych i niekoniecznie na próbce oliwnej Optycznych, kojarzę je z jakimś niezbyt zaawansowanym demozaikowaniem.

 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

kozidron napisał/a:
Z kolei 70D wypada porównywalnie do K-3.


tego wycinku z testu Andrzej może nie przetrzymać


Mogę, spokojnie - tego w teście nie znalazłem - ale jak zwykle w podsumowaniu musieli Canona docenić. :razz:
W teście jest za to wyraźnie:
Cytat:
Canon 70D nie dorównuje K-3 i D7100

Cytat:
Przewaga tych dwóch lustrzanek nad Canonem jest widoczna i wynika nie tylko z mniejszej liczby pikseli w 70D.

Cytat:
W tej kategorii można uznać remis pomiędzy K-3 i D7000, a nawet z lekkim wskazaniem na Pentaksa. Przy ISO 100 obserwujemy całkiem sporo szczegółów na zdjęciach z K-3.

Test mnie wcale nie zdziwił (poza zwykłą u optycznych pomyłką - nagle w kolejnym rozdziale pojawia się jakiś "upiór z przeszłości" - tym razem zamiast D7100 - D7000) - bo o tym że względem K-5IIs i D 7100 nie zrobiono postępu pod względem szumów - to wiedziałem już z testów DxO. Choć zapewne można było się spodziewać że wycisną z tej matrycy tyle co Nikon w D5300. Ale jak widać bardziej skupiono się na samym korpusie - zarówno na ilości punktów AF jak i jego jakości. I reszcie detali . Poprawę może przyniesie kolejny firmware albo kolejny korpus.
Chciało by się niektóre rzeczy dostać w K-5III (symulacja filtra AA). Albo w firmware do K-5IIs.
komor napisał/a:
co jest z Jego Świątobliwością dcrawem, że on pokazuje te mozaiki/paciorki,

Też już to kiedyś zauważyłem - a tutaj widać toto (kratka/kreski?) wyjątkowo mocno.
Sam na wywołanych RAW-ach tego nie miałem. Mimo że nie wołałem silkypixem ( do k-3 jest nowsza wersja niż k-5 , a ta z k-5 plików RAW k-3 nie obsługuje).
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

komor, mnie tu bardziej zastanawia przyczyna tej oczojebności czerwonego i ogólnego nasycenia kolorów w K-3 - aby na pewno profile są te same?

AndrzejM.Makuch napisał/a:
poza zwykłą u optycznych pomyłką - nagle w kolejnym rozdziale pojawia się jakiś "upiór z przeszłości" - tym razem zamiast D7100 - D7000
D7000 jest tylko w przykładzie wyciągania z cieni/świateł.
AndrzejM.Makuch napisał/a:
Choć zapewne można było się spodziewać że wycisną z tej matrycy tyle co Nikon w D5300
D5300 ma inną matrycę, podobnie jak D5200, czy D7100.
AndrzejM.Makuch napisał/a:
Poprawę może przyniesie kolejny firmware
Poprawę czego? Jakości zdjęć w RAW?

[ Dodano: Wto 21 Sty, 2014 12:53 ]
Widzę, że na odpowiedź w kwestii WB to się jak zwykle nie doczekam... :roll:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Sty, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Jak można porównywać test z takich szkieł?


Faktycznie - powinni dać D600 szkło 85/1,4 - żeby była pełna jasność co do jakości obrazu, choć nie sądzę by nawet 10lpmm przewagi obiektywu pentaxa nad nikkorem 1,8 coś tutaj zmieniało. Tym bardziej że autorowi tego porównania bardziej chodziło o kolorystykę i kontrasty - słowem atrakcyjność wizualną kadrów. Czyli co się komu podoba.
Bo co do ogniskowej - to zastrzeżeń nie mam 55mm na APS-C daje odpowiednik 82,5mm.

[ Dodano: Wto 21 Sty, 2014 13:16 ]
jaad75 napisał/a:
D7000 jest tylko w przykładzie wyciągania z cieni/świateł.

Jest w całym rozdziale
Cytat:
8. Zakres i dynamika tonalna
, oczywiście poza wymienionym również D610, moim zdaniem pomyłka czy literówka - bez sensu jest porównywać raz do D7100 by za chwilę do D7000. Tak sądzę.
jaad75 napisał/a:
D5300 ma inną matrycę,

Inną niż D5200? Sądziłem że i D7100 i D5200 i D5300 mają takie same matryce . Tylko D7100 z filtrami "znoszącymi się" - jak napisano w teście a bez filtra - jak na specyfikacji na stronie optycznych , a D5300 bez filtra. Ale to cały czas ta sama matryca? Ta od Sony co w K-3? W specyfikacjach D5200 i D5300 mają identyczną całkowitą liczbę pikseli 24.71 Mpix, co K-3.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14