Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiketywu Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 17 Lip, 2006   Test obiketywu Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM

Zapraszamy do działu TESTY do lektury naszego nowego materiału poświęconego Sigmie 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM.

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






rwojtek
Nowy


Posty: 5
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 17 Lip, 2006   

Ciekawy test plus zaskakujące wyniki, ale ja Panie Arku wciąż czekam z niecierpliwością na test canona 100-300 usm. Pozdrawiam.
 
 
RAF
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Pon 17 Lip, 2006   

Z moich obserwacji na forach wynika, że ten obiektyw występuje najczęściej w parze z tokiną 12-24. Ludzie zastanawiając się nad wyborem ultrazooma, porównują najczęściej te dwa obiektywy, zbliżone do siebie cenowo. Tutaj tego porównania zabrakło, górę znowu wziął canoniarski duch tego portalu. Nie wiem, czy robiąc tego typu testy, z góry nie należy założyć porównania - najlepiej z samplami. Test, powiedzmy Tamrona 28-75, byłby ciekawszy, gdyby skonfrontować go od razu z Sigmą 24-70 i Tokiną 28-70. W innnym przypadku powstaje więcej pytań, niż odpowiedzi.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 17 Lip, 2006   

Z tego, że zabrakło porównania Sigmy z Tokiną wnioskujesz o canoniarskim charakterze tego protalu... Bardzo ciekawe. Nie zauwazyłeś, że w każdym Twoim poście pojawia się zarzut odnośnie canonierstwa? Robi się to nudne.

A żeby było bardziej merytorycznie inne ultrazoomy Nikkor 12-24, Sigma 12-24 czy właśnie Tokina 12-24 są w naszych planach testowych. Porównania będzie można więc dokonać.

Arek
 
 
RAF
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Pon 17 Lip, 2006   

Arek napisał/a:
Z tego, że zabrakło porównania Sigmy z Tokiną wnioskujesz o canoniarskim charakterze tego protalu... Bardzo ciekawe. Nie zauwazyłeś, że w każdym Twoim poście pojawia się zarzut odnośnie canonierstwa? Robi się to nudne.

Pomijam milczeniem, że zazwyczaj 50% Twoich odpowiedzi na moje pytania, stanowią nie związane z tematem polemiki ... Uwagi, co do sposobu testowania obiektywów, pewnie czytałeś na forum Nikona, jeśli wpadasz tam nie tylko po to, by reklamować optyczne.pl (co robi się nudne).
Ad rem, jeśli Cię meritum sprawy interesuje.
Chodzi mi o bezpośrednie porównanie. Bierzecie na warsztat tokinę i sigmę i poza testowaniem komy, abberacji i innych istotnych parametrów technicznych, dajecie porównawcze sample, co pozwala poza cyferkami i słowami na bezpośrednie i własne porównanie - choćby sposobu oddawania kolorów. Tyle.
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 17 Lip, 2006   

Wreszcie jest!

No cóż, jako właściecielowi tej Sigmy w wersji N wypada teraz dodać parę własnych wniosków

ostrość - zgadzam się, że na brzegach nie jest najlepiej i to tu wyszło!
zdjęcia pod światło - do ideału daleko, ale MZ jest b. dobrze!
AF - tu mam zastrzeżenia, ale wynikają one bardziej z 5 polowego systemu AF w naszym Nikonie niż ze złego działania HSM.
Zaczyna winietować przy nakręceniu drugiego filtra (co nie jest wynikiem złym).

a tak na marginesie poprzednich dyskusji przypominam o istnieniu:
* Tamrona 11-18
* Nikona 12-24

i po tych testach można by zamknąć temat szerokich zoomów do cyfry (choć sigma 12-24 mogła by tu też coś wnieść)

// zapominam tu o olympusie i sony

eryk
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 17 Lip, 2006   

RAF napisał/a:
Uwagi, co do sposobu testowania obiektywów, pewnie czytałeś na forum Nikona, jeśli wpadasz tam nie tylko po to, by reklamować optyczne.pl (co robi się nudne).


akurat to ja tam reklamowalem optyczne, a nie arek wiec jezeli uwazasz to za nudne to do mnie powienienes kierowac zarzuty.
 
 
andrzejroberts 
Nowy


Posty: 1
Skąd: LUBELSKIE
Wysłany: Wto 25 Lut, 2014   

Mam pytanie czysto techniczne. Kupiłem właśnie w/w obiektyw i na początek zadziwiła mnie jego budowa gdyż: na obudowie obiektywu nie ma przełącznika autofocusa no i jest o cięższy niż podają to publikacje w internecie nawet w teście optycznie.pl bo waży 520 g. A teraz pytanie: czy może ktoś coś wie o modernizacji w/w obiektywu i może stąd ta zmiana? U mnie w aparacie Nikon D5000 na korpusie nie ma przełącznika AF i zmiana na manual jest trochę problematyczna. :???: Pozrawiam
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 26 Lut, 2014   

andrzejroberts, na pewno kupiłeś w/w obiektyw?
 
 
adrianek32 
Uczestnik


Posty: 64
Skąd: Kalisz
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

moze wersja do Nikona nie ma przelacznika AF/M w Sigme 30mm wersja do nikona nie posiada przelacznika AF/M
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14