Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
D800 problem AF - pozew zbiorowy firmy Nikon
Autor Wiadomość
sfor 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 23 Mar, 2014   

Zapuściłem temat na trzech forach, wrzuciłem znajomym temat na emaile. Zgłosiły się dwie osoby. Temat nieaktualny, dziękuję.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 23 Mar, 2014   

sfor napisał/a:
Zgłosiły się dwie osoby. Temat nieaktualny, dziękuję.
Hm.. To ciekawe.
 
 
Fatman73 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 24 Mar, 2014   

Cóż, sporo osób rozwiązało już problem z D800 we własnym zakresie i nie mają zamiaru dalej kopać się z koniem.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Mar, 2014   

sfor napisał/a:
Zapuściłem temat na trzech forach, wrzuciłem znajomym temat na emaile. Zgłosiły się dwie osoby. Temat nieaktualny, dziękuję.

... widać twoja propozycja została bardzo ostrożnie potraktowana, jak tylko zobaczyłem ten post odniosłem wrażenie ze to jakiegoś typu prowokacja -chyba sie nie pomyliłem. kojut - bdb pytania które poszły w pustkę i potwierdziły moje przypuszczenia.

[ Dodano: Pon 24 Mar, 2014 19:54 ]
Fatman73 napisał/a:
Cóż, sporo osób rozwiązało już problem z D800 we własnym zakresie i nie mają zamiaru dalej kopać się z koniem.

... dokładnie, sprzęt jest po to aby go używać a nie żeby leżał w serwisie a firma jaka by to nie była jak puszcza na rynek buble to niech sobie je zabiera, klient ma dostać sprawny nowy sprzęt.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 24 Mar, 2014   

007areka napisał/a:
widać twoja propozycja została bardzo ostrożnie potraktowana, jak tylko zobaczyłem ten post odniosłem wrażenie ze to jakiegoś typu prowokacja -chyba sie nie pomyliłem.

Czyli Ty nie zgłosiłeś się do wątkotwórcy?
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Mar, 2014   

... nie, radze sobie w życiu sam :razz: i to dość skutecznie.
 
 
sfor 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 24 Mar, 2014   

007areka napisał/a:
... widać twoja propozycja została bardzo ostrożnie potraktowana, jak tylko zobaczyłem ten post odniosłem wrażenie ze to jakiegoś typu prowokacja -chyba sie nie pomyliłem. kojut - bdb pytania które poszły w pustkę i potwierdziły moje przypuszczenia.


Na postawione w drugim poście pytania odpowiadają ustawy:
* Ustawa z dnia 17 grudnia 2009 r. o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym
* Ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego

a do tych które pozostaną bez odpowiedzi będzie można się ustosunkować przy zebraniu minimum 10 osób.

Pobieżnie jest to opisane chociaż w Wikipedii. Wystarczy się zapoznać, żeby nie zadawać takich pytań :-)
 
 
kojut 
Entuzjasta



Pomógł: 37 razy
Posty: 700
Skąd: An Uaimh
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

sfor napisał/a:
Na postawione w drugim poście pytania odpowiadają ustawy: * Ustawa z dnia 17 grudnia 2009 r. o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym * Ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego
Nie odpowiada na ani jedno! Podajesz ogólniki bez jakichkolwiek konkretów.
sfor napisał/a:
a do tych które pozostaną bez odpowiedzi będzie można się ustosunkować przy zebraniu minimum 10 osób.
Ja bym nie podał nikomu obcemu swoich danych osobowych. A szczególnie osobie, która nie potrafi odpowiedzieć na tak proste pytania i dalej się wymiguje. Z takim podejściem nie znajdziesz więcej naiwnych.
sfor napisał/a:
Pobieżnie jest to opisane chociaż w Wikipedii. Wystarczy się zapoznać, żeby nie zadawać takich pytań :-)
Kpisz czy o drogę pytasz? Sprawdźmy co Wikipedia :mrgreen: mówi
Cytat:
Pozew zbiorowy może być zastosowany w sprawach o roszczenia o ochronę konsumentów, z tytułu odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny oraz z tytułu czynów niedozwolonych.
W jaki sposób D800 jest niebezpieczny i jakie może szkody wyrządzić? Albo jakie czyny niedozwolone popełniła firma Nikon? Co jest przedmiotem pozwu? Przez jaką organizację i jakie badania zostały wykonane dowodzące, że problem nietrafiania AF jest wadą konstrukcyjną a nie błędem popełnianym przez użytkownika?
Cytat:
Powództwo w postępowaniu grupowym wytacza reprezentant grupy (może nim być członek grupy lub powiatowy (miejski) rzecznik konsumentów) W postępowaniu grupowym obowiązuje zastępstwo powoda przez adwokata lub radcę prawnego, chyba że powód jest adwokatem lub radcą prawnym Wynagrodzenie pełnomocnika nie może przekraczać 20% kwoty zasądzonej na rzecz powoda
Kto będzie reprezentował powoda? Myślisz, że firma dysponująca większym budżetem niż niejeden kraj weźmie do obrony byle łebka z ulicy? Masz już gotowy pozew? Jak tak to się pochwal. Jak nie to kto go przygotuje? Ile to będzie kosztowało? Poniesiesz koszt przygotowania pozwu czy zostanie on rozłożony? Itp. itd. Moje poprzednie pytania były również ważne. Nie odpowiedziałeś na nie, bo pewnie odpowiedzi nie znasz. Chcesz się kopać z koniem bez odpowiedniego przygotowania. Nawet nie wiesz co chcesz osiągnąć.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

kojut, niebezpieczny nie, ale o ochronie konsumentów już można pomyśleć.

Tym niemniej kolega sfor nie zachowuje się poważnie.
 
 
kojut 
Entuzjasta



Pomógł: 37 razy
Posty: 700
Skąd: An Uaimh
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

MC, zgoda. Ale taką sprawą powinien zająć się ktoś poważny (vide sprawa D600) a nie nick "sfor" z internetu, o którym można powiedzieć tyle, że potrafi napisać kilka zdań i unika odpowiedzi na niewygodne pytania.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

Może ja jestem jakiś naiwny, ale czego w zasadzie oczekiwaliście od kolegi sfor? Gotowego pozwu, wybranej firmy prawniczej i szacunku ryzykowanych kosztów? Facet chciał zebrać sygnał czy jest w ogóle jakieś zainteresowanie, czy jest z kim się zebrać i tyle. Przecież nikt nie oczekiwał wysyłania od razu w ciemno pełnomocnictw, danych osobowych itd.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

komor napisał/a:
Może ja jestem jakiś naiwny, ale czego w zasadzie oczekiwaliście od kolegi sfor? Gotowego pozwu, wybranej firmy prawniczej i szacunku ryzykowanych kosztów? Facet chciał zebrać sygnał czy jest w ogóle jakieś zainteresowanie, czy jest z kim się zebrać i tyle. Przecież nikt nie oczekiwał wysyłania od razu w ciemno pełnomocnictw, danych osobowych itd.


bo tak to wyglądało, sfor najzwyczajniej szukał 10siątki by generalnie zacząć "pracę nad pozwem".

kojut, zadał pytania, na które ewidentnie nie może być jeszcze odpowiedzi, bo z pierwszego postu wynika, że najpierw powinno się spotkać co najmniej 10 sieciu poszkodowanych, później ustalą co dalej, jak będzie wyglądał pozew i kto będzie ich reprezentował, no i jaka jest właściwość sądu, chociaż pewnie to najłatwiej ustalić.
kojut, nie szukaj spisku tym bardziej, że to nie przeciwko pentaxowi :P

Pewnie każda z tych 10 (co najmniej) osób miałaby swój pomysł na dochodzenie roszczeń i trzeba by wypracować wspólną koncepcję, więc kojut odpowiedzi na twojego posta:

kojut napisał/a:
sfor, kto będzie reprezentował poszkodowanych (jaka Kancelaria, jacy adwokaci)? Jakie będą koszta pozwu i ile będzie to kosztowało pojedyncze osoby? Gdzie sprawa będzie prowadzona- w Polsce czy jakimś innym kraju? Jak w Polsce to czy zostały wyczerpane inne drogi (UOKIK itp.)? W końcu kto będzie pozwanym- Nikon corp. czy dystrybutor na Polskę?


nie powinny paść, zanim nie znajdzie się tych kilkanaście osób, które dopiero będzie można reprezentować.

Ja niestety jestem bardzo zadowolony z af-u d800, za każdym razem jak robię nim zdjęcia, mam wrażenie, że bangla jak jedynki reporterskie canona.
Jak widać tak wygląda też przekrój niezadowolonych, to znaczy jest ich bardzo niewiele, natomiast tych co narzekają a nawet nie mieli tego aparatu w rękach jest cała masa.
Co nie zmienia faktu, że walczyć trzeba o swoje a najlepiej zacząć od gnębienia serwisu nikona.
 
 
kojut 
Entuzjasta



Pomógł: 37 razy
Posty: 700
Skąd: An Uaimh
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

kozidron, nie chodzi o szukanie spisku. Ale sfor zabiera się za sprawę od dooopy strony. Ja, jakbym miał problem z AF w D800, najpierw udałbym się tu http://www.powiat.nowy-sa...ly/rk_main.html aby zasięgnąć porady specjalistów. Na pewno nie omieszkałbym poinformować pracownika urzędu, że przypadek nie jest odosobniony i że znajdzie się na pewno kilkanaście osób z podobnymi przejściami. Na pewno też dopytałbym się o możliwe drogi prowadzenia ewentualnego postępowania, w tym pozwu zbiorowego. Dopiero tak przygotowany zacząłbym szukać ewentualnych poszkodowanych, ale nie jako nick a jako osoba podpisująca się imieniem i nazwiskiem, używająca własnego adresu email (co to za host patola.eu?) i będąca w stanie udostępnić adres domowy.
kozidron, jakbym szukał osób poszkodowanych na pewno aby się uwiarygodnić, pokazałbym swoje problemy z aparatem, korespondencję z serwisem firmowym jak i z rzecznikiem konsumentów. Podałbym również numer kontaktowy rzecznika, z którym można byłoby się skontaktować w razie wątpliwości.
Tak w moich oczach mniej więcej ta akcja powinna wyglądać. I na pewno nie powinna jej prowadzić osoba całkowicie anonimowa. Kolega sfor, choć podejrzewam go raczej o dobre chęci, niestety źle się do sprawy zabrał.
A trzeba było Pentaxa kupić i problemu z AF-em :mrgreen: by nie było :razz:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

kojut napisał/a:
kozidron, nie chodzi o szukanie spisku. Ale sfor zabiera się za sprawę od dooopy strony. Ja, jakbym miał problem z AF w D800, najpierw udałbym się tu http://www.powiat.nowy-sa...ly/rk_main.html


a widzisz kojut, bo większość to by najpierw oddała do serwisu, generalnie jeżeli ktoś nie może uporać się z parokrotną naprawą (serwis) wtedy dopiero się podejmuje działania, rzecznik konsumentów nie musi być najlepszym rozwiązaniem.
kojut, poza tym nie wiesz czy jakikolwiek poszkodowany nie kontaktował się z rzecznikiem a tym bardziej sfor. Ja po takich pytaniach jakie zadałeś w kontekście 1 postu też bym Ci nie odpowiedział, bo zdaje się nie do końca zrozumiałeś intencje.
Poza tym nie jest obowiązkiem podawanie swoich danych osobowych na forum, można to zrobić mailowo między poszkodowanymi, nie wszyscy publicznie muszą wiedzieć o tym, że masz wadliwie działającego d800.

kojut, kolega 007areka również miał problemy z d800, z tego co pamietam nie napisał nawet dokładnie co mu odpowiedział oficjalnie serwis a co dopiero miałby przedstawić swoje dane osobowe. Dane osobowe nie muszą uwiarygodniać kogoś przed Tobą, ważne żeby te osoby mogły wspólnie działać, nie trzeba robić z tego masowej krucjaty.

kojut napisał/a:
A trzeba było Pentaxa kupić i problemu z AF-em :mrgreen: by nie było :razz:


to fakt, pentax w końcu trafia, mimo iż nie ma do niego w systemie szybkich obiektywów, to z kundlami chodzi na 3+ w porównaniu do nikona czy canona :P
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

kozidron napisał/a:
to fakt, pentax w końcu trafia, mimo iż nie ma do niego w systemie szybkich obiektywów, to z kundlami chodzi na 3+ w porównaniu do nikona czy canona

Kozi, przestań bluźnić bo trafisz hmm do nieba? :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15