Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus OM-D E-M10 - test aparatu
Autor Wiadomość
sz.starczewski 
Redaktor



Posty: 117
Wysłany: Pon 24 Mar, 2014   Olympus OM-D E-M10 - test aparatu

Serdecznie zapraszamy do lektury testu aparatu Olympus OM-D E-M10 oraz dyskusji na jego temat.

http://www.optyczne.pl/26...OM-D_E-M10.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 24 Mar, 2014   

Może nie będzie jakimś szczególnym odbiegnięciem od tematu, jeśli zapytam tutaj:
czym różni się trójwymiarowa stabilizacja obrazu w E-M10, od dwuwymiarowej np. w E-PL5?
(Który to ten trzeci wymiar?)
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 851
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

Z testu:

Wyraźnie droższy jest również Fujifilm X-E1 (z 18–55 mm) za którego trzeba zapłacić 4000 zł.

Musiało chodzić o X-E2 ...

Fajny ten OM-DE-M10 ale taki mały trochę... :mrgreen:

Czy zawsze większe musi być droższe i być pozycjonowane jako wyższy segment....? Małe i do kieszeni - to od tego są Peny ...
 
 
krzysiek29 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 239
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

Wydaje się, że będzie naturalnym konkurentem GX7 i spowoduje spadek jego ceny (na co liczę :grin: ) . Pewnie wezmę M10 jak i GX7 pod uwagę przy zakupie następcy mojego GF1. Wydawać by się mogło ,że oba posiadają tę samą matrycę tylko skąd ten większy ( i to dużo w moim odczuciu) zakres tonalny w stosunku GX7?
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 935
Skąd: Józefów
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

krzysiek29 napisał/a:
Wydaje się, że będzie naturalnym konkurentem GX7 i spowoduje spadek jego ceny (na co liczę :grin: ) . Pewnie wezmę M10 jak i GX7 pod uwagę przy zakupie następcy mojego GF1. Wydawać by się mogło ,że oba posiadają tę samą matrycę tylko skąd ten większy ( i to dużo w moim odczuciu) zakres tonalny w stosunku GX7?


Większy zmierzony zakres tonalny wynika ze zmiany procedury testowej. Przy założeniu, że E-M10 ma tą samą dynamikę co E-M5 otrzymujemy, że na tej samej czułości różnica na korzyść Olympusa jest mniejsza, ale nadal istnieje. Maksymalne wyniki (z uwzględnieniem czułości programowej w Panasonicu) są identyczne.

Faktycznie ten aparat może pozytywnie wpłynąć na cenę GX7. To oczywiście plus. Osobiście z tych dwóch wolę jednak Olka. Możliwości fotograficzne bardzo podobne (filmowanie mnie na chwile obecną nie bawi), a cena wyraźnie niższa i też powinna spaść (to w końcu nowość).
Ergonomia pewnie trochę gorsza, ale i tak wszystkie 'kompaktowe' bezlusterkowce wypadają pod tym kątem bardzo słabo w porównaniu z moim 40D, który leży mi w łapie idealnie. Jedynym, który w ogóle można porównywać (z tego, co macałem) jest GH3, ale to już klocek, a i tak trzyma i obsługuje się gorzej.
 
 
krzysiek29 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 239
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

Czy to tylko zmiana metodyki??

GX7

M10


ISO 200 przy wyciąganiu z cienii oba przykłady.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

krzysiek29, ale tu widac tez szum termiczny. Przy badaniu dynamiki matrycy nie bierze sie go pod uwagę.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

Funkcja filmowania nie przeszkadza mi w aparacie, ale nie jest mi do niczego potrzebna. Dlatego całkowicie pomijam opisy jej zalet/wad w testach aparatów itp. Do filmowania mam kamerę filmową, która ma wszystko inne niż aparat - od obiektywu począwszy (optycznie i mechanicznie), a na chwycie skończywszy (do prowadzenia kamery przy filmowaniu z wolnej ręki potrzebny jest zupełnie inny chwyt, niż przy pstrykaniu obrazków aparatem).

Co do E-M10 - cóż - mam pretensje do Olympusa, że wypuścił taki aparat niecały rok po tym, jak kupiłem E-PL5. Jest nieznacząco droższy (porównując z ceną mojego zakupu wtedy), a jest dla mnie wszystkomający.

Na moje wcześniejsze pytanie nikt nie zna odpowiedzi?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

T.B. napisał/a:
Na moje wcześniejsze pytanie nikt nie zna odpowiedzi?

Zapewne jest to obrót wokół osi obiektywu. Ale głowy nie dam, a przypuszczenie wynika stąd, że pobujałem aparatem na różne sposoby i sprawdziłem w jaki sposób najłatwiej poruszyć kadr ;)

Co do PENów, to na pewno Olympus będzie musiał przebudować tę linię - E-PL5 jest za drogi, a E-P5 i E-PM2 - niepotrzebne...
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 25 Mar, 2014   

PS
A właściwie - jeśli dokupię zewnętrzny wizjer elektroniczny, to mój aparat zrobi się droższy.

[ Dodano: Wto 25 Mar, 2014 22:09 ]
No i podobno chodzą słuchy, że Olympus zrezygnuje z E-Px i E-PMx.
 
 
krzysiek29 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 239
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Sro 26 Mar, 2014   

hijax_pl napisał/a:
krzysiek29, ale tu widac tez szum termiczny. Przy badaniu dynamiki matrycy nie bierze sie go pod uwagę.


Może czegoś nie rozumiem ale moim zdaniem z jednego materiału coś się da wyciągnąć a z drugiego nie bardzo ( nie chodzi mi o szum ale o ilość szczegółów i wg mnie gdyby matryce miały tę samą rozpiętość to miałyby i tę samą ilość szczegółw w cieniach czy w świetle?? )
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 26 Mar, 2014   

krzysiek29 napisał/a:
oże czegoś nie rozumiem ale moim zdaniem z jednego materiału coś się da wyciągnąć a z drugiego nie bardzo
Dobrze rozumiesz ale nie bierzesz pod uwagę, że zasadniczo jak chcesz coś wyciągnąć to robisz to ze zdjęcia na czasie np 1/1000s a nie 30s :)
 
 
krzysiek29 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 239
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Sro 26 Mar, 2014   

Czyli M10 ma lepiej "chłodzoną" matrycę :razz: Dzięki .
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 26 Mar, 2014   

Coś w końcu znalazłem o tej stabilizacji:
http://youtu.be/GHB7A_j9DuE
ale tutaj, to są cztery wymiary (ruchy pionowe, poziome i dwie osie obrotu) :zalamany:
Chyba, że nie mam liczyć kółek, tylko przyjąć, że jest pion, poziom i jakieś "kiwanie".
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Mar, 2014   

No weź, nie ma co wnioskować o mechanice stabilizacji na podstawie filmiku reklamowego... Zrobili taką animację jaką im było łatwiej albo mieli już gotową. Napisz do producenta :) Ale póki co wygląda, że jest podobnie skuteczna jak ta 5-stopniowa z E-M5, więc w sumie czy to ważne które ruchy stabilizuje?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14