Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus OM-D E-M10 - test aparatu
Autor Wiadomość
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 24 Lut, 2016   

Kupię starszy E-M10 jakby ktoś miał.
Info na PW.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sro 24 Lut, 2016   

fatman, z jaka kwotą się liczysz przy zakupie ?
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 27 Lut, 2016   

Jest tego mnóstwo na ebayu z cenami w okolicach 1300. Na allegro podobnie.
Zamierzam zapłacić ok 1000 pln lub 1200 z naleśnikiem EZ.
Będe go przerabiał na IR.
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sob 27 Lut, 2016   

Pytałem z ciekawości bo u mnie na craig list był wystawiony (nówka) za 400 CAD$, ale jak widzę już poszedł do ludzi. Przeróbkę będziesz robił w Polsce czy USA ?
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 27 Lut, 2016   

W Polsce 700 PLN ale w Czechach 120 €.
Najpierw muszę kupić aparat.
Zarówno przeróbka jak i przesyłka w obie strony jest nieopłacalna.
Nieopłacalny jest również dla mmnie zakup przerobionego aparatu w USA bo dochodzi cło i 23% tax.
Gdzybym mieszkał w USA lub Kanadzie już dawno kupiłbym na amerykańskim ebayu.
Ceny u Was są naprawdę atrakcyjne.
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Sob 27 Lut, 2016   

Nie musisz kupować, można wysłać aparat do przeróbki. W zależności od modelu aparatu koszt wynosi 250-300$. Wysyłasz swój aparat- więc ani cło, ani podatek nie wchodzi w rachubę (servis). Sam przymierzam się do tego. Chciałem wysłać body Pentax-a K10D, ale usłyszałem że to nie najlepszy pomysł. Mam jeszcze do dyspozycji K100D. Zastanawiam się jeszcze nad zainstalowaniem chłodzenia matrycy co znacznie obniża szumy przy długich ekspozycjach, ale to dodatkowe 100$. Znalazłem wśród wielu takich firm jedną która od lat się tym zajmuje jak również adaptacją puszek do astrofotografii. Oni właśnie dodatkowo oferują ten układ chłodzenia. Oni właśnie adaptują puszki dla NASA, a ich ceny dla indywidualnych klientów nie odbiegają od pozostałych firm. Natomiast gwarantują jakość użytych do przeróbki materiałów co nie jest bez znaczenia (zawsze to lepiej jest mieć założony dobrej klasy filtr IR niż tanie szkiełko z Chin).
 
 
luc4s
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Mar, 2016   

fatman napisał/a:
Jest tego mnóstwo na ebayu z cenami w okolicach 1300. Na allegro podobnie.
Zamierzam zapłacić ok 1000 pln lub 1200 z naleśnikiem EZ.
Będe go przerabiał na IR.


Z obiektywem za tyle to raczej nikt nie sprzeda jeszcze. Musisz poczekać. Za 1300 zł to można obecnie samo body sprzedać, a nawet za więcej. Ja sprzedałem 2 miesiące temu za 1550 zł.
 
 
Narado 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 115
Skąd: Vancouver
Wysłany: Wto 01 Mar, 2016   

U mnie rynek wtórny jest dość bogaty a więc i ceny stosunkowo niskie. Ta nówka wystawiona za 400 CAD$ to jet ok. 1200 zł za samo body. Naleśnik 14-42 EZ to min. 160 CAD$ to kolejne 500 zł. No, ale cuda się zdarzają. Sam tego doświadczyłem kupując obiektyw wartości rynkowej ponad 300 CAD$ (bardzo rzadki na rynku wtórnym SMC Pentax F 50/2.8 macro) za 75 CAD$. Co dziwne, uprzedziłem sprzedającego o faktycznej wartości obiektywu. Gość stwierdził że skoro uczciwie uprzedziłem go o wartości obiektywu to on utrzyma dla mnie cenę za którą wystawił go. Prawdą jest że gdyby podniósł ją na 300 CAD$ - i tak bym go kupił (wart jest każdego centa). :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14