Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 6D a fotografia zarobkowa?
Autor Wiadomość
matti86 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   Canon 6D a fotografia zarobkowa?

Witajcie chodzi mi po głowie canon 6D (wiadomo 5D lepszy ale sporo droższy) czy taki 6D nadaje sie do fotografii zarobkowej mam tu na myśli wesela i temu podobne "imprezy" gdzie nie kiedy dużo się pstryka w ciemnych miejscach a jednak 6D to pełna klatka.
Co sądzicie o tym sprzęcie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

a jakie szkła do tego?
 
 
matti86 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

17-55 f.2.8 , 24-105 L, 50 f.1.4 i jakby sie udało to 24-70 f2.8
Wiem że obiektywy sa ważniejsze od body ale chodzi mi o opinie nt. samej puszki
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

matti86 napisał/a:
17-55 f.2.8

No nie wydaje mi się by pasował do 6D.
Matrycowo jest dość dobrze, ergonomię musisz sam ocenić.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
matti86 napisał/a:
17-55 f.2.8

No nie wydaje mi się by pasował do 6D.
i słusznie - to obiektyw pod apsc.


matti86, puszka jak najbardziej da radę . ale poza puszką skup sie również na szkłach i lampie.

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Matrycowo jest dość dobrze
jeśli chodzi o wysokie iso , a to jest tu chyba priorytetem, jest nawet bardzo dobrze.
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

kufel napisał/a:
jeśli chodzi o wysokie iso , a to jest tu chyba priorytetem, jest nawet bardzo dobrze.

Niekoniecznie priorytetem. Jakiś czas temu opuściłem krainę wysokiego ISO i staram sie nie przekraczać wartości 800 - 1200. Z wyraźną korzyścią dla jakości obrazka i czasu przeznaczonego na grzebanie w plikach ;)
Ale i tak da się tym robic zdjęcia w jaskini :mrgreen:
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

nienietaktak napisał/a:
Niekoniecznie priorytetem.
w kontekście tego o co pyta matti86, to chyba jednak tak :) a przynajmniej kwestią dość istotną.

nienietaktak napisał/a:
Jakiś czas temu opuściłem krainę wysokiego ISO i staram się nie przekraczać wartości 800 - 1200. Z wyraźną korzyścią dla jakości obrazka i czasu przeznaczonego na grzebanie w plikach ;)
no i ja o takim zakresie ("ślubnym") właśnie myślałem pisząc o "wyższym" iso . a 6d akurat w wysokimi iso problemów nie ma. inna sprawa, że Nikon d600 np tym bardziej.
Ostatnio zmieniony przez kufel Czw 27 Lut, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

nienietaktak napisał/a:
Jakiś czas temu opuściłem krainę wysokiego ISO i staram sie nie przekraczać wartości 800 - 1200.
Bo w sumie do ślubów/wesel i tym podobnych imprez z lampą, to takie czułości wystarczą. Z lampą też rzadko ustawiam nawet ISO1600.
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

jaad75 napisał/a:
Bo w sumie do ślubów/wesel i tym podobnych imprez z lampą, to takie czułości wystarczą. Z lampą też rzadko ustawiam nawet ISO1600.

Bo o to pyta, więc utrzymujemy się w widełkach tematycznych.
Natomiast znany i lubiany jest nurt, który rozsiewa pogłoski, że ślubów itd. z lampą się nie robi ;)

[ Dodano: Czw 27 Lut, 2014 12:35 ]
jaad75 napisał/a:
ISO1600

przejrzałem z ostatniego "kotleta": ISO1600 - jedno zdjęcie, ISO3200 - cztery zdjęcia ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

jaad75 napisał/a:
Z lampą też rzadko ustawiam nawet ISO1600.

nienietaktak napisał/a:
Jakiś czas temu opuściłem krainę wysokiego ISO i staram sie nie przekraczać wartości 800 - 1200.

Tak dobrze oświetlone są pomieszczenia ślubno-kotletowe, czy tak mocno walicie lampą, czy tak mocno nie doświetlacie? :)

Czyli co, po tylu latach zwalczania Canona jako nienadającego się do robienia zdjęć, okazuje się, że jednak to wysokie ISO nie jest do niczego potrzebne? :) A, już wiem, Jaad niedoświetla o 6EV ale potem bez problemu wyciąga wszystko z cieni. W końcu to Pentax. :)
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

komor napisał/a:
Tak dobrze oświetlone są pomieszczenia ślubno-kotletowe, czy tak mocno walicie lampą, czy tak mocno nie doświetlacie?

takie małe dwa przykłady:
w tym wiadomo - niedoświetlenie celowe


a tutaj pomieszczenie wysokie na około 7 metrów, szerokość 15, długość 30, lampa w manualu na 1/4 mocy. reszta w exifach :mrgreen:

 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

komor napisał/a:
Tak dobrze oświetlone są pomieszczenia ślubno-kotletowe, czy tak mocno walicie lampą, czy tak mocno nie doświetlacie? :)
Ja tam ślubów w ogóle nie robię (a przynajmniej staram się unikać), ale zazwyczaj w większości pomieszczen światła jest tak minimum na EV4, więc przy f/2.8 i niedoświetleniu zastanego 2EV masz 1/60s i ISO800.
komor napisał/a:
Czyli co, po tylu latach zwalczania Canona jako nienadającego się do robienia zdjęć, okazuje się, że jednak to wysokie ISO nie jest do niczego potrzebne? :)
Do ślubów i tym podobnych imprez z lampą, nigdy nie było potrzebne. Jeśli ktoś chce robić tylko w zastanym, to jak najbardziej... Zresztą... Po co ja Ci to tłumaczę... :razz:
komor napisał/a:
A, już wiem, Jaad niedoświetla o 6EV ale potem bez problemu wyciąga wszystko z cieni. W końcu to Pentax. :)
Tak głębokich cieni da się używać tylko na najniższych czułościach. :smile:

[ Dodano: Czw 27 Lut, 2014 13:49 ]
nienietaktak, w sumie parametry bardzo zbliżone jak opisałem powyżej... :cool:
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

jaad75 napisał/a:
nienietaktak, w sumie parametry bardzo zbliżone jak opisałem powyżej...

:cool:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

Ja tam nie wiem, gdzie nie pójdę to sufit albo czarny albo bury jakiś, w najlepszym razie kolorowy, więc albo się odbić nie da, albo po odbiciu wraca zielone, pomarańczowe… :)
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lut, 2014   

komor, ja nie wiem. tu był sufit jaki widać, do tego światło jarzeniowe i do połowy większości ścian boazeria ;)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15