Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sigma A 50 mm f/1.4 DG HSM - test obiektywu
Autor Wiadomość
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

...a ja myślę ze będzie tańsza, i tańsza od 35 1.4 która już można legalnie kupić za 2800.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

pioroon napisał/a:
Pozostaje czekać na 85mm/1.4 i jeżeli wypadnie równie dobrze to będzie dopiero budżetowy hit...(przy cenie ok 3000pln)

Ale 85/1.4 już jest, zresztą kosztuje chyba więcej niż 3000 zł.
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

komor napisał/a:
Ale 85/1.4 już jest, zresztą kosztuje chyba więcej niż 3000 zł.

Ja piszę o nowej, odświeżonej wersji Art. Tamto szkiełko jest już z 4 lata na rynku i jest przeciętne na pełnej dziurze.
Teraz widzę, że tu nie dałem porównania z tą istniejącą tylko w spam pudle ;)
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2271
Skąd: Zamość
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

Podobny myk z AF był z Sigmą 85mm na zlocie kilka lat temu. Z tym że tamten egzemplarz wariował chyba na czterech korpusach. Zresztą gdzieś wrzucałem produkcję filmową na ten temat :D
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

pioroon, na tej zasadzie to oczywiście można odświeżyć wszystkie szkła Sigmy. :) Z tym że na 85/1.4 w cenie 3000 zł i w lepszej jakości jak nie-tak-znowu-stara – na to bym nie liczył…
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

komor, jasne że to jest koncert życzeń :)
Stara jest droga (jak na to co oferuje), nowa mogłaby być w tej podobnej cenie z nowym designem i lepszymi właściwościami na pełnym otworze. Kwestia tylko odpowiedniego czasu wejścia na rynek (po zakończeniu produkcji aktualnej 85mm i przewietrzeniu magazynów).
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Dlatego ja wolę 1.4/24 lub 1.8/135. A najbardziej 2.8/300 OS.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

Arek napisał/a:
Dlatego ja wolę 1.4/24 lub 1.8/135. A najbardziej 2.8/300 OS.

hmm,

zauważyłem, że 50 tkę najcześciej używam, zatem...
z drugiej strony, Canon 50 1.4 daje radę, a Sigma jedna sporo kosztuje (tym bardziej, że inne szkła czekają...)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

Ja bym wolał 24/1.4 i 18mm lub 20.
Mogliby zrobić też nowe 24-70 i 70-200 //2.8.
Ze względu na moce przerobowe nie można spodziewać się za wielu premier rocznie, trzeba więc zacząć chodzić do lekarza żeby dożyć.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

Arek napisał/a:
Dlatego ja wolę 1.4/24 lub 1.8/135. A najbardziej 2.8/300 OS.


24/1.4 to może być to. CZEKAM!
135/1.8... to by musiało być niesamowite szkło by pobić 135L. Ale jest to do zrobienia.
300/2.8 OS - pobić może tylko ceną. Ja w tele Sigmy na Canonach nie wierzę. Nawet jak jakością trochę się zbliży (bo nie dorówna na 102%) to jestem pewien na 99%, że AF takiego szkła polegnie z kretesem przy szybkiej pracy w porównaniu z dedykowanym 300/2.8 IS L II.
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Pią 18 Kwi, 2014   

No to zeszliście na szklany kosmos a tu dyskusyjka o malutkiej Sigmie..... :wink:
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2014   

mozer napisał/a:
Ale cena znacznie wzrosła, a nadal są problemy z AF... No rewelacja po prostu ;)

Cytat:
AF takiego szkła polegnie z kretesem przy szybkiej pracy w porównaniu z dedykowanym 300/2.8 IS L II.

Podziękujcie przede wszystkim producentowi waszych puszek :wink: Jaki ma w tym biznes żebyście nie kupowali szkieł produkowanych tylko przez niego?

Cytat:
Nawet jak jakością trochę się zbliży (bo nie dorówna na 102%)

A dlaczego ma nie dorównać czy może nawet nie przewyższyć? Tak z definicji, bo to "tylko" Sigma? ;) Jak się przejrzy komentarze pod testem, to niektórzy tak samo kombinują. Abstrahuję tu od AFu, bo o to już Canon zadba żeby różowo nie było.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2014   

lotofag napisał/a:
Podziękujcie przede wszystkim producentowi waszych puszek :wink: Jaki ma w tym biznes żebyście nie kupowali szkieł produkowanych tylko przez niego?

Dla mnie to jest irracjonalny argument - to Sigma wypuszcza jakieś szkło, twierdząc, że współpracuje wzorcowo z Canonem. Jaka w tym wina Canona, że odwalają fuszerkę? Przecież nikt S nie każe wypuszczać tych szkieł pod Canona - niech robią tylko pod bagnet Pentaxa i Sigmy ;)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Kwi, 2014   

mozer napisał/a:
lotofag napisał/a:
Podziękujcie przede wszystkim producentowi waszych puszek :wink: Jaki ma w tym biznes żebyście nie kupowali szkieł produkowanych tylko przez niego?

Dla mnie to jest irracjonalny argument - to Sigma wypuszcza jakieś szkło, twierdząc, że współpracuje wzorcowo z Canonem. Jaka w tym wina Canona, że odwalają fuszerkę? Przecież nikt S nie każe wypuszczać tych szkieł pod Canona - niech robią tylko pod bagnet Pentaxa i Sigmy ;)


mozer, nie zrozumiałeś kolegi lotofaga, on ma dość spore doświadczenie z pentaxem i szkłami pentaxa, wie doskonale że nic nie ma tak beznadziejnego af-u niż szkła w tym systemie, dlatego taka sigma przypieta do pentaxa wypada bardzo przyzwoicie na tle obiektywów pentaxa :wink:
Z punktu widzenia uzytkownika pentaxa używającego sigmy, można być tylko zadowolonym.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2014   

lotofag napisał/a:
A dlaczego ma nie dorównać czy może nawet nie przewyższyć? Tak z definicji, bo to "tylko" Sigma?


Dlatego, że 300/2.8 to wizytówka i specjalizacja Canona. Najlepsze obecnie 300/2.8 na rynku.
Canon jest wysokiej klasy specjalistą od długich, szybkich i jasnych tele. Pokazuje to w niemal każdym szkle z tego zakresu. Sigma nie jest specjalistą w takiej optyce. Na Canonach pracują tysiące zawodowców i ta firma ma doświadczenie, cały czas jest na poligonie foto. Sigma... kto tego używa? Garstka. Ta firma nie daje takich nakładów na tego typu optykę bo w życiu im się to nie zwróci. Co innego średni zakres czy coś szerokiego. Mniejsze pieniądze i amator to kupi. Amatorzy nie kupują masowo szkieł 300/2.8, 400/2.8, 500/4 itd. Zawodowcy i tak wybiorą dedykowaną optykę Nikkora czy Canona. Proste.
Zresztą... zwyczajnie mam porównanie co potrafi długa jasna optyka i w cuda Sigmy zwyczajnie nie wierzę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15