Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pon 23 Cze, 2014
Obiektyw od FX do aparatu DX?
Autor Wiadomość
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

kozidron napisał/a:
nikt tego jeszcze nie napisał
napisałeś.
kozidron napisał/a:
natomiast dramatyzowanie, że przejście na FX jest głupotą.
nie powiedziałem tego..

Kozidron, dyskusja jak widzisz nabiera już mało zrozumiałej formy, dlatego pozwolisz, że już sobie odpuszczę..
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

Tutejszyn napisał/a:
napisałeś.


zacytuj !



Tutejszyn napisał/a:
Kozidron, dyskusja jak widzisz nabiera już mało zrozumiałej formy


tylko dlatego, że twierdzisz że ja coś napisałem :arrow: a to jest wybitnie nieprawda.

Napisanie Ci, iż głupotą jest zostanie przy formacie DX z powodu rzekomych cen za porządne obiektywy, nie jest negowaniem sensu tego formatu, tylko jasnym określeniem mojego stanowiska w stosunku do twojego zachowania, które własciwie mnie nie dziwi, bo nie raz odmrażałeś sobie uszy na złość mamie ale nie polecaj postępować innym równie głupio, wprowadzając ich w błąd.

Tutejszyn, napiszę Ci jasno i klarownie: uważam, że jeżeli to jest powód dla którego zostałeś przy formacie DX, to popełniłeś głupotę. JEST CO NAJMNIEJ 10 konkretnych powodów, dla których warto zostać przy DX, ty jednak dla nich nie zostałeś.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

Tutejszyn, ten tekst z dziadowaniem w fx, to wiesz, taki trochę lipny.
Dziadowaniem trudno nawet nazwać, jeśli kupiłoby się ff i do tego TYLKO Heliosa na początek.
Zgadzasz się?
 
 
crapshoot 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

no wlasnie nie wiem czy akurat to jest temat watku :) ale moze przy okazji moglbym Was poprosic o opinie i roznice poemidzy DX a FX. Zdecydowalem sie ze chce przejsc na FX, ale po w/w juz sam sie gubie :)
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

crapshoot, a jakie sa twoje pobudki by przejsc na FX? bo generalnie to sprawa indywidualna jakiego formatu sie uzywa
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

FX daje przede wszystkim mniejszą głębię ostrości, tudzież mniejsze szumy - choć co do szumów, to oczywiście zależy jaki aparat DX z jakim FX się porównuje.
 
 
crapshoot 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

Fotografuje glownie portret, reporterka, ostatnio krajobraz. Mialem okazje uzytkowac D600 i zdjecia wychodza genialne, sa plastyczne - dla mnie bez porównania z DX. Warsztat jako taki tam już mam, fotografuje glownie hobbystycznie, nie nastawiam sie na fotografowanie w celach czysto zarbkowych. Moze niektorzy powiedza, ze to glupota dla takich celów wydawac pieniadze na pelna klatke, ale juz sie nastawilem..nie obrazilbym sie tez gdyby kiedys wpadlo jakies male zlecenie, ale to jest sprawa w tym momencie drugorzedna
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

muzyk napisał/a:
FX daje przede wszystkim mniejszą głębię ostrości, tudzież mniejsze szumy - choć co do szumów, to oczywiście zależy jaki aparat DX z jakim FX się porównuje.


generalnie racje ale robisz się równie abstrakcyjny jak pobudki Tutejszyna :P
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

kozidron napisał/a:
Napisanie Ci, iż głupotą jest zostanie przy formacie DX z powodu rzekomych cen za porządne obiektywy
...z powodu zasobności portfela pytającego.
kozidron napisał/a:
że jeżeli to jest powód dla którego zostałeś przy formacie DX, to popełniłeś głupotę
Zostałem przy DX, bo takiego dokonałem wyboru i nie czuję się w najmniejszym stopniu z tego powodu upośledzony.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

crapshoot napisał/a:
Fotografuje glownie portret, reporterka, ostatnio krajobraz. Mialem okazje uzytkowac D600 i zdjecia wychodza genialne, sa plastyczne - dla mnie bez porównania z DX. Warsztat jako taki tam już mam, fotografuje glownie hobbystycznie, nie nastawiam sie na fotografowanie w celach czysto zarbkowych. Moze niektorzy powiedza, ze to glupota dla takich celów wydawac pieniadze na pelna klatke, ale juz sie nastawilem..nie obrazilbym sie tez gdyby kiedys wpadlo jakies male zlecenie, ale to jest sprawa w tym momencie drugorzedna

no to spoko, jak ci sie podoba obrazek z d600/d610 no to lepszego ze swieca szukac, chyba tylko d800 i d800e oraz DF oferuja zdziebko wiecej. niewielu tu powie, ze inwestowanie w sprzet to glupota. grunt to mierzyc (finansowe) sily na zamiary ale akurat to, co cie interesuje, nie bedzie jakies skandalicznie drozsze niz w przypadku DX
Ostatnio zmieniony przez moronica Wto 29 Kwi, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

Tutejszyn napisał/a:
...z powodu zasobności portfela pytającego.


a skąd go znasz :roll: przecież OP przymierza się do kupna 24-70/2.8 z czego wynika dyskusja w tym wątku.
Tutejszyn, masz jakieś szkło w tej klasie pod te swoje DX?

Tutejszyn napisał/a:
Zostałem przy DX, bo takiego dokonałem wyboru i nie czuję się w najmniejszym stopniu z tego powodu upośledzony.


Tutejszyn, z tego co się orientuje, popraw mnie jak się mylę, to ty wymieniłeś d7000 na d7100. Dla mnie ten ruch mówi sam za siebie :P trzeba było zainwestować w szklarnie a nie w wymiane nowego na nowsze :P


crapshoot napisał/a:
otografuje glownie portret, reporterka, ostatnio krajobraz. Mialem okazje uzytkowac D600 i zdjecia wychodza genialne, sa plastyczne - dla mnie bez porównania z DX. Warsztat jako taki tam już mam, fotografuje glownie hobbystycznie, nie nastawiam sie na fotografowanie w celach czysto zarbkowych. Moze niektorzy powiedza, ze to glupota dla takich celów wydawac pieniadze na pelna klatke, ale juz sie nastawilem..nie obrazilbym sie tez gdyby kiedys wpadlo jakies male zlecenie, ale to jest sprawa w tym momencie drugorzedna


crapshoot, no to swoje zdanie już masz. Generalnie do portretu wolałbym FF, do reporterki wolałbym coś z matrycą d7000 ale z af-em d300, niestety w nikonie nie ma takiej puszki, więc pozostaje d610, takie czasy ;)
Do krajobrazu, hmmm była tu kiedyś długa dyskusja, którą zaczął mozer, sporo zależy na jakich ogniskowych ten krajobraz.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

Generalnie, mniejsza GO, by bardziej abstrakcyjne foty robić np., ale nie, żeby główna różnica między F a Dx powodowała robienie się abstrakcyjnym. :razz:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

kozidron napisał/a:
to ty wymieniłeś d7000 na d7100.
Wymieniłem D90 na D7100
kozidron napisał/a:
24-70/2.8 z czego wynika dyskusja w tym wątku.
Tutejszyn, masz jakieś szkło w tej klasie pod te swoje DX?
Mam Sigmę 17-50 f/2.8
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

muzyk napisał/a:
Generalnie, mniejsza GO, by bardziej abstrakcyjne foty robić np., ale nie, żeby główna różnica między F a Dx powodowała robienie się abstrakcyjnym. :razz:


O :shock: ! I to jest równie absurdalny powód z drugiej strony pianina :twisted:

muzyk i z tego powodu przeszedłeś na FF :P


edit.

Tutejszyn napisał/a:
Wymieniłem D90 na D7100


tu zwracam honor, taka wymiana jest dość sensowna
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2014   

kozidron napisał/a:
absurdalny powód

To nie jest powód, tylko fakt.

Chyba nie napiszesz, że dX ma mniejszą głębię... (abstrahując od użytych obiektywów do porównania...). :roll:

kozidron napisał/a:
i z tego powodu przeszedłeś na FF

m.in. - ale konkretniej z jednego modelu aparatu na inny, choć ten "jeden" nadal jest gdzieś tam w piwnicy. :razz:
crapshoot napisał/a:
Mialem okazje uzytkowac D600 i zdjecia wychodza genialne, sa plastyczne - dla mnie bez porównania z DX.

Zatem trzymaj się tego i kup d610 - nie d600.
Różnica w cenie nie jest duża.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15