Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pon 23 Cze, 2014
Obiektyw od FX do aparatu DX?
Autor Wiadomość
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

mozer napisał/a:
Szczególnie dziwi mnie wygłaszanie takich opinii przez zawodowców, którym sprzęt zapewnia firma :P

:mrgreen:
mozer napisał/a:
Każdy ma inne priorytety i zaglądanie mu do talerza to jakaś kompletna pomyłka...

Dokładnie. Może sobie nawet Phase One za 40 000 euro kupić i uprawiać fotografię otworkową. :razz:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

muzyk napisał/a:
Tymczasem, to jest po prostu sprawa indywidualna.

Indywidualnie to sobie każdy sam może podjąć różne dziwne decyzje, ale jak ktoś zadaje pytanie na forum, z dość podstawowym i częstym dylematem, to trzeba mu podpowiadać opcje typowe i bez udziwnień. A w każdym razie tłumaczyć czemu się uważa daną koncepcję za lepszą czy gorszą. Opcja D610 plus Helios nie wydaje mi się mainstreamowa. :)

mozer, kogo wyzywasz od zawodowców?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

komor, zawodowcy już wiedzą o kim mówię ;)

[ Dodano: Sro 30 Kwi, 2014 11:01 ]
komor napisał/a:
Opcja D610 plus Helios nie wydaje mi się mainstreamow

Ale czy to oznacza od razu 'dziadowanie'? Czy to powód, żeby z kogoś drwić, jeśli używa takiego zestawu? No ogarnijcie się Towarzyszu Moderatorze ;)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

komor napisał/a:
ale jak ktoś zadaje pytanie na forum

Psałem. Czytałeś?
Nie polecam w kółko Canona, jak niektórzy Pentaxa. :twisted:
komor napisał/a:
Opcja D610 plus Helios nie wydaje mi się mainstreamowa. :)

ale to jest tylko przykład - vide to co Mozeru napisał. :razz:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

mozer, ale przecież to nie ja użyłem terminu „dziadowanie”! A od drwin to mamy innych specjalistów na tym forum. :)
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

komor, oj wiem, wiem - odnoszę się tylko do wcześniejszych opinii na ten temat. To że piszesz, że to nie mainstreamowe wygląda jakbyś je popierał ;)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

mozer napisał/a:
Szczególnie dziwi mnie wygłaszanie takich opinii przez zawodowców, którym sprzęt zapewnia firma


ty a komu sprzęt zapewnia firma :shock: i jaka to firma, bo ja bym też chętnie pobrał to co zapewnia firma :P

mozer napisał/a:
Ale czy to oznacza od razu 'dziadowanie'? Czy to powód, żeby z kogoś drwić, jeśli używa takiego zestawu? No ogarnijcie się Towarzyszu Moderatorze ;)



mozeru ja rozumiem, że tam na końcu jest emot ikona ale, żeś grubo nie zrozumiał komora
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

mozer, dziadowanie to określenie pejoratywne, a zaglądanie do czyjegoś portfela i ocena czy go stać na coś czy nie jest niemile widziane i chyba wszyscy się z tym zgadzamy. Ja odnoszę się do sensowności wyboru takiego czy innego wydania kasy, którą się posiada, bez względu na to, czy ta kasa jest duża czy mała.
Można sobie kupić Ferrari z oponami zimowymi niskiej klasy a następnie udać się takim zestawem na niemiecką Autobahnę, latem, w celu dzikiej szybkiej jazdy, ale raczej jest to kiepska koncepcja. :)
Jak ktoś ma fantazję i pomysł na wykorzystanie zestawu np. Canon 5DIII + Canon EF 50/1.8 to ja mu bronił nie będę. Chętnie obejrzę rezultaty. :) Ale jak niezorientowanej osobie szukającej porady, pytającej o zestaw za 11.000 zł (przykładowa, aktualna cena za 5DIII+50/1.8) ktoś poleci właśnie taki zestaw, to ja uznaję to za szkodliwe. Lepiej doradzić zejście z 5DIII na 6D żeby był większy budżet na szkła, albo ktoś inny doradzi (np. ja) zejście do APS-C, żeby było jeszcze więcej na szkła. Wtedy możemy się pokłócić o sensowność tej ostatniej opcji, zdania będą podzielone, ale to nic nie szkodzi, bo właśnie o to chodzi na forum, żeby uargumentować różne opcje, a pytający sobie wybierze co mu bardziej pasuje.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

czy w tej dyskusji naprawdę tylko mi jest blisko do poglądów komora?


to forum upada :wink:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

kozidron napisał/a:
to forum upada :wink:

dziadzieje. :razz:
komor napisał/a:
pytającej o zestaw za 11.000 zł (przykładowa, aktualna cena za 5DIII+50/1.8) ktoś poleci właśnie taki zestaw, to ja uznaję to za szkodliwe.

Nikt tego nie poleca, ale... i z 50 1.8 II można świetne foty zrobić.
Patrz wyżej, co Mozer napisał.
Kwestia priorytetów. :razz:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

muzyk napisał/a:
Nikt tego nie poleca, ale... i z 50 1.8 II można świetne foty zrobić.


Czy ty rozumiesz co do Ciebie ludzie piszą?
Dobre zdjęcie można zrobić wszystkim a wszelkie te przykłady dowodzą tylko, że mimo 2 torby sprzętu można też zdjęć nie robić.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

komor, chyba się nie dogadaliśmy, bo ja nie odnosiłem się do doradzania tylko do tego, że ktoś tam ;) pisze, że FF plus helios to dziadowanie. Z tym co napisałeś się oczywiście zgadzam :)

[ Dodano: Sro 30 Kwi, 2014 11:56 ]
kozidron napisał/a:
jaka to firma, bo ja bym też chętnie pobrał to co zapewnia firma

Trzeba się po prostu dowiedzieć jacy to ludzie i pogadać po swojemu ;)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

Kozi. Napisałem Ci. :P
Jakie ma znaczenie ilość sprzętu jaki miałem?
To pisanie Twoje o tym brzmi jak różaniec :P
Przestaw się mantrę :P
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

muzyk, nie znam się na modlitwach, jednak jeżeli zgodnie z twoja teorią dziadowanie przebiega raczej w sferze "samego fotografowania" to masz się o co martwić.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

kozidron napisał/a:
czy w tej dyskusji naprawdę tylko mi jest blisko do poglądów komora?

To niepokojące, zwykle się kłócimy. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16