Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pon 23 Cze, 2014
Obiektyw od FX do aparatu DX?
Autor Wiadomość
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

kozidron napisał/a:
muzyk, nie znam się na modlitwach, jednak jeżeli zgodnie z twoja teorią dziadowanie przebiega raczej w sferze "samego fotografowania" to masz się o co martwić.

Ale w tej sferze nie mam się zupełnie o co martwić.
Kupuję/focę co chcę/mogę i kiedy chcę.

Nie żyję przecież z fotografowania... :razz:

Kum? :roll:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

Można się krygować i owijać bułkę w bibułkę, a można rzecz nazwać po imieniu.
Dziadowanie jest wtedy, kiedy na coś nas nie stać, a mimo to, nie bacząc na możliwości to kupujemy. Mozna kupić dom, kiedy stać nas tylko na pierwszą ratę kredytu. Co z tego, że mamy ściany, skoro w łazience zamiast kranu jest rura z zaworem, a widoki na "zrobienie łazienki" będą za parę lat.
Tutaj mamy odrobinę podobny przypadek. Marzenie o FX, (bo przecież trzeba mieć FX!), kiedy finanse są takie jakie są.
Mozer, i nikt tu z nikogo nie drwi! To tylko jedno z wielu poglądów w tej sprawie.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

Tutejszyn napisał/a:
Tutaj mamy odrobinę podobny przypadek. Marzenie o FX, (bo przecież trzeba mieć FX!), kiedy finanse są takie jakie są.


akurat w tym przypadku WYBITNIE NIE mamy takiej sytuacji.
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

A co komu przeszkadza, że rura z zaworem zamiast kranu? Mój dom i moja rura. Jak ktoś marzy o FX, to jakie mamy prawo gadać, że takie i takie obiektywy do tego to dziadowanie, a takie to już nie?
Dziadowanie to bardziej stan umysłu, a nie stan posiadania :P
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

To widać ja znam inną definicję dziadowania - mianowicie udawanie, że nas nie stać, gdy nas stać.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

Zapomnijmy na chwilę o forum, o fotografii, o dziadowaniu i tym podobnych bzdurach. Mam poważny problem i już nie wiem, jak sobie z tym wszystkim poradzić. Chcę się powiesić, a wtedy skończy się wszystkio, łącznie z moim problemem. Ale nie o tym chciałem. Nie wiem jakiego mam użyć sznura? Jak myślicie, czy lepszy będzie taki zwykły konopny, czy raczej wybrać coś innego? Nie bardzo tez wiem, jakiej grubości to ma być sznur.. Wolałbym, aby się nie zerwał, kiedy będę się wieszał.
Ufam, że dacie mi rzeczowe porady dotyczące sznura, bo tylko to mnie interesuje i mam nadzieję, że nie znajdzie się nikt, kto spyta, dlaczego w ogóle chce się powiesić.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

Tutejszyn.
Idź o swoim problemie porozmawiaj z odpowiednim specjalistą psychologiem.
Ostatnio zmieniony przez muzyk Sro 30 Kwi, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

kozidron napisał/a:
akurat w tym przypadku WYBITNIE NIE mamy takiej sytuacji.

No nie wiem czy tak wybitnie, bo mowa była o Tamronie 24-70/2.8, czyli najbardziej budżetowym szkle podstawowym, jakie można podpiąć pod FF. No, z pominięciem padlin typu 28-coś-tam ze światłem 3.5 i mniej. Naprawdę wolałbym APS-C i parę fajnych szkiełek zamiast D610 i jednego zooma 24-70. Ale rozumiem, że są tacy, co mają inne zdanie.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

Komor.
A czy Sigma nie kosztuje mniej?
Ostatnio nową widziaem w sklepie za 649 euro, a to jednak mniej, niż za Tamrona.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

Ha! Pomyliłem starego Tamrona 28-75 z nowym 24-70 stabilizowanym, który wcale bardzo tani (ani zły) nie jest. No to muszę odszczekać, chyba że kolega crapshoot jednak tego tańszego miał na myśli. :) Jeśli nie, to wywody moje straciły sporo ze swojej siły, choć ja nadal wolałbym porządne APS-C z większą ilością szkieł niż D610 z T24-70/2.8 VC. Ale beznadziejny zestaw na pewno to nie jest, a wręcz przeciwnie.
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

Tutejszyn, linka stalowa o przekroju 3 mm. jak dobrzr wymierzysz wysokość, to wyrwie Ci głowę raxem z kręgosłupem. wiem, bo czytałem o tym w testach :P
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

nienietaktak, dzięki przyjacielu.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

komor napisał/a:
Ha! Pomyliłem starego Tamrona 28-75 z nowym 24-70 stabilizowanym, który wcale bardzo tani (ani zły) nie jest. No to muszę odszczekać, chyba że kolega crapshoot jednak tego tańszego miał na myśli. :) Jeśli nie, to wywody moje straciły sporo ze swojej siły


komor musisz sobie uświadomić albo i nie musisz, że nowy tamron 24-70/2.8 to bardzo przyzwoity obiektyw zarówno pod względem budowy, af-u jak i własności optycznych, to nie jest jakiś tam paździerz, do którego przywykłeś słysząc markę tamron.

komor napisał/a:
ja nadal wolałbym porządne APS-C z większą ilością szkieł niż D610 z T24-70/2.8 VC.

komor, te same, tanie szkła jak 85/1.8 czy 50tki a także powiedzmy 14/2.8 mogą stworzyć bardzo przyzwoity zestaw do zabawy z puszką FF


Panowie przychodzi też moment, w którym pora przestać się znęcać nad człowiekiem, ja rozumiem co Tutejszyn miał na myśli pisząc dziadowanie i jeżeli miałoby się to skończyć na powiedzmy jednym słabym zumie to bym się z nim zgodził ale dajcie już spokój.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

kozidron napisał/a:
to bym się z nim zgodził

ale jeśli by się skończyło na Tamronie, czy Sigmie 24-70 2.8 HSM...
to nie. :razz:
 
 
jocker163 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   Obiektywy.......

Witam!
Moje pytanie dotyczy obiektywów dedykowanych do aparatów pełnoklatkowych. Czy można je wykorzystywać w lustrzankach niższej grupy? Czy nie?
Chodzi mi konkretnie o obiektywy Nikona a aparat w którym chciałbym je wykorzystać to Nikon D7100.

Z góry dzięki! POZDRAWIAM
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16