Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 6d +... no wlasnie ,jaki obiektyw do portretu?
Autor Wiadomość
storn2008 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Maidstone
Wysłany: Sro 07 Maj, 2014   Canon 6d +... no wlasnie ,jaki obiektyw do portretu?

Witam, od ponad roku fotografuje olkiem omd em5 glownie portretowka i foto dziecieca (amatorsko). Zamierzam na probe (przed ewentualnym zakupem) wypozyczyc canona 6d i wlasnie wielkie ? z jakim obiektywem (mogla byc 2 typy) dla tego typu fotek. Moim priorytetem jest bokeh no i nie jakies tele bo foce glownie w domu z lampami.Z tego co sie orjetuje to wiekszosc poleca 50mm f 1. ... ale bokeh taki sobie :)
Jeszcze jedna rzecz.... nie bede mial lamp wspolpracujacych z canonem wiec im obiektyw jasniejszy tym lepiej.... chociaz "eksperci" powiadaja,ze do 6d nie jest potrzebna lampa:P
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 07 Maj, 2014   

storn2008 napisał/a:
Z tego co sie orjetuje to wiekszosc poleca 50mm f 1. ... ale bokeh taki sobie :)

Zobacz 85 1.8 USM, względnie 100 f2 USM, albo... 85 1.2 II L USM.
50 1.4 - sam się przekonaj.
Jeśli mieliby już nową sigmę 50 1.4 - to koniecznie.
Zobacz ewentualnie czy nie przypasiłaby Ci Sigma 35 1.4
storn2008 napisał/a:
chociaz "eksperci" powiadaja,ze do 6d nie jest potrzebna lampa:P

Na wysokim ISO mało szumi, środkowy AF "zbiera" od -3 EV, a więc... :razz:
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 07 Maj, 2014   

storn2008 napisał/a:
chociaz "eksperci" powiadaja,ze do 6d nie jest potrzebna lampa

No to nie do końca tak działa - lampy używamy przede wszystkim jak chcemy uzyskać konkretny efekt, aparat nie ma tu nic do rzeczy.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 07 Maj, 2014   

Ja focę swojego w domu na FF i używam głównie... 135L. Mam 85/1.8, ale to tele właśnie wypada najlepiej. 50mm do portretu na pełnej klatce? Fuj...
Chyba, że to nie jest typowy portret a zwykłe pamiątkowe zdjęcia.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 07 Maj, 2014   

MM napisał/a:
50mm do portretu na pełnej klatce? Fuj...

No zależy do czego kto co.
Ja czasem 24 1.4 używam. Czasem...
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sro 07 Maj, 2014   

MM napisał/a:
50mm do portretu na pełnej klatce? Fuj...
Chyba, że to nie jest typowy portret a zwykłe pamiątkowe zdjęcia.

Ciekawa teoria...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

Ja wolę ciasno, bo nie mam specjalnie ochoty pokazywać na zdjęciu swojego mieszkania. Od plenerów mam coś szerokiego, od portretów mam 135L. A dla mnie portret to coś ciasnego. Niekoniecznie cała postać, nawet niemowlaka. Każdy robi to co lubi.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

MM, no tak ale pisanie, że albo wąsko=portret albo szeroko=pamiątkowe zdjęcie, to jednak przesada ;)
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

Ja bym wypozyczyl 24L i 135L.
 
 
storn2008 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Maidstone
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

chociaz "eksperci" powiadaja,ze do 6d nie jest potrzebna lampa[/quote]
No to nie do końca tak działa - lampy używamy przede wszystkim jak chcemy uzyskać konkretny efekt, aparat nie ma tu nic do rzeczy.[/quote]




To racja, ale juz nie chcialem sie rozpisywac... Lampa a nawet kilka przy fotografi ktora ja preferuje to podstawa, nawet aparat z marsa mi niepomoze:P

[ Dodano: Czw 08 Maj, 2014 10:10 ]
Hmmm w sumie to propozycje ciekawe... 85ka bardzo ciekawa, kwestia tylko czy maja w wypozyczalni. Dzisiaj jeszcze zaswitalo mi , ze takze potrzebuje obiektywu nie koniecznie dajacy piekne rozmycie bo czasem potrzebuje wszystko ostre na zdjeciu tj. Tlo. Wiec czy ta 50 mm sie nada?
A! i jeszcze jedno jaki rodzaj obiektywow do 6d? EF chyba? Czy te same obiektywy podejda do 5d mk3 bo pewnie w przyszlosci tez sie w niego zaopatrze. Na dzien dzisiejszy stwierdzilem,ze chyba tylko marnowalby sie w moich rekach... i 6d jest wiecej niz wystarczajacy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

muzyk napisał/a:
Zobacz 85 1.8 USM, względnie 100 f2 USM, albo... 85 1.2 II L USM.

Do fotografowania w pokoju może być nieco za długie, nawet na FF. Jeśli już to 85/1.8 z racji przystępnej ceny może się przydać do headshotów we wnętrzu oraz znacznie bardziej w plenerze.

muzyk napisał/a:
Jeśli mieliby już nową sigmę 50 1.4 - to koniecznie.

Nowa Sigma jest od jakichś dwóch trzech lat :) i polecam bardzo. Chodzi mi o Sigmę za 1800 czy 1900 zł w gładkiej, nie „zamszowej” obudowie. Kupić w sklepie stacjonarnym (żeby sprawdzić celność na swoim 6D) i cieszyć się dobrą ostrością na f/2 i ładnym bokeh (to oczywiście też kwestia gustu).

MM napisał/a:
Ja wolę ciasno, bo nie mam specjalnie ochoty pokazywać na zdjęciu swojego mieszkania.

Po tym co napisał storn2008 wydaje mi się, że nie będzie potrzeby ukrywania mieszkania, bo chodzi o zaaranżowaną sytuację w domowym studio, z użyciem oświetlenia.

storn2008, ponieważ porady tradycyjnie oscylują od taniego 85/1.8 poprzez Sigmę 35 czy Canona 135L a skończywszy na 85L, wartym więcej niż samo 6D, to określ może budżet, jaki możesz przeznaczyć na obiektywy.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

Mi chodziło o Sigmę 50 art, tyle... że bardzo droga.

Generalnie, może inaczej:
Canon 85 1.8 + Canon 35 f2 is,
albo Canon 50/Sigma (ta starsza) 50 + 85 1.8,
albo... Canon 35 f2+ Canon/Sigma 50 1.4

Z tych zestawów moim faworytem byłby zestaw pierwszy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

muzyk napisał/a:
Mi chodziło o Sigmę 50 art, tyle... że bardzo droga.

Domyślam się, ale po co? Stara jest wystarczająco dobra, szczególnie jak trzeba kupić wszystkie szkła od zera, a domyślam się, że budżet nie jest z gumy, skoro ktoś decyduje się na 6D zamiast np. 5DIII. Canon 85/1.8 jest na tyle tani, że nie ma co się zastanawiać. 135L oczywiście zawsze warte polecenia, choć w warunkach domowych to chyba tylko do takich ujęć, jakie opisał MM. Coś szerszego niż 50mm? Pewnie też byłoby fajnie, ale to już musi pytający mieć świadomość czego chce.
 
 
storn2008 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Maidstone
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

Nie zalezy mi na ukrywaniu mieszkania i "ciasnych" portretach bo zadko takie robie , po prostu lubie kawalek sceny na portecie (rozmytej sceny)
Zazwyczaj robie foty zonie z dzidziusien na rekach, wiec 135ka wydaje mi sie zbyt dluga, ale 85 czy 100 bedzie ok. Teraz uzywam 20, 45,75mm oczywiscie wszystko razy 2 w mikro4/3.

Hmm budzet... Nie jest bardzo ograniczeniem o ile cos jest warte ceny no i nalezy pamietac , ze jestem tylko hobbysta, wiec nie chce wydawac duzo na szkla. czesto kupilem jakies szklo i sprzedawalem po tyg bo nie wart ceny , albo nieuzyteczny dla mnie. Dodam, ze nie kupuje obiektywow nowych bo wydaje mi sie to bez sensu. Bardzo czesto na ebay sprzedaja sie kilku miesieczne egzemplarze za 1/2 czy 3/4 ceny. jedynie bodyy zawsze noweczka ze wzgledu na rozszerzone gwarancje w razie zniszczen.
Mysle tez, ze ogranicze sie do 2-3 szkiel bo teraz mam ich z 8 , a uzywam 3.

[ Dodano: Czw 08 Maj, 2014 15:25 ]
Przejzalem dostepne obiektywy i pare , mysle w miare sensownych, wybralem.
Po za jasnymi zoomami mamy tak:
Canon
- 50 f1.4 / 1.2L usm
Sigma
- 50 f1.4 ex DG lub DG HSMIA co kolwiek to znaczy
Obiektywy makro:
- canon 100 f2.8L
- 24-70 f2.8
Sigma 70 f 2.8 i 105 f2.8

To tyle w firmie z ktorej kozystalem wczesniej.
Co polecicie? Moje typy to c 50 f1.4 i c 100 f2.8
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2271
Skąd: Zamość
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

Makro do portretów? W sumie może być ;) Ale jakbyś miał możliwość postrzelać 85 F1.8 na szeroko otwartej przysłonie, to myślę, że nawet by Ci się spodobało. Ja np najczęściej używam właśnie 85 mm oraz 28 mm do bardziej kontekstowych zdjęć, mam też 1.4/50 ale on z reguły zalega w torbie. Jak masz fundusze, to oczywiście sugerowałbym 1.4/24 gdy chodzi o szeroki kąt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14