Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   Test obiektywu Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD

http://www.optyczne.pl/in...ywu&test_ob=324

Zapraszamy do lektury!

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Dzięki bardzo za test!

Nie ma co, bardzo ciekawe szkło.
Ciekawe, czy kiedyś Tamron pokusi się o zrobienie stałki 600 f5.6 np. :roll:
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Nie wiem jak inni ale ja jestem w lekkim szoku po tej lekturze.
Cena też wydaje w porządku. Trzeba pomyśleć o budżecie :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Niom... Mi też się miło bawiło tym szkłem. Niezależni w natarciu!
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Arek, a jeśli miałbyś porównać działanie AF tego Tamrona vs C 100-400 i vs C 70-300 IS ?

af w c 70-300 potrafi byc bardzo szybki nawet na 300mm tylko co z tego jak niepewny i błądzi...

ciekawy wiec jestem jak na tle tego szkła i elki wypada ten tamron.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

C70-300 dramat, C100-400L najlepszy. Tamron pomiędzy z tym, że bliżej mu 100-400L niż 70-300. Przy czym, założyłem, że nie piszemy o 70-300L.
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Ale biorąc pod uwagę tą różnicę 1-2lpmm (20D) to tamron daje lepszą rozdzielczość.
Arek, a co powiesz o plastyce? Tak czysto subiektywnie...
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Arek napisał/a:
Przy czym, założyłem, że nie piszemy o 70-300L.
zgadza się , mówię o 70-300 IS, wersji poprzedniej , "nie L".

[ Dodano: Czw 15 Maj, 2014 13:08 ]
Ps - dzięki za informacje.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

pioroon napisał/a:
Arek, a co powiesz o plastyce? Tak czysto subiektywnie...


Plastykę ostatni raz miałem w LO, więc dawno temu i się nie wypowiem ;)
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Arek napisał/a:
Plastykę ostatni raz miałem w LO, więc dawno temu i się nie wypowiem

No nawet na subiektywnie nie dał się złapać. Cóż widzę, że kilka sklepów już ma dostępne, więc trzeba zrobić kilka kadrów.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Kilka sklepów to ma dostępne już od kilku miesięcy :lol:

Ja mam plastykę częściej niż Arek, zresztą ciągnęło mnie do liceum plastycznego, więc napiszę o plastyce tyle. Jest i to całkiem fajna. Tele Tamrona są jak dla mnie bardzo plastyczne. Szczególnie ten 70-200.

Odnośnie 70-300 IS USM... AF w tym szkle to dramat połączony z tragedią. Canon 100-400L faktycznie rządzi, w Tamom jest fajny. Ma jedną wadę. W szkle testowanym kilka miesięcy temu szlag mnie trafiał na AI Servo mojego 5D3. Może cośpoprawili w sofcie szkła. Macie jeszcze możliwość to sprawdzić? Bo nie tylko ja na to psioczyłem.
 
 
miszak 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Jeżeli chodzi o plastykę to 70-300 jest bez szans. 100-400 który uwielbiam z wielu powodów nie jest od tamrona na pewno lepszy w tej kwestii o ile nie gorszy. Są takie warunki, kiedy czasem plastyka zdjęcia ze 100-400 była do ... zaskakująco zła. No ale 100-400 znam dokładnie a 150-600 nie więc znam dobrze minusy canona a tamrona pewnie nie ;-)

Testowa fotka w marnych warunkach - 7D iso 1000, 600/6,3 niedoświetlone o 2/3ev - 1ev aby mieć jako taki czas i crop ok. 50%.

http://miszak.flog.pl/wpi...erkozunieczek#w
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Na zagranicznych forach jest dużo negatywnych opinii o AI Servo (potwierdza się to co pisał MM), Arek, przydało by się rozszerzyć test AF, tak żeby obejmował trochę więcej "dynamiki". Można by było w jakiś sensowny sposób przedstawić jak obiektyw radzi sobie ze śledzeniem.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

MM napisał/a:
Odnośnie 70-300 IS USM... AF w tym szkle to dramat połączony z tragedią.
niestety prawda. na dniach NATO w Ostrawie, pokazie lotniczym, wymieniłem chyba wszystkie możliwe przekleństwa...

MM napisał/a:
W szkle testowanym kilka miesięcy temu szlag mnie trafiał na AI Servo mojego 5D3. Może cośpoprawili w sofcie szkła. Macie jeszcze możliwość to sprawdzić? Bo nie tylko ja na to psioczyłem.
na ile to wina szkła a na ile korpusu?

miszak napisał/a:
Jeżeli chodzi o plastykę to 70-300 jest bez szans.
bokeh z tego szkła to akurat jedne z plusow. jak na zoom tele jest bardzo ok. przynajmniej w moim odczuciu , porównując z innymi tego typu konstrukcjami. bo rozumiem ze mówimy o 70-300 is dalej? (nie wersji L)


novy napisał/a:
Na zagranicznych forach jest dużo negatywnych opinii o AI Servo (potwierdza się to co pisał MM), Arek, przydało by się rozszerzyć test AF, tak żeby obejmował trochę więcej "dynamiki". Można by było w jakiś sensowny sposób przedstawić jak obiektyw radzi sobie ze śledzeniem.


słuszna uwaga
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Maj, 2014   

Może i słuszna ale... Przetestuje na jednym body, zaczną się pytania o inne. Nakład pracy nieadekwatny do efektów. Bo jestem w stanie sprawdzić to na jednym korpusie, przy sporym nakładzie pracy, a tylko mała część osób będzie używać to szkło z dokładnie tym samym korpusem, którego użyłem w teście. Na innych może być zupełnie inaczej.
Dlatego jednak nie będę tego robił.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14