Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD
Autor Wiadomość
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Arek napisał/a:
Biegnąca naga modelka z dużym biustem się nada?


I takim sposobem pozbędziesz się narzekających :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






miszak 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

novy napisał/a:

miszak napisał/a:
Problem z testowaniem AI SERVO jest taki, że problematyczne jest ustalenie punktu odniesienia. Np. jeżeli z fotografowania tamronem wyjdzie, że 5 na 10 klatek było ostrych to dobrze czy źle? Zapewnienie identycznych warunków odniesienia jest trudne. Trudno to zrobić w laboratoryjnych warunkach, szczególnie dla ogniskowych rzędu 600mm.


Jeszcze raz powtórzę:

novy napisał/a:
W ostateczności można by było strzelić serię zbliżającego się tramwaju (wiem że zdjęcia tramwaju już się pojawiały :mrgreen: ) i umieścić crop'y całej serii w przykładowych zdjęciach. Każdy mógł by sobie wyniki zinterpretować. Taka forma pewnie ograniczyła by falę krytyki. Obecnie zdjęcie przykładowe są trochę takie "nie ruchawe" :razz:


Nie są potrzebne żadne warunki laboratoryjne i nie ma potrzeby interpretacji wyników.


A powiedz mi co Ci to da, jeśli 5 na 10 fotek tramwaju będzie ostrych? Jak ocenisz ten obiektyw jeśli nie będziesz wiedział ile ostrych jest np. z 600/4 albo z 80-400? Może będą tylko 4?

Cytat:
Biegnąca naga modelka z dużym biustem się nada?


Co prawda ubrana ale też baaardzo fajna :)

AF TEST
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

pioroon napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=2gwuaUsTeyQ


O! Optyczne, bierzcie przykład jak się robi testy! :)
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

miszak napisał/a:
novy napisał/a:

miszak napisał/a:
Problem z testowaniem AI SERVO jest taki, że problematyczne jest ustalenie punktu odniesienia. Np. jeżeli z fotografowania tamronem wyjdzie, że 5 na 10 klatek było ostrych to dobrze czy źle? Zapewnienie identycznych warunków odniesienia jest trudne. Trudno to zrobić w laboratoryjnych warunkach, szczególnie dla ogniskowych rzędu 600mm.


Jeszcze raz powtórzę:

novy napisał/a:
W ostateczności można by było strzelić serię zbliżającego się tramwaju (wiem że zdjęcia tramwaju już się pojawiały :mrgreen: ) i umieścić crop'y całej serii w przykładowych zdjęciach. Każdy mógł by sobie wyniki zinterpretować. Taka forma pewnie ograniczyła by falę krytyki. Obecnie zdjęcie przykładowe są trochę takie "nie ruchawe" :razz:


Nie są potrzebne żadne warunki laboratoryjne i nie ma potrzeby interpretacji wyników.


A powiedz mi co Ci to da, jeśli 5 na 10 fotek tramwaju będzie ostrych? Jak ocenisz ten obiektyw jeśli nie będziesz wiedział ile ostrych jest np. z 600/4 albo z 80-400? Może będą tylko 4?

AF TEST


Wiedział bym że AF sobie nie radzi ze śledzeniem. Mam swoje doświadczenie i dał bym sobie radę bez testu 600/4 czy innego obiektywu.
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Wiedziałem, że temat ożyje :)
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Chętnie bym już skończył ten temat ale cały czas mnie ktoś atakuje :wink:
 
 
Introverder 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 459
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Cytat:
Biegnąca naga modelka z dużym biustem się nada?


Ta z tego linka uważam, że jest w sam raz do prób śledzenia obiektów :) );),

https://www.youtube.com/watch?v=2gwuaUsTeyQ.


Zastanawiam się jak to szkło spisuje się z BIF - chyba nienajlepiej, MM mówił, że "AI Servo" tego szkła można rozbić o kant 4-ech liter, a słyszałem i głosy osób, którym "AI Servo" (czytając zagraniczne fora) po prostu NIE DZIAŁAŁ!..

Ja mam 50D, nie pozostaje nic innego jak sprawdzić kwestię czy działa czy nie pewnie samemu, choć raczej nie pokaże to wtedy celności i szybkości "AI Servo" za bardzo.
 
 
miszak 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

novy napisał/a:
Chętnie bym już skończył ten temat ale cały czas mnie ktoś atakuje :wink:


No co trzeba dyskutować ;-)

To fajnie, że masz takiego nosa :)

Może powinieneś zatrudnić się w optycznych? ;-)

To taki żarcik przed weekendem ;-)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 17 Maj, 2014   

Introverder napisał/a:
a słyszałem i głosy osób, którym "AI Servo" (czytając zagraniczne fora) po prostu NIE DZIAŁAŁ!..


Nie trzeba zagranicy. Ja bodaj na tym forum pisałem, że doprowadzałem AF do sytuacji, że przestawał działać. Zwyczajnie się zawieszał i trzeba było ponownie macać spust i zmieniać cel.
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Pon 19 Maj, 2014   

kozidron napisał/a:
Arek napisał/a:
Biegnąca naga modelka z dużym biustem się nada?

nie musi być taki duży ale pomysł wyśmienity, zaryzykuje twierdzenie, że jeden z lepszych jaki tu padł od dość dawna ;)

Ale taki test nie będzie "czystym" testem AI Servo. Wszak tutaj VR będzie bardzo zaangażowany, jak testerowi ręka zadrży. :)
 
 
Pablosso 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 54
Skąd: Tymczasowo Bazylea
Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

https://www.youtube.com/watch?v=1fmMG5jgDwk

No i sam już nie wiem, co o tym sądzić.
 
 
dizba 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 70
Skąd: Wwa
Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

Pablosso napisał/a:
No i sam już nie wiem, co o tym sądzić.

Zapraszam do siebie na pomacanie. :lol:
 
 
w_w 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

Pablosso napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=1fmMG5jgDwk

No i sam już nie wiem, co o tym sądzić.


Czyli lepszą jakość da kadrowanie obrazu z 400/5,6L niż używanie zakresu 500-600mm w tamronie. Ktoś może to potwierdzić?

Ile testów tyle opinii. Trzeba będzie przekonać się własnej skórze.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

w_w napisał/a:
Czyli lepszą jakość da kadrowanie obrazu z 400/5,6L niż używanie zakresu 500-600mm w tamronie. Ktoś może to potwierdzić?


To by trzeba było bezpośrednio potwierdzić. Te dwa konkretne szkła. Ja mając w pracy 300/2.8 IS L II i wiele lat 100-400L wolałem wykadrować z 300/2.8.
400/5.6L aż tak znamienite nie jest, ale to bardzo dobra stałka i na pewno dużo bliżej jej do tego 300/2.8 niż do Tamrona.
Generalnie trafiony w 100% w punkt obraz z dobrej stałki bije masakrycznie zoom. Mam na myśli obraz bez obróbki, RAW prosto z aparatu.
 
 
miszak 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pon 02 Cze, 2014   

w_w napisał/a:
Pablosso napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=1fmMG5jgDwk

No i sam już nie wiem, co o tym sądzić.


Czyli lepszą jakość da kadrowanie obrazu z 400/5,6L niż używanie zakresu 500-600mm w tamronie. Ktoś może to potwierdzić?

Ile testów tyle opinii. Trzeba będzie przekonać się własnej skórze.


Zdecydowanie się nie zgadzam. Tamron mięknie przed samą 600tką ale domknięcie znacznie poprawia sytuację.
Poza tym przy 600 ma inną perspektywę niż 400 i cała plastyka obrazu wygląda zupełnie inaczej. W fotografii przyrodniczej zdecydowanie lepiej.

Weź sobie fotę z ok. 270mm i skadruj do 400. Obiekt pokażesz tak samo ale wszystko inne będzie wyglądało inaczej ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14