Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 18 Paź, 2014   

Wielu piszących w necie nie miało w ręku sprzętu o którym wypisuje.
To szkło z pewnością nie jest totalnym mydłem, AF raczej trafia i nie mam pojęcia o co chodzi z tym tubusem bo Tamron mechanicznie jest OK jak na te pieniądze. Zaś co do wieszania się czasami przy AI SERVO to doświadczyłem tego osobiście a ostatnio czytałem gdzieś, że problem rozwiązali nowym oprogramowaniem szkła. Faktem jest, że mnie się to przytrafiło przy naprawdę wymagających warunkach a światło było o wiele mniej niż na powyższych słonecznych zdjęciach. Tym niemniej wieszało się a dobrze wiem jak pracuje AI SERVO i to w naprawdę dobrych tele. Nie oczekiwałem poprawnego prowadzenia we wszystkich zdjęciach w serii. Połowa mniej więcej trafionych to byłby i tak sukces tego szkła (mowa oczywiście o troszkę wymagających obiektach i zauważalnym przemieszczeniu w przestrzeni a nie łażenie w GO tego ciemnego obiektywu). Niestety sporadycznego wieszania się AF-u to raczej się nie spodziewałem i tak naprawdę po raz pierwszy mnie coś takiego spotkało. W L-kach może nie trafiać, ale AF zawsze zap...dala a w ustawieniach body miał szukać do upadłego. Wtedy myślałem, że może oprogramowanie szkła nie mogło się dograć z oprogramowaniem i możliwościami korpusu. Tak zawsze może być w nowych szkłach systemowych a co dopiero w kundlach.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Przemekkk666 
Uczestnik



Posty: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 31 Paź, 2014   

Czy to przerywanie śledzenia obiektu to występuje/występowało niezależnie od popiętej puszki (nikon/canon/sony itd.)?
A druga sprawa to gdzieś czytałem, że on pod światło coś nie najlepiej foci ale nie wiem na ile to prawda - tak się składa, że chciałbym robić też sporo fotek lotniczych pod słonce ale takie późniejsze, tzn. o złotej godzinie i tak się zastanawiam czy się srogo nie zawiodę :)

Zwłaszcza jestem ciekaw opinii nikoniarzy :smile:
 
 
miszak 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 31 Paź, 2014   

Każdy obiektyw gorzej ostrzy pod światło. Stałki sa pod tym względem lepsze. Dla mnie samolot wydaje się tak łatwym obiektem do sfocenia tak, że nawet ręcznie da się go spokojnie sfotografować ;-)

Nie wiem czy Ci to pomoże ale na 400mm pod światło tamron zachowuje się podobnie jak canon 100-400. Na 600 nieco gorzej ale nie mam z czym porównać ;-)

Śledzenie zatrzymuje się w 7D. I tak sobie myślę, że mi to chyba też się zdarzyło tylko nie zwróciłem na to uwagi więc nie jest to dla mnie problem. Natomiast jeśli chcę go zatrzymać i ustawię śledzenie i jeżdżę obiektywem po domach samochodach, ludziach w zakresie od kilku do kilkuset metrów to jeżdżę tak po kilkanaście, kilkadziesiąt sekund i nic się nie zatrzymuje.
Wydaje mi się, że ustawiałem ostrość na siedzącego ptaka aby czekając aż on się zerwie do lotu i po pewnym czasie AF się zatrzymywał ale nie mam pewności czy pamięć nie zawodzi. Jak jestem w domu i próbuję powtórzyć sytuację w domu to wszystko jest ok.
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Czw 06 Lis, 2014   

No pewnie, samolot (zwłaszcza odrzutowy) jest łatwiejszy do sfotografowania od jaskółki (w locie, oczywiście). Ale jak chcesz rozmywać śmigła czy wirniki a resztę trzymać ostro to już nie jest takie banalne.
 
 
miszak 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

cygnus napisał/a:
No pewnie, samolot (zwłaszcza odrzutowy) jest łatwiejszy do sfotografowania od jaskółki (w locie, oczywiście). Ale jak chcesz rozmywać śmigła czy wirniki a resztę trzymać ostro to już nie jest takie banalne.


Na pewno. Zrobienie bardzo dobrej foty najczęściej nie jest łatwe :)
Jakiego trzeba użyć czasu aby rozmyć śmigła? Musisz wtedy panoramować? Nawet fajne to może być ;-)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

miszak napisał/a:
Jakiego trzeba użyć czasu aby rozmyć śmigła? Musisz wtedy panoramować? Nawet fajne to może być


Fotografując duże śmigłowce trzeba zejść nawet do 1/60s a są ludzie schodzący do 1/30 czy nawet 1/20 przy lufie...500/4. Czasami z TC :shock:
 
 
miszak 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

MM napisał/a:
miszak napisał/a:
Jakiego trzeba użyć czasu aby rozmyć śmigła? Musisz wtedy panoramować? Nawet fajne to może być


Fotografując duże śmigłowce trzeba zejść nawet do 1/60s a są ludzie schodzący do 1/30 czy nawet 1/20 przy lufie...500/4. Czasami z TC :shock:


A to jest fajne uczucie starać się utrzymać w kadrze kawał żelastwa? Kiedyś może spróbuję bo ciężko tak teoretyzować ;-)
Na foceniu odrzutowców byłem raz przy lotnisku ale to mnie nie wciągnęło. Nie było takiej adrenaliny jak przy ptakach. Wiadomo że startuje, wiadomo, że ląduje. Zero zaskoczenia. No ale co kraj to obyczaj ;-)
 
 
Przemekkk666 
Uczestnik



Posty: 52
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 08 Lis, 2014   

miszak napisał/a:


A to jest fajne uczucie starać się utrzymać w kadrze kawał żelastwa? Kiedyś może spróbuję bo ciężko tak teoretyzować ;-)
Na foceniu odrzutowców byłem raz przy lotnisku ale to mnie nie wciągnęło. Nie było takiej adrenaliny jak przy ptakach. Wiadomo że startuje, wiadomo, że ląduje. Zero zaskoczenia. No ale co kraj to obyczaj ;-)


Pewnie, że fajne ale trzeba to lubić, jak ze wszystkim :)
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Sob 08 Lis, 2014   

MM napisał/a:
Fotografując duże śmigłowce trzeba zejść nawet do 1/60s a są ludzie schodzący do 1/30 czy nawet 1/20 przy lufie...500/4. Czasami z TC :shock:

No, Chinooka na 1/20 fotografowaem, z 400 mm z monopoda. Ale spitfira jak należy nie ustrzelę.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 08 Lis, 2014   

cygnus napisał/a:
No, Chinooka na 1/20 fotografowaem, z 400 mm z monopoda.


W zawisie i z monopoda to jest na to szansa, ale zrób to z łapy pięćsetką i to do tego ... panoramując. Ja mam dla gościa który to robi wielki szacun.
 
 
miszak 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pon 10 Lis, 2014   

MM napisał/a:
cygnus napisał/a:
No, Chinooka na 1/20 fotografowaem, z 400 mm z monopoda.


W zawisie i z monopoda to jest na to szansa, ale zrób to z łapy pięćsetką i to do tego ... panoramując. Ja mam dla gościa który to robi wielki szacun.


No to pewnie nie jest łatwe ale robotę robi pewnie odpowiedni tryb stabilizacji ... w części ;-)

Taką fotę to się chyba robi szybką serią i wtedy jedna na ileś klatek ma szansę być ostra? Kiedyś tak udało mi się zrobić jakiegoś ptaka, chyba żurawia. 400mm bez stabilizacji i 1/30 sek. 6 klatek jedna była nieporuszona. Szkło na M42 a my tu narzekamy, że AF się zawiesza - to żart oczywiście ;-)
 
 
andrzej59 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Witam,
mam na imię Andrzej, to mój pierwszy post na tym forum a zatem pozdrawiam
wszystkich forumowiczów.
Pytanie moje dotyczy obiektywu Tamrona 150-600 , a konkretnie kompatybilności tego obiektywu z body Nikona D80 ? Czy w/w obiektyw odda w pełni swoje mozliwości z bądź
co bądź dość wiekową już lustrzanką.
Pozdrawiam
andrzej
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

andrzej59 napisał/a:
Witam,
mam na imię Andrzej, to mój pierwszy post na tym forum a zatem pozdrawiam
wszystkich forumowiczów.
Pytanie moje dotyczy obiektywu Tamrona 150-600 , a konkretnie kompatybilności tego obiektywu z body Nikona D80 ? Czy w/w obiektyw odda w pełni swoje mozliwości z bądź
co bądź dość wiekową już lustrzanką.
Pozdrawiam
andrzej
Chyba nie ma przeciwwskazań.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

andrzej59 napisał/a:
Pytanie moje dotyczy obiektywu Tamrona 150-600 , a konkretnie kompatybilności tego obiektywu z body Nikona D80 ? Czy w/w obiektyw odda w pełni swoje mozliwości z bądź co bądź dość wiekową już lustrzanką.


Jeśli kupisz wersję z mocowaniem Nikona to tak. :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14