Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon Action EX 16x50 VS Vortex Diamondback HD 15X56
Autor Wiadomość
porto0 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 07 Mar, 2024   Nikon Action EX 16x50 VS Vortex Diamondback HD 15X56

Jak w temacie którą byście wybrali?, byłem dzisiaj oglądać Vortex podoba mi się tylko trochę żle w rękach leży nie idzie złapać konkretnie objąć palcami bo mam mały rozstaw oczu jak ze statywu to ok ale na szybkie zerknięcie to nie wiem Nikona nie ma nigdzie dostępnego od ręki żeby w łapy wziąć pomacać miał ktoś z Was może taką możliwość porównać obie? chcę też dodać że jest mój świadomy wybór co do powiększenia.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 948
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Mar, 2024   

Prawie połamałem oczy na tym strumieniu słów.
Rozumiem, że jest wolność, że internety "akceptują" uproszczone formy komunikacji, ale są jakieś granice, do licha.
 
 
gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 135
Wysłany: Czw 07 Mar, 2024   

Kilka lat temu zerkałem przez EX 16x50 przy okazji oglądania Olympusa 12x50 EXPS I. W porównaniu z Olympusem lornetka 2 klasy gorsza - mam na myśli optykę. Obraz ciemny jakbym patrzył przez smog. Nie chciałbym jej za darmo.
 
 
porto0 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 07 Mar, 2024   

Wojtas_B napisał/a:
Prawie połamałem oczy na tym strumieniu słów.
Rozumiem, że jest wolność, że internety "akceptują" uproszczone formy komunikacji, ale są jakieś granice, do licha.

Wojtas możesz jaśniej, czym Cie uraziłem, może jak mi wytlumaczym czemu skalałem Twoje oczy moim tekstem czego oczekujesz to sie dostosuje opiszę dokładnie abyś był zadowolony.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2488
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 07 Mar, 2024   

porto0... kol Wojtas napisał ..."Rozumiem, że jest wolność, że internety "akceptują" uproszczone formy komunikacji, ale są jakieś granice, do licha"

Kol Wojtasowi chodzi, prawdopodobnie o to, że to co piszesz to potok wyrazów, które jak się czyta to nie wiadomo o co Ci chodzi. W pisowni istnieje takie coś jak interpunkcja, czyli przecinki i kropki, czego w Twojej pisowni nie widać.
MZ, kol Wojtas ma rację zwracając na to uwagę, bo mnie też, taka pisownia, denerwuje. Czytając tak napisany tekst, zmuszeni jesteśmy do szukania sensu w treści i zrozumienia, o co chodzi piszącemu :roll: .
Bez urazy, trafiło na Ciebie, niemniej jednak, dotyczy to wielu piszących ludzi, nie tylko na tym forum :cry: .
Takie jest moje zdanie, a Ty i wiele innych osób, możecie się z tym nie zgadzać :wink: .
 
 
porto0 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 07 Mar, 2024   

Ok czyli nie piszemy o lornetkach tylko o błedach interpukcyjnych no cóż czyli kolega Wojtas taki polonista amator, faktycznie widać słowotok z mojej strony poprawić już tego nie mogę ale koledze Wojtasowi trochę luzu potrzeba jakaś meliska czy coś.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 948
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Mar, 2024   

Kolega Jan55 wyjasnił, o co chodzi.
Nieoddzielanie zdań w pytaniach adresowanych do forumowiczów może być odbierane jako brak szacunku do adresatów. Zwrócenie na to uwagi nie ma nic wpólnego z moim aktualnym nastrojem, luzem lub jego brakiem, ani z polonistycznymi inklinacjami. Mówimy tu o podstawowych zasadach komunikacji istot inteligentnych na forum, które jest inspirowane szlachetną pasją lornetkowych obserwacji, a więc powinno stać na wyższym poziomie niż te obszary internetu, w których normą jest intelektualna i estetyczna tandeta.
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 290
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Czw 07 Mar, 2024   

Kolega Wojtas w sposob dla siebie wlasciwy chcial Ci przekazac:
https://youtu.be/d1ylXs9Fla0?si=jvZKZzizAxFbMlTa

Podzielam.
 
 
porto0 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 07 Mar, 2024   

Takie pitulenie Panowie o wszystkim i o niczym byle nie na temat, ten atak na moje błędy naprawdę wart jest ciągnięcia tego tematu? Macie w tym frajdę czy jak gdzie jest jakiś admin czy też moderator aby to zakończyć zlatują się wszyscy aby sobie kopnąć a rozumie w kupie siła ok.
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Czw 07 Mar, 2024   

Del
Ostatnio zmieniony przez mzksiak Czw 07 Mar, 2024, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Czw 07 Mar, 2024   

tak duże powiększenie w lornetce ma specyficzne zastosowanie, widziałem tego Vortexa i to jest fajna lorneta w tej cenie, ale dla mnie abberacja jest w niej zdecydowanie za duża.
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 150
Wysłany: Sob 09 Mar, 2024   

porto0 napisał/a:
Takie pitulenie Panowie o wszystkim i o niczym byle nie na temat, ten atak na moje błędy naprawdę wart jest ciągnięcia tego tematu? Macie w tym frajdę czy jak gdzie jest jakiś admin czy też moderator aby to zakończyć zlatują się wszyscy aby sobie kopnąć a rozumie w kupie siła ok.

To nawet nie jest kwestia matury, podstawówka się kłania.
 
 
PasjonatNauk 
Nowy


Posty: 9
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 29 Mar, 2024   

Zgadzam się poprzednikami, że posty na forach powinny być pisane zgodnie z ogólnie obowiązującymi zasadami, również ze względu na szacunek dla czytających.

Z racji tego, że niedawno kupiłem takiego Vortex'a, napiszę coś na jego temat. Porównywałem go przed zakupem do Vortexa Vipera 12X, Nikona 12x50 EX, Delty Optical StarLight 15x70 i Pentax'a 12x50 SP WP. Wybrałem Vortexa, bo spośród tego co było do porównania w interesującym mnie przedziale cenowym, okazał się dla mnie najlepszy, najwygodniej mi się przez niego patrzy. Oczywiście szału nie ma, ale patrzenie nie męczy. Aberracja jest jak już wcześniej pisano - spora, co zauważalnie pogarsza ostrość obrazu podczas obserwacji obiektów (zwłaszcza małych) na jasnym tle. Jednak nie jest to dyskwalifikujące w terenie. Na łąkach, pośród budynków i w lesie, obraz wydaje się być dość czysty, kontrastowy i na moje oczy, odzwierciedlenie barw najlepsze z tych lornetek, które porównywałem. Pozytywnie zaskoczyło mnie (pozorne) pole widzenia oraz jasność - zanim ją wziąłem do ręki, myślałem że będzie znacznie gorzej. Dystorsja wg. mnie bardzo mała, w każdym razie ja rzadko ją dostrzegam i jak dotąd nie udało mi się jednoznacznie określić jej charakteru. Najprawdopodobniej beczkowa, bo zauważam ją przy "przesuwaniu obrazu na boki", podczas obserwacji wysokiego lasu sosnowego (długie, proste drzewa). Podczas ruchów pionowych nie zauważam. Astygmatyzmu dokładnie nie miałem okazji określić, gdyż od czasu zakupu noce są u mnie ciągle pochmurne.
Najwidoczniej też mam dość wąsko rozstawione oczy, gdyż muszę mieć tubusy niemal złączone przy obiektywach, żeby obraz się łączył. Muszle oczne mam wysunięte na max, stwierdzam że zauważalnie pracują, w sensie zmieniają nastawy przesuwając się w stronę okularów o kilka milimetrów podczas przyłożenia. Mostek potrafi mlaskać, ale nie przeszkadza mi to, gdyż właściwie nie zmieniam jego nastawu. Korekcja dioptrii stabilna, niewrażliwa na nacisk.
Podsumowując, dobra lornetka, żeby zorientować się, co się dzieje w oddali. Ze względu na wspomnianą wcześniej AC, do obserwacji np. latających obiektów, nadaje się jedynie w celu ich identyfikacji. Czyli na zasadzie rozróżnienia, czy ta czarna kropka na niebie to jest ptak, czy dron. Do podziwiania wzorków upierzenia szybującego jastrzębia już na pewno nie.
Na koniec dodam, że nie miałem zamiaru kupić 15X, gdyż obawiałem się zbyt intensywnego drżenia rąk. Wziąłem ją do porównania z ciekawości, gdy wszystkie wcześniejsze lornetki nie zadowoliły moich oczu. Okazuje się, że potrafię wystarczająco długo, stabilnie przez nią patrzeć bez statywu, nie męcząc się.

Jeszcze coś mi się przypomniało... W chłodny dzień, podczas mrzawki paruje lewy okular. Czy to świadczy o rozszczelnieniu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16