Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki monitor do obrobki zdjec...? zaczynajac od najtanszych
Autor Wiadomość
storn2008 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Maidstone
Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   Jaki monitor do obrobki zdjec...? zaczynajac od najtanszych

Witam , pytanie jak w temacie. Prawdopodobnie jest wiele o tym na forum, ale gdzies tam znalazlem opis sprawy z przed kilku lat.
Interesuje mnie jak najnizsza polka cenowa... wkoncu jestem tylko amatorem :) nie musza to byc jakies nowosci , mogo byc tez starsze modele. bardzo bym prosil o nazwe/model ulatwi mi to znalezienie ceny i sklepu.
Chyba taki monitor jest koniecznoscia bo fotki praktycznie niendaja sie do wydruku.
Aha i czy rozsadna opcja jest podlaczenie ow monitora do laptopa? szczerze to stacjonarny mialem z 10 lat temu :P
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

byle IPS

Nie wiem na co się nastawiasz, ale monitor można kupić za niewielkie pieniądze również dobry i używany. Określ przynajmniej jaka interesuje ciebie rozdzielczość oraz wielkość tego monitora.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Niska półka to IPSowski Dell np 2410U albo nowszy model z tej stajni.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

storn2008 napisał/a:
Aha i czy rozsadna opcja jest podlaczenie ow monitora do laptopa?

Od wielu lat pracuję na takim zestawie. Nie ma w tym nic nierozsądnego, o ile wydajność laptopa Cię satysfakcjonuje.
 
 
storn2008 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Maidstone
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

Jak narazie licytuje NEC PA271W Multisync 27” jutro sie konczy (550zl)



Nie mam konkretnych wymagan, moze byc 20" moze byc 27'' - obojetne. Tylko zeby nie bylo to tak jak do tej pory ,ze po wydruku co innego na monitorze, a co innego na papierze...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

storn2008 napisał/a:
Tylko zeby nie bylo to tak jak do tej pory ,ze po wydruku co innego na monitorze, a co innego na papierze...


Od tego to jest oprofilowanie monitora, używanie dobrych drukarek i oprofilowanie drukarki do konkretnego papieru a nie tylko sam monitor.

Co do laptopa to samemu używam już niemal wyłącznie laptopa z dobrym monitorem, tylko łączonym przez DisplayPort. Trochę się naszukałem dobrego laptopa mającego takie wyjście i inne parametry, ale było warto.

Nie pisz też, że obojętny jest rozmiar. Jeżeli ma to być full HD to te 22-23 cale to minimum. Ważna jest też funkcja ustawienia ekranu w pionie, tzw. pivot.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

No i rozdzielczość :)
27" w 1920x1080 to trochę pomyłka, chyba że do zabawy. Przy takich wielkościach monitora warto szukać 2560x1440.
Tego NEC PA271W to raczej za 500zł nie kupisz, bo są w cenie i nówki kosztują ponad 5kPLN. Z kolejnej strony musisz konkretnie wiedzieć jakiej wielkości i rozdzielczości monitor potrzebujesz, szczególnie, że wykorzystujesz amatorsko.
Ja operuję na nieco innym rynku, bo w UK jest wiele dziwnych rzeczy i zachowań. Używany monitor IPS 19-21" fullHD można dostać nawet za 30 funtów, a ten całkowicie nadaje się do pracy, za to powyżej 24" trzeba sprowadzać.
Jeśli masz DVI-D Dual Link i zależy ci na wielkości, to polecam z Korei sprowadzić sobie Yamakasi Leonidas 300. Pomimo, że robiły to żółte rączki za miskę ryżu, to jednak jest to panel 30" LG S-IPS o całkiem dobrych parametrach i rozdzielczości 2560x1600 :mrgreen: Ostatnio pojawił się także model Sparta z matrycą LG AH-IPS, ze złączami Display Port, HDMI, DVI-D (Dual-Link), D-Sub, ale jest znacznie droższy.
 
 
storn2008 
Początkujący


Posty: 38
Skąd: Maidstone
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

[ Dodano: Sob 28 Cze, 2014 23:04 ]
No wlasnie ja tez na rynku UK :) wiem, ze za 550zl nie kupie bo to licytacja - zobacze jak sie potoczy :)
Parametry napewno sa wazne, ale sam nie wiem co dla mnie dobre bo bedzie to moj pierwszy taki monitor i napewno bede wiedzial czego potrzebuje/oczekuje po paru miesiacach uzytkowania, zupelnie tak samo bylo z pierwszym aparatem :)

[ Dodano: Sob 28 Cze, 2014 23:10 ]
hmmm ten LG S-IPS jest w spoko cenie tylko ,ze z korei... pozostawie to bez komentarza.

[ Dodano: Sob 28 Cze, 2014 23:23 ]
Co myslicie o monitorach jak :


LG 23ET83V

Dell U2412M

Dell UltraSharp U2711 27"

LG 25UM65-P (25" Inch) LED IPS Monitor 5M:1 250cd/m2 2560x1080
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 28 Cze, 2014   

No właśnie jest już trochę zadowolonych posiadaczy :)
 
 
Arkowal 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Posty: 731
Skąd: Poznan,Bradford
Wysłany: Nie 06 Lip, 2014   

Przyłącze się do tematu.Monitor z kalibratorem do około 1500zł?
Myślę o Eizo Foris FS2333 23'' IPS i do tego jakiś tańszy kalibrator.Czy wogóle do tej ceny da się kupić coś nowego sensownego?Może macie jakieś inne propozycje?
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Lip, 2014   

Arkowal napisał/a:
Myślę o Eizo Foris FS2333 23'' IPS i do tego jakiś tańszy kalibrator.


świetny monitor dla gracza, naprawdę w tej dziedzinie to idealny sprzęt oczywiście jak na tą cenę, polecam.

Do obróbki fotograficznej w tej cenie wolałbym produkty dell'a i akurat w przedziale 1,5K są już bardzo przyzwoite monitory, niestety ty w tej cenie chcesz kupić jeszcze kalibrator. Tu raczej pomóc jest ciężko.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 06 Lip, 2014   

Yep, dla gracza rzeczywiście super:
Może konkurować z TN i VA: "Typowy czas reakcji: 3.4 ms"
I że tak zacytuję "W nowym FORISie zastosowano także dwie inne "inteligentne" technologie, o nazwach Smart Resolution i Smart Detection. Smart Resolution jest autorską technologią EIZO, analizującą obraz pod kątem szumów i nieostrości, a następnie korygującą rozmycia, bez akcentowania szumów. Funkcja nazywana jest "inteligentną", ponieważ dokonuje zmian tylko w tych obszarach, w których jest to koniczne. Rozróżnia odcienie skóry i tekst spośród innej zawartości i optymalizuje sposób ich wyświetlania. Funkcja Smart Detection wykrywa natomiast okna, w których wyświetlane są filmy czy gry i stosuje w ich obrębie super-rozdzielczość, co prowadzi do wyostrzenia tylko tych obszarów, pozostawiając resztę nietkniętą."...taaa idealne dla grafika :twisted:
 
 
Arkowal 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Posty: 731
Skąd: Poznan,Bradford
Wysłany: Nie 06 Lip, 2014   

Ok dzięki.Więc jaki z monitorów radziłbyś za cenę około 1300?Będzie trzeba to dorzucę parę stówek,żonka będzie to musiała przeł....:-)Kalibrator np.Color Munki SMILE?Cena około 400zł.
Też se hobby człowiek wymyślił,teraz spać nie może:-)Mogłem sobie wędke kupić wybrać na rybki i bez spinki:-)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 07 Lip, 2014   

Wszystko zaczyna się bez "spinki", potem wymyślisz sobie nową wędkę, nietopliwe żyłki, a to wodery, a to kartę połowu na innych łowiskach, czy lepszą zanętę i już masz z powrotem drogie hobby. Jak by nie można było fotografować kompakcikiem i obrabiać na 5 letnim laptopie :D To chęć zrobienia zdjęcia o jakiś % lepszego powoduje kosmiczny przyrost wartości tego hobby :D
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lip, 2014   

Cytat:
Funkcja Smart Detection wykrywa natomiast okna, w których wyświetlane są filmy czy gry i stosuje w ich obrębie super-rozdzielczość, co prowadzi do wyostrzenia tylko tych obszarów, pozostawiając resztę nietkniętą."...taaa idealne dla grafika :twisted:


eizo tą linie określa jako "rozrywka" możesz tego nie akceptować, możesz próbować przekładać te super "inteligentne" systemy :P na realne korzyści przy obróbce, możesz zacząć nawet wierzyć w to co opowiadają politycy ale, głupio jest ignorować fakty :grin:
To nie jest zły monitor, pewnie spora część ludzi nie zobaczy różnicy między ta linią a seria dla fotografów.

Wojmistrz, może to i jest stare ale przynajmniej przestaniesz twierdzić, że foris jest do obróbki fotograficznej ;) co zresztą nie jest tak pozycjonowane przez producenta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13