Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony A6000 - test aparatu
Autor Wiadomość
maciej.latallo 
Bywalec
Redaktor



Posty: 160
Wysłany: Pon 30 Cze, 2014   Sony A6000 - test aparatu

Zapraszamy do lektury testu aparatu Sony A6000 oraz dyskusji:

http://www.optyczne.pl/27...Wst%C4%99p.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






STS 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

Przeglądam test tego aparatu i nasunęła mi się ogólna uwaga co do testowania celności autofokusa:
"...Celność autofokusa jest testowana poprzez wykonanie, ….. kilkudziesięciu zdjęć tablicy ISO na wartości przysłony f/2.8...”.
W przeglądanych testach nie jest podane, ile zostało zrobionych zdjęć danym aparatem. Kilkadziesiąt może oznaczać: 20, 30, 80, 100. Porównanie aparatu, którym zrobiono np. 20 zdjęć do takiego, którym zrobiono np. 90 jest nie do końca zasadne. Pewność wyniku dla np. 20 zdjęć jest znacznie niższa i nie można powiedzieć, że robiąc nowy zestaw 20 zdjęć osiągniemy porównywalny wynik. Natomiast przy np. 60 zdjęciach taką tezę już możemy przyjąć. Proszę przy pomiarach o podawanie dokładniejszych informacji. Obecnie nie można zorientować się czy porównywane przeze mnie (czy przez testującego) aparaty mają podobną pewność wykonanych testów i można je bezpośrednio do siebie odnosić.
Wg mnie, powinna być wykonywana stała (taka sama) ilość zdjęć dla każdego aparatu, a próba powinna liczyć co najmniej 60-ąt pomiarów.
Pozdrawiam.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

STS, na osi pionowej masz liczbę zdjęć http://www.optyczne.pl/up...3_SA6000AF1.png
 
 
kojut 
Entuzjasta



Pomógł: 37 razy
Posty: 700
Skąd: An Uaimh
Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

STS napisał/a:
Wg mnie, powinna być wykonywana stała (taka sama) ilość zdjęć dla każdego aparatu

A nie jest?
Optyczne napisał/a:
Skuteczność systemu AF oceniamy wykonując standardową w naszych testach serię 40 zdjęć.

STS napisał/a:
a próba powinna liczyć co najmniej 60-ąt pomiarów.

A dlaczego nie 53?
 
 
STS 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Skąd moje wątpliwości. Otóż przeglądałem test Fuji X-E2 i sony a6000, i przy teście Fuji jest napisane:
„…Standardowo w teście celności autofokusu wykonujemy serię 50 zdjęć. Przysłonę …”
W tym przypadku na wykresie nie ma ilości zdjęć tylko procenty. Ten aparat porównywany jest do Panasonica GX-7. Podobnie Panasonic GX-7 porównywany jest do Sony a6000, ale tu już dla innej ilości zdjęć: 40.
Udzielona mi odpowiedź jest sprzeczna z powyższym.
Więc, czy przy teście dla porównania, w tych samych warunkach, macie kilka aparatów, robicie serię zdjęć i porównujecie na wykresie:
- dla testu Fuji X-E2 byłoby robione 50 zdjęć aparatami Olympus EM-1 i Panasonic GX-7;
- natomiast przy teście innego aparatu, np. Sony a6000 robione były równocześnie zdjęcia aparatami Panasonic GX-7, Olympus EM-10, Samsung NX-30 (inna ilość zdjęć: 40).
I dopiero mając taki zestaw wyników robione są porównania na wspólnym wykresie - mam duże wątpliwości, że tak właśnie jest robione.
Podejrzewam, że np. robi się 30 zdjęć, a potem procentowo przelicza wyniki na np. 40-ści czy 50-ąt, aby mieć wspólną podstawę do porównania różnych aparatów.
Stąd moja uwaga o mającej miejsce różnej ilości wykonywanych zdjęć w testach, czy słuszna? Z mojego punktu widzenia taka uwaga ma uzasadnienie.

[ Dodano: Czw 10 Lip, 2014 12:03 ]
Ponieważ myślę o jakimś aparacie, przeglądam testy. I jeszcze taka refleksja.
Jak czytać MTF50 dla autofokusa? Są 2-ie linie, kontrast i ostrość. Rozumiem, że pod uwagę w teście jest brana linia - ostrość.
Jako podstawa do obliczeń przyjmowana jest wartość maksymalna dla linii odpowiedzialnej za ostrość w centrum i ta wartość jest odejmowana od każdego następnego pomiaru. Otrzymujemy odchyłki ujemne.
Wg. mnie jest to pomiar względny, który nie nadaje się do porównywania różnych aparatów, bo np.:
- dla aparatu A otrzymamy max wartość 0,95 i odchyłki w zakresie od -1,5% do -15% od tej wartości. Czyli na wykresie MTF będzie to zakres wartości od 0,94 do 0,81;
- dla aparatu B otrzymujemy max wartość 0,85 i odchyłki w zakresie od -1,5% do -4,2% od tej wartości - czyli na wykresie MTF będzie to zakres wartości od 0,84 do 0,81.
Proszę zwrócić uwagę - odchyłki w 1-ym przypadku są znacznie większe niż w drugim, zaś ostrość jest lepsza:
-dla aparatu A otrzymaliśmy większe odchyłki od najlepszej ostrości (1,5 do aż 15%) ale ostrość jest od 0,95 do 0,81 na wykresie MTF;
- dla aparatu B są mniejsze odchyłki od najlepszej ostrości (1,5 do tylko 4,2%), a ostrość jest od 0,84 do 0,81 na wykresie MTF.
Więc ja interpretowałbym to tak, w oparciu o MTF50, że aparat A ma lepszy autofokus pomimo większych odchyłek od najlepszego w serii, bo obrazy daje ostrzejsze, czyli lepiej ustawia ostrość. Natomiast interpretacja wg. procentowych odchyłek przyjmuje, że to aparat B ma lepszy autofokus, a przecież otrzymujemy gorszą ostrość - wg. mnie jest to błędna interpretacja.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lip, 2014   

.
Sony A6000 Shooter's Report Part III

http://www.imaging-resour...rt-part-iii.htm

[ Dodano: Sob 09 Sie, 2014 20:06 ]
photoreview
http://www.photoreview.co...CE%B16000#TESTS

[ Dodano: Wto 12 Sie, 2014 12:19 ]
Recenzja: Sony A6000 okiem użytkownika NEX 5N:
http://tomiga.wordpress.c...kownika-nex-5n/

[ Dodano: Wto 19 Sie, 2014 13:32 ]
.
Tour de France with the Sony a6000 http://petapixel.com/2014...nce-sony-a6000/ -praktyczny test AF
 
 
wilqpl1 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 21 Cze, 2015   

Cześć.
Zastanawiam się nad kupnem aparatu Sony A6000.
Czy to będzie dobry wybór dla początkującego czy w podobnej lub niższej cenie można kupić coś lepszego?
Zależy mi bardzo aby aparat robił szybko zdjecia i mial wizjer.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Cze, 2015   

Jak oferta http://www.optyczne.pl/in...=Wyszukaj&sort= i ceny obiektywów odpowiada.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14