Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: hijax_pl
Czw 10 Lip, 2014
Szukam montażysty kamerzysty na wyjazd nad Ebro.
Autor Wiadomość
Avallone 
Uczestnik



Posty: 74
Skąd: Paris
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   Szukam montażysty kamerzysty na wyjazd nad Ebro.

Witam.
Chciałbym zapytać gdzie szukać w miarę dobrego montażysty, kamerzysty na wyjazd zagraniczny do Hiszpanii?
Jest to ten wyjazd http://www.forumsumowe.pl...tml#post_110924 i mamy komplet uczestników.
Jedna z opcji mówi żeby zabrać gościa do Hiszpanii na wyjazd wędkarski i wtedy musiał by być koniecznie zapalonym wędkarzem a druga że tylko wysyłamy mu materiał z wyprawy a on robi z tego DVD. Oczywiście ze lepiej kiedy ktoś jedzie z nami bo wtedy sam wie co najlepiej filmować.
Chcemy zrobić po prostu z wyjazdu pamiątkowe DVD które jednocześnie mogło by nas zareklamować na przyszłość.
Te wyjazdy będą robione w przyszłości również więc szukamy kogoś na dłużej gdyż w przyszłości DVD z wyprawy ma być jedną z atrakcji wliczoną w cenę.
Pozdrawiam Artur
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Trzeba było to dać w dziale Ogłoszenia » Dam pracę, szukam pracy
Czyj ma być sprzęt? Jakie honorarium i czy jest łączne za czas wyprawy i późniejszy montaż filmu i jego wydanie? Co gwarantujecie podczas wyprawy? Jaka forma zatrudnienia? I chyba dla mnie najciekawsze - dlaczego format DVD?
... i jeszcze miałbym o wiele pytań więcej.
 
 
Avallone 
Uczestnik



Posty: 74
Skąd: Paris
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

To ja może zapytam? Dlaczego nie DVD? Dlaczego to dziwne??
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Avallone, bo już nawet komórki kręcą materiały w HD?
 
 
Avallone 
Uczestnik



Posty: 74
Skąd: Paris
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Takie filmy to ja sam sobie potrafię obrobić a HD z komórek to i tak żadna rewelacja. Chce zrobić pamiątkę dla uczestników którą będą mogli wsadzić do każdego DVD,
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Avallone, oczywiście Twój wybór. Po prostu DVD to obecnie mało przyszłościowe rozwiązanie. Na dużych telewizorach nie wygląda zbyt fajnie po resamplingu.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Materiał na DVD można nakręcić dziś czymkolwiek bo jest to format z 1995 roku i dla systemu PAL obsługuje to rozdzielczość 720x576. To na prawdę już przeżytek, bo standardem dla filmów HD i Full HD stał się nośnik Blu-Ray. Ten też niedługo zakończy swój żywot, bo od przyszłego roku rusza sprzedaż następcy czyli Archival Disk. Rozumiem, że możesz nie być zainteresowany formatem 4K, ale dziś 1080p jest standardem. Oczywiście twój wybór, ale sam robię filmy na BD, plus dołączam płyty w wersji DVD dla nie posiadających jeszcze odtwarzacza Blu-Ray. Różnica w koszcie samych płyt jest praktycznie bez znaczenia.

A co z resztą moich pytań?
 
 
Avallone 
Uczestnik



Posty: 74
Skąd: Paris
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Przede wszystkim nie chce kogokolwiek nie związanego z wędkarstwem. Szukam wyłącznie kogoś kto jest zapalonym wędkarzem dlatego że tu można pewne rzeczy rozliczyć barterem gdyż już sama wartość rynkowa wyjazdu to 5500 do 6000zł. To wyjazd reklamowy więc cena jest inna. Dla wędkarza już sama możliwość uczestniczenia w tym przedsięwzięciu jest niezłą gratką a dla kogoś nie związanego z wędkarstwem to tylko praca i to ciężka z uwagi na specyfikę wyjazdu.
Wszelkie ustalenia dotyczące finansów i warunków mogę podejmować jedynie po znalezieniu wędkarza ale już gdzieś indziej ktoś się pytał ile będzie musiał za sam wyjazd zapłacić jeśli pojedzie jako operator/montażysta ( oczywiście nic). Dla Ciebie to na pewno jest irracjonalne podejście ale dla zapalonego wędkarza już samo uczestniczenie w tym wyjeździe jest nie lada przygodą.

Co do formatów to najważniejszą rzeczą jest to że wielu ludzi ma jeszcze stare DVD i gdybym wymyślił coś innego to tą pamiątkę oglądali by u znajomych a nie o to chodzi.
Pozdrawiam
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Nie wiem czy dobrze, że szukasz wędkarza. Wędkarz-kamerzysta bo brzmi dumnie :D
A tak na serio, to sam mam kilka zawodów zupełnie z sobą nie związanych i dla przykładu nie widzę siebie zarazem jako mistrza kuchni i realizatora nagrania programu kulinarnego. Kamerzysta jest obiektywny i reaguje na zachcianki reżysera lub koordynatora. Dobry to ten który robi to dokładnie w myśl zleceniodawcy. Zazwyczaj wraca się w kilkoma czy kilkunastoma godzinami materiału, a z takich ponad tygodniowych wypraw można zrobić cały serial :) Jedyny minus to to, że cały ten materiał trzeba potem przynajmniej raz oglądnąć i wyselekcjonować. Oczywiście dla twoich potrzeb to przerost formy nad treścią :)
Zawsze możesz zrobić tak: niech wszyscy coś kręcą, zbierz to do kupy, kup dodatkowo kilka kamer ActionCam, a potem już tylko zlecić to montażyście.
Rozumiem, że dźwiękowca do tego nie potrzebujesz :)
 
 
Avallone 
Uczestnik



Posty: 74
Skąd: Paris
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Ja Ciebie rozumiem i masz w zupełności rację ale moje poszukiwania wędkarza to tylko sprawa kosztów. Wyjazd nie jest zarobkowy, dokładam nawet do niego i tylko stąd taka a nie inna cena. Owszem ta inwestycja się zwróci za rok ale teraz trzeba szukać rozwiązań które nie wpędzą mnie w długi zwłaszcza ze wyjazdy są dwa ( drugi we wrześniu to tylko montażysty trzeba).
Obłożenie pierwszego wyjazdu jest takie że dzwoni do mnie dziś gość i prosi o to żeby mógł jego brat pojechać. To dlatego już samo pojechanie dla operatora/montażysty może być spełnieniem marzenia. Łatwo więc mi będzie się dogadać na korzystnych dla nas obu warunkach.
Suma summarum jak na suma pojedzie sumiarz kamerzysta to uda nam się to zrobić a jak wezmę fachowca niezwiązanego z wędkarstwem to najprawdopodobniej popłynę na łajbie zwanej "bankrut" :D
Ostatnio zmieniony przez Avallone Czw 10 Lip, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Avallone, jeśli mogę coś jeszcze wtrącić do tematu związanego z formatem, to radziłbym Ci jednak kręcić w FullHD - konwersję do DVD zrobisz bez problemu, natomiast w drugą stronę to już tak nie za bardzo. ;) A film w wysokiej jakości możesz zarchiwizować na dysku, jeśli np. nie masz nagrywarki Blu-ray.
 
 
Avallone 
Uczestnik



Posty: 74
Skąd: Paris
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Sprawa jest o tyle ważna że jeśli znajdę kogoś kto pojedzie na korzystnych dla nas warunkach pierwszy raz to w przyszłości będzie robił sam montaż z dostarczonych materiałów z każdego wyjazdu.
Widziałem materiał który robił jeden wędkarz i jest naprawdę niezły. Tu próbka https://www.youtube.com/w...Or9A&feature=kp

Nie piszcie mi o formatach bo ja jestem zielony. Mam na swoim kanale na YT ( Artur Betcher) kupę filmów i wszystkie to kicha jeśli chodzi o jakość i jakikolwiek montaż.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Tego materiału nie robił wędkarz, tylko zrealizowało to jakieś konkretne studio i na pewno nie za darmo. Pomimo, że reklama jest krótka, wykorzystano tu kupę drogiego sprzętu. Tanimi kamerkami nie zrobisz takiej głębi, bez choć by zielonego tła i odpowiedniego oświetlenia nie zrobisz takiej podkładki tła i drony foto też za darmo nie latają. Sama tak czołówka to kilka godzin pracy.
 
 
Avallone 
Uczestnik



Posty: 74
Skąd: Paris
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Wędkarz to nie zawód. Facet skończył szkołę filmową a zamiłowania jest wędkarzem.
Będę się z nim kontaktować co nie znaczy że przestanę szukać kolejnego wędkarza/operatora/montażysty.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Jeśli robił to sam, znaczy ma kupę kasy wsadzone w sprzęt i jeszcze więcej wolnego czasu.
Nie chodziło mi o zawód a o krzyżowanie pewnych zajęć. Jeśli ktoś łowi ryby, nie może w tym czasie myśleć o jej wyciągnięciu i o spektakularnym uchwyceniu tego w scenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15