Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pentax K-S1
Autor Wiadomość
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sie, 2014   Pentax K-S1


https://www.flickr.com/ph...06/15004775122/


http://digicame-info.com/2014/08/pentax-k-s1.html


20MP APS-C CMOS sensor
3" LCD screen with 921,000 dots (aspect ratio 3:2)
ISO range: 100-51,200
Video recording: 1920 x 1080 at 30fps (stereo)
Built-in camera shake correction
Battery: D-LI109
Dimensions: 120mm x 92.5mm x 69.5mm
http://photorumors.com/20.../#ixzz3BDOJO6ZF
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 23 Sie, 2014   

20 MP to jeszcze nie 24 MP, więc mnie po prostu nie interesuje.

WojciechW
 
 
Werwik 
Bywalec



Posty: 133
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Wygląda jakby DOMAR zaczął robić aparaty :)
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Jak odpalisz te wszystkie błyskotki to bateria będzie pozwalała na zrobienie 100 zdjęć.
Ta puszka wygląda na małą niczym bez-lusterkowce.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

WojciechW napisał/a:
jeszcze nie 24 MP, więc mnie po prostu nie interesuje.

Tyle masz w k-3 ;)

A swoją drogą - wygląda dziwnie, jakby go zaprojektował ten sam artysta co k-01... Niestety za mało widać żeby można było powiedzieć coś o ewentualnym zubożeniu funkcji - prostota na + ale jak wypada funkcjonalność? Gadżety świetlne pomijam - osobiście nie gustuję...
No sam nie wiem , wypowiem się jak będzie więcej informacji...
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Wto 26 Sie, 2014   

Andrzeju, pisałem tyle razy, że na stare lata chciałbym kupić aparat nieco lżejszy, nie przepłacając za funkcje, których nie będę już wykorzystywać. Czuję, że skończy się na d5300.

Serdecznie pozdrawiam,
WojciechW
 
 
bogdanek 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Pią 31 Paź, 2014   

Mojej żonie się podoba ten korpus, a mnie tak raczej średnio , ale nie dziwota , on nie dla mnie :smile:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Lis, 2014   

Mam wrażenie że Pentax ma dość jasny program pozycjonowania - literkowe oznaczenie - najprostsze entry level dla każdego , cyferkowe - trochę wyżej, i najwyżej jednocyfrowe...
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Lis, 2014   

DxOMark Pentax K-S1 review http://www.dxomark.com/Re...SLR-from-Pentax
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

Test nie zachęca do K-S1. Cena oczywiście też.

[ Dodano: Nie 16 Lis, 2014 16:26 ]
Napisałem, że K-S1 jest za drogi i od razu staniał (obecnie poniżej 2200 PLN). Ale i tak jest jeszcze za drogi.

A dokładny test test też byłby ciekawy, bo na razie nie zauważyłem. Duże pole do popisu dla tutejszej Redakcji.

Serdecznie pozdrawiam,
WojciechW
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2014   

Cóż , testu nadal nie ma ... Może w kolejnym miesiącu... ?
Puszeczka ciekawa, choć jak niektórzy zauważyli - o nieco słabszych osiągach matrycy, ale mam wrażenie że w tej klasie inni producenci też spuścili nie co z tonu, zostawiając "wyższe Osiągi" topowym modelom. I tak dobrze że ma patent z K-3 (filtr AA), a może nawet kilka WB? (multiauto)
 
 
bani44 
Nowy


Posty: 12
Skąd: koło
Wysłany: Wto 08 Mar, 2016   Pentax KS 1

Witam jestem świeżakiem na forum , mam pytanie czy ktoś z kolegów użytkuje ten aparat ???
Jeśli tak to proszę o podpowiedź jak zmienić w nim proporcję zdjęcia z 4:3 na 16:9 , czy jest to w ogóle możliwe ???
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 08 Mar, 2016   

bani44 napisał/a:
jak zmienić w nim proporcję zdjęcia z 4:3 na 16:9 , czy jest to w ogóle możliwe ???
Ten aparat ma matrycę w proporcjach 3:2, czyli typowych dla lustrzanek i zawsze w takich proporcjach robi zdjęcia w RAW i JPG, tyle tylko, że dla JPG możesz zmienić ich rozdzielczość i stopień kompresji.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Wto 08 Mar, 2016   

Jako posiadacz K-S1 mogę potwierdzić wyżej zamieszczoną uwagę. Pozostaje obcinanie brzegów w edytorze obrazów.


Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
bani44 
Nowy


Posty: 12
Skąd: koło
Wysłany: Wto 08 Mar, 2016   

serdecznie kolegom dziękuję , jestem początkującym lustrzakiem , czy na tej stronie można pooglądać fotki strzelone tym aparatem ??? Wojciech jakich używasz obiektywów , jaki byś polecił ja na razie jadę na zatyczce aparatu KIT 18-55 DAL WR , interesuje mnie przyroda ,krajobrazy i zdjęcia makro ..
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15