Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sigmy 150-600 mm
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014   

Tak powiedział, ale to nie jest prawda. Pewnie tyle będzie kosztowała wersja C.
Wg info prasowego dla wersji S "Sugerowana cena obiektywu wynosi 7.490 zł brutto."
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Czw 18 Wrz, 2014   

MM napisał/a:
Ale to nie jest tak, że jak ktoś jest astrofizykiem to zrobi genialny TC.

Wolę gdy telekonwerter jest zaprojektowany przez astrofizyka, niż gościa od marketingu.
Kilka lat temu pewna licząca się firma powierzyła stworzenie całego systemu bezlusterkowego ludziom od marketingu i wszyscy wiemy jak wyszło. Na początku było do niczego, za to bardzo drogie, potem już tylko drwiny, ironie i kolejne strzały w kolana....
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

TC używają głównie zawodowcy. Marketing z księgowym robi sprzęt dla tzw. "tłuszczy".
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 19 Wrz, 2014   

Lepiej, że marketing nie robił żadnego sprzętu...
 
 
bogdanek 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

@MM,- możesz wytłumaczyć o co chodzi z tymi ,,tłuszczami "
Czy dobrze rozumiem , ja jestem tym tłuszczem , bo nie jestem zawodowcem :-)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014   

Chodzi o sprzęt masowy. Taki, którego opracowanie niewiele kosztuje, produkuje się go w dużych ilościach i jest na nim zbijany duży zysk. Pakuje się tam zbędne bajery i wmawia ludziom, że jest to potrzebne. Z drugiej strony oszczędza się na jakości wykonania, solidności komponentów lub sztucznie ogranicza możliwości sprzętu choćby przez ograniczenia programowe lub zabranie paru przydatnych guziczków. Po to, by ktoś bardziej ogarnięty fotograficznie musiał wywalić sporo kasy więcej na aparat spełniający jego wymagania.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2014   

bogdanek napisał/a:
Czy dobrze rozumiem , ja jestem tym tłuszczem , bo nie jestem zawodowcem :-)





Do wypowiedzi MM z lekkim przymrużeniem oka ;) mozna tylko dodać, że zawodowcy to grupa, która dostaje ledwo co przetestowane ficzery, też im się wmawia że są im potrzebne, w związku z tym iż jest to novum płacą za to trzy razy więcej niż jest warte (tak na zapas żeby wiedzieli że to nie przelewki). W ich sprzęcie również odłażą gumy, zdarza się dostać rozkalibrowane body czy obiektyw, ich profesjonalne obiektywy za 6 do 20K mają takie same przypadłości jak plastikowy obiektyw z zestawu startowego, to dla nich tworzy się programy CPS i NPS + dodatkowe wsparcie serwisowe, które traktuje ich tak samo jak amatorów podczas gwarancyjnej naprawy, przeważnie procedura dostania sprzętu zastępczego trwa tyle, że szybciej jest pożyć od kumpla a ilość "papierologii" do załatwienia od razu determinuje do wykonania tegoż telefonu do znajomego. Większość z nich ma zapasowe body na stanie więc nie męczą kolegów takim pierd.ołami.
Szybciej jest nawet wyrwać sprzęt z wypożyczalni, przynajmniej mają na miejscu ;)
Dodatkowo te bardziej przydatne ficzery czyli np. taka lepsza matryca (taki szczególik w aparacie, mało istotny element składowy ;) ) wcale nie trafia do tej ostatniej półki aparatów, czyli dobrze zbudowanych i uszczelnionych mocnych korpusów, te półeczki są rozdzielone, żeby zawodowiec który robi reporterkę i powiedzmy jakiś temat w którym potrzebuje lepszego obrazka wydał kasę dwa razy ;)

bogdanek, obojętnie czy jesteś w "tłuszczy" czy w "pro" ;) wydojony będziesz podobnie ;)
 
 
bogdanek 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2014   

@kozidron ,- no przynajmniej mi coś wyjaśniłeś ,:-) , ale dalej nie wiem kto to jest tłuszcz:-)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2014   

bogdanek napisał/a:
ale dalej nie wiem kto to jest tłuszcz:-)


kolega MM, napisał

MM napisał/a:
tłuszczy


czyli tłuszcza co delikatnie mówiąc może oznaczać tłum, w tym przypadku większą masę do której kierowany jest produkt ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14