Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Brak ostrości nikon D7100
Autor Wiadomość
krzychu10 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Czw 02 Paź, 2014   Brak ostrości nikon D7100

Witam !
Jestem posiadaczem nikona D7100 , wcześniej miałem D3000 obiektyw 18-105 VR .
Zdjęcia z D7100 są mniej ostre niż D3000 z tym samym obiektywem , nie wiem może ja coś źle robie , jaka może być tego przyczyna . Może cos z AF ?
I jeszcze jedno pytanie w jakich sytuacjach używa się 51 pól AF a kiedy kożystać z 5 pól , czy 9 ,21 ? Czytałem w instrukcji ale nie moge tego ogarnąć . Robiłem praktyczne próby i wszystko wychodziło bez zmian .
Proszę o pomoc .
Z powazaniem Krzysiek
Ostatnio zmieniony przez komor Czw 09 Paź, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dragossani 
Entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 02 Paź, 2014   

51 pól przydaje się przy ciągłym śledzeniu AF-C, a mniejsze ilości przy ręcznym wybieraniu punktu ostrości w trybie AF-S (szybciej wybrać z kilku niż z 51).

Przy czym ręczny wybór punktu ostrości ma znaczenie w przypadku małej głębi ostrości. Z obiektywem 18-105 raczej Ci to nie grozi - możesz spokojnie używać tylko centralnego i przekadrowywać.
 
 
krzychu10 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Pią 03 Paź, 2014   D7100

Witam i dzięki za odpowiedz !
A jak to będzie się miało z tym obiektywem ,bo mam zamiar go kupic : Nikon AF-S 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED VR ?
I może jeszcze tak zapytam , fotografując np. krajobraz ilu najlepiej użyć pól AF , a ilu do portretu ?
Pozdrawiam!
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 03 Paź, 2014   

krzychu10 napisał/a:
Zdjęcia z D7100 są mniej ostre niż D3000 z tym samym obiektywem , nie wiem może ja coś źle robie , jaka może być tego przyczyna . Może cos z AF ?

A może to tylko źle skalibrowany zestaw? Nikon D7100 pozwala na mikro regulację AF.
krzychu10 napisał/a:
I może jeszcze tak zapytam , fotografując np. krajobraz ilu najlepiej użyć pól AF , a ilu do portretu ?
Portret robisz jednym punktem skierowanym na oczy. Krajobraz... pewnie można nawet skorzystać z automatu. Patrzysz tylko w wizjerze, na jakim obiekcie rozświetliły się punkty AF. Fajnie, jeśli jest to jakiś obiekt z pierwszego planu.
Robiąc zdjęcia dynamiczne, na przykład będąc na meczu koszykówki, chcesz zrobić zdjęcia jakiemuś upatrzonemu zawodnikowi, który biega w otoczeniu innych zawodników, wtedy używasz mniejszej ilości pól AF. Ile to już sam ustalasz w zależności od tego jaki obszar kadru zajmuje (albo przewidujesz, że będzie zajmował) Twój upatrzony zawodnik.
 
 
krzychu10 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Pią 03 Paź, 2014   

Tak , jest w menu aparatu precyzyjna korekta AF , i nie wiem czy powinna byc włączona czy wyłączona ,jezeli będzie włączona to na czym to polega ? Nie wiem też w jaki sposób kalibruje sie AF , nigdy tego nie robiłem , a chciałbym sie nauczyć .
Jeszcze jedna sprawa , właściwie to jest ich dużo ale na razie próbuje sam go rozszyfrować .
W menu autofokusa jest ustawienie obszaru pomiaru centralnego
6 / 6mm
8/ 8mm
10 / 10mm
13/ 13mm
avg średni

Czy któreś z tych jest ustawieniem optymalnym , czy powinno się wybrać do odpowiednich scen ?
Pozdrawiam !
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Paź, 2014   

krzychu10, zanim zaczniesz cokolwiek kalibrować na własną rękę, mógłbyś wkleić przykład nieudanego zdjęcia z danymi exif, żebyśmy mogli na to zerknąć, bo w sumie jest zbyt dużo zmiennych, żeby ostatecznie stwierdzić iż masz problemy z bf/ff.
 
 
krzychu10 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Pią 03 Paź, 2014   

Na tym zdjeciu brakuje ostrości
Nie wiem co jest , ale nie moge zamieścic zdjęcia
Ostatnio zmieniony przez krzychu10 Pią 03 Paź, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Paź, 2014   

Cytat:
Nie wiem co jest , ale nie moge zamieścic zdjęcia


daj tylko linka, umieszczanie zdjęć na forumie obostrzone jest odpowiednimi gabarytami
 
 
krzychu10 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Witam !
Może wysłałbym kilka zdjęć na adres e-mail? , bo nie wiem jak zrobic link do zdjęć
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

krzychu10 napisał/a:
Witam !
Może wysłałbym kilka zdjęć na adres e-mail? , bo nie wiem jak zrobic link do zdjęć


a tu nie możesz podlinkować, używając skryptu forum?
 
 
krzychu10 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Wysłałem dwa zdjęcia ale przychodzi info o błędzie , chyba nic z tego nie będzie , szkoda
 
 
busz 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 108
Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Wrzuć na jakiś hosting, imageshack.us, albo imgur (ten drugi chyba prostszy w obsłudze.
 
 
krzychu10 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

Witam
Tu jest zdjęcie http://pl.tinypic.com/r/2mgum94/8
Może dlatego , że korzystałem z AF-A , 51pól
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

krzychu10, jak na zdjęcie takiej sceny i o rozmiarze 1600x1070 z tego zestawu wszystko wygląda okey. Tyle, że ja nie wiem gdzie celowałeś ;)

krzychu10 napisał/a:
Może dlatego , że korzystałem z AF-A , 51pól


to może zacznij korzystać z jednego.
 
 
krzychu10 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

Tak zrobie , przyznam się , że mam kłopot co do wyboru ilości pól , korzystać z jednego tzn z pięciu bo tyle jest najmniej , no chyba ,że 5 = 1 w przypadku D7100 ?
Takie zdjęcia powinny byś robione na AF-S 5 pól albo 9 ?

[ Dodano: Sro 08 Paź, 2014 14:40 ]
[quote="krzychu10"]Tak zrobie , przyznam się , że mam kłopot co do wyboru ilości pól , korzystać z jednego tzn z pięciu bo tyle jest najmniej , no chyba ,że 5 = 1 w przypadku D7100 ?
Takie zdjęcia powinny byś robione na AF-S 5 pól albo 9 ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15