Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Sigma S 150-600 mm f/5-6.3 DG OS HSM
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 27 Paź, 2014   Test obiektywu Sigma S 150-600 mm f/5-6.3 DG OS HSM

http://www.optyczne.pl/33..._DG_OS_HSM.html

Zapraszam!
Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 27 Paź, 2014   

Dzięki za test. Coś myślę, że jak tylko sprzedam EX 50-500, to ta sportowa wersja pojawi się na moim wyposażeniu. Jak dla mnie cena odpowiednia do oferowanej jakości.
 
 
busz 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 108
Wysłany: Pon 27 Paź, 2014   

Test spoko, nie zabrakło mojej ulubionej skrzynki, swoją drogą jakiś portal przetestował przed Wami to szkło?

Na szczęście Tamron, którego udało mi się kupić za mniej niż połowę ceny Sigmy nie ma konkurencji. :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 27 Paź, 2014   

Wkurzył mnie troszkę ten tekst...
"Kolejny element to bardzo solidny łącznik statywowy dający możliwość obracania. Niestety nie można zdjąć go z korpusu obiektywu, a szkoda. Czasami z takim obiektywem się sporo chodzi i nie używa się ani statywu, ani monopodu. Zdjęcie potężnego łącznika spowodowałoby wyraźny ubytek wagi i zwiększenie poręczności instrumentu."

Wkurza mnie to zwiększenie poręczności. W redakcji chyba nikt nie łazi długo z takimi ciężkimi szkłami. Dlatego uświadamiam. Taki łącznik jest zarąbiście potrzebny i mało ma to wspólnego ze statywem. U mnie w takich szkłach ten łącznik jest wykorzystywany non stop i w 95% przypadków służy po prostu jako... uchwyt transportowy. Sigma robi je nawet fajniejsze niż Canon bo są dłuższe i wygodniej nosi się szkło z podpiętym body. Kto mnie zna to widział, że generalnie takie szkła mają u mnie to mocowanie statywowe w pozycji "na górze" i pozycja się zmienia TYLKO przy lądowaniu zestawu na statywie. Do tego wygodniej jest trzymać obiektyw w ręku robiąc zdjęcia jak łącznik jest w górnym położeniu. Z podziwem patrzę na ludzi robiących czymś tak ciężkim z "łapy" i trzymających łącznik w dolnym położeniu. Że im palców nie połamie...

Co do samego szkła to ból jest taki, że ten obiektyw kupuje się dla tych 600mm a tam jakość nie powala. Co mi z dobrych 150mm jak ich nie będę wykorzystywał.

Dzięki za uwagi. Te 600mm trzeba będzie jednak dokładnie sobie sprawdzić samemu. Jeżeli taka jakość nam wystarczy to nic tylko kupować. Jeżeli nie wystarczy to niestety - bez stałki PIŃCETY się nie obejdzie bo o zauważalnie lepszy zoom chyba będzie ciężko. Test AI Servo troszkę mnie ubawił. Mam pomysł dla redakcji. Wystarczy wyjść na drogę i potestować na samochodach. Ja wiem, że różne kolory, wielkości i prędkości i mniej naukowo to wygląda, ale naprawdę więcej mówi o AF-ie bo i więcej od niego wymaga. A jak już chcemy bardziej naukowo to róbmy zdjęcia tylko autobusom komunikacji miejskiej :wink:
 
 
busz 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 108
Wysłany: Pon 27 Paź, 2014   

MM napisał/a:
Z podziwem patrzę na ludzi robiących czymś tak ciężkim z "łapy" i trzymających łącznik w dolnym położeniu. Że im palców nie połamie...
Dla mnie takie rozwiązanie jest lepsze od "Twojego" bo wtedy nie zdarza mi się przekręcić skali odległości, uchwyt od mocowania na nadgarstek i zómuję samymi palcami.
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Pon 27 Paź, 2014   

Też tak robię (podpierając uchwyt), ale nie mam aż tak ciężkiego tele jak ta S-ka.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 28 Paź, 2014   

MM napisał/a:
Jeżeli taka jakość nam wystarczy to nic tylko kupować.

Tak jest!

Sam się przymierzam do tego typu szkła, ale niekoniecznie do drobiu, bydła i trzody :razz:
raczej do krajobrazów :wink:
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Wto 28 Paź, 2014   

MM, co do łącznika to o ile w kwestii transportowej zgodzę się z Tobą, to przy robieniu zdjęć już nie. Jak dla mnie to duży błąd, że nie można tego zdjąć. Mam 50-500 i robienie zdjęć z łącznikiem w jakiekolwiek pozycji było po prostu niewygodne po co również dodatkowy ciężar przy prawie 2 kg szkle?
A jak ta nowa wersja waży 2,9kg to ja bym szedł w stronę max odciążenia, choćby dlatego, że sporo fotek przy spoterce robimy dźwigając zestaw uniesiony w górę...
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 28 Paź, 2014   

bhpchmiel napisał/a:
MM, co do łącznika to o ile w kwestii transportowej zgodzę się z Tobą, to przy robieniu zdjęć już nie.
Być może konstruktorzy założyli ( błędnie) , że zdecydowana większość zdjęć będzie robiona ze statywu/monopodu.

Obiektyw naprawdę ok, jednak mam wątpliwości, czy sprawdzi się w spottingu , podczas kilkudniowych pokazów lotniczych gdzie strzela się z ręki.

Arek, jak ogólnie Ci się pracowało z tym obiektywem? biorąc pod uwagę parametry (waga , wbudowany łącznik statywowy) polecałbyś go do zdjęć lotniczych? chodzi mi o wygodę użytkowania.

Mam jeszcze pytanie odnośnie zmiany ogniskowej - czy jest możliwe wykonać to w miarę szybko z załóżmy niemal skrajnych wartości ogniskowych?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Paź, 2014   

No jest to kawał szkła i pracowało się ciężko. Może jak bym więcej chodził na siłownię... Z lżejszym Tamronem dało się biegać i focić z ręki. Z Sigmą S jest to zabawa na krótkie dystanse. Nie robię zdjęć samolotów, ale trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś swobodnie i przez długi czas macha tym obiektywem po połowie nieboskłonu wodząc za maszynami. No chyba, że ma rękę Pudziana. Za to patrząc z drugiej strony Tamron wygląda przy tej Sigmie jak plastikowa zabawka.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 28 Paź, 2014   

No właśnie szkoda, że fotkę porównawczą zrobiliście z Sigmą A 35mm a nie np Sigmą 50-500/150-500 czy Tamronem 150-600.
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Wto 28 Paź, 2014   

I właśnie kwestia fotek lotniczych tu może być największą bolączką. Kurna już jak macham swoją Bigmą na pokazach to łapki bolą, tym bardziej, że sporo ujęć jest pod stromym kątem robiona. A tu jest prawie 1kg więcej do ustabilizowania. Zakwasy murowane po takim np. Radomiu :roll:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 29 Paź, 2014   

Nie bawiłem się praktycznie nigdy w spotting, ale czy nie lepiej robić to na statywie z gimbalem?
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Sro 29 Paź, 2014   

Wojmistrz, to się raczej nie uda, bo po prostu nie nadążysz za samolotem. Tam gdzie większość spoterów się ustawia, wszystko lata nad głową, więc kąt podniesienia obiektywu masz często extremalnie stromy. No chyba, że coś Ci się trafi w zawisie, pod odpowiednim kątem albo leci jak na procesji no to wtedy coś by dało ustrzelić :wink:
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 29 Paź, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Nie bawiłem się praktycznie nigdy w spotting, ale czy nie lepiej robić to na statywie z gimbalem?
przy tej prędkości samolotów? zdecydowanie nie. wszystko z ręki.

Co do wagi jeszcze- ludzie w sumie i 500/4 , 600/4 samoloty robią i dają rade a to tyle samo kg lub sporo więcej niż ta sigma. więc może tez nie ma co demonizować tej wagi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14