Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Sigma S 150-600 mm f/5-6.3 DG OS HSM
Autor Wiadomość
Irex 
Rozmowny
czarnozolty



Pomógł: 2 razy
Posty: 250
Skąd: Znikąd
Wysłany: Wto 04 Lis, 2014   

MM napisał/a:
Jeżeli ktoś chce chwalić AF zamienników i robić coś co jest wymagające dla AF-u to bardzo zadowolony może być tylko w jednym wypadku. NIGDY nie weźmie do ręki szkła Canona.


I bardzo dobrze, bo wezmie Nikona :razz:

To tak zartobliwie, a na powaznie, to zgadzam sie, ze zaden kundel nigdy w sferze szybkosci, dokladnosci i pewnosci AF nie dorowna systemowym szklom.
Na dynamicznych sytuacjach wykladaja sie na lopatki.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






miszak 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sro 05 Lis, 2014   

Irex napisał/a:
MM napisał/a:
Jeżeli ktoś chce chwalić AF zamienników i robić coś co jest wymagające dla AF-u to bardzo zadowolony może być tylko w jednym wypadku. NIGDY nie weźmie do ręki szkła Canona.


I bardzo dobrze, bo wezmie Nikona :razz:

To tak zartobliwie, a na powaznie, to zgadzam sie, ze zaden kundel nigdy w sferze szybkosci, dokladnosci i pewnosci AF nie dorowna systemowym szklom.
Na dynamicznych sytuacjach wykladaja sie na lopatki.



W jednym zdaniu można skwitować dwa ostatnie wpisy tak - macie rację panowie i jednocześnie tej racji nie macie ;-)

Co do pierwszej części macie rację bo oczywiście S150-600 czy T150-600 nie ma szans z armatami typu 600/4. 500/4 czy 300/2,8.

A w drugiej części kompletnie nie macie racji bo te szkła systemowe kosztują tyle ile cały sprzęt przeciętnego amatora zapakowany do samochodu (łącznie z samochodem) ;-)

Jak wyjdzie C albo N o zakresie 150 -600 to porównamy. N80-400 jak na razie to jest dwa razy droższy o T150-600 i wypadałoby, aby był cokolwiek lepszy i pewnie jest ale za to nie ma 600. Co do starych 80-400 i 100-400 to kundle nie mają jakichkolwiek kompleksów chyba, że mają je (potencjalni) nabywcy. Wrzucałem już foty z TAMRONA na AI SERVO. I może to Was zaskoczy ale o dziwo działa. Mam nieodparte wrażenie, że nie gorzej niż systemowy 100-400, który jest i droższy i krótszy. Ale kto bogatemu zabroni ;-)

Nie ma konkurencyjnych szkieł systemowych. Chcąc mieć długie systemowe tele trzeba mieć fantazję i pieniądze :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 05 Lis, 2014   

Każdy musi sobie wytłumaczyć, dlaczego kundel jest lepszy. Można i tak.

I nikt tutaj nie chce nawet równać do szkieł 300/2.8. To już kompletnie inna liga. Te kundle są gorsze od zwyczajnego 100-400L jeżeli chodzi o AF. Do tego 100-400L nie jest aż tak drogi. Jest tańszy od Sigmy 150-600. Tylko co AF-u tej ostatniej jeszcze niczego nie wiem. Chcę się zaskoczyć. Nawet nie wiesz jak bardzo chcę się mile zaskoczyć...

A co do zdjęć w necie to... daj mi cropy RAW-ów to ocenie jak to działa. Bo ja swoje cropy z Tamrona widziałem. Zdjęcie w miniaturce po obróbce wpuszczone do netu g.. mi mówi co tam Ci wyszło.
 
 
novy 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 05 Lis, 2014   

MM napisał/a:
Jeden z bardziej znanych polskich spotterów sprawdzał ostatnio Tamrona 150-600 i w jego ocenie to szkło ma żałosny IS (z czym się nie zgadzam)...


Może chodziło mu o to że IS nie działa przy panning'u ? (Bo ponoć nie działa)
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Sro 05 Lis, 2014   

Czytałem że do panningu trzeba ten IS wyłączyć, niestety. I to nie jest dobre :(
 
 
przemek1978 
Uczestnik



Posty: 84
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: Czw 06 Lis, 2014   

Czyżby Sigma jakością wykonania wracała do korzeni
http://sigma-rumors.com/2...0-600mm-sports/
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 06 Lis, 2014   

novy napisał/a:
Może chodziło mu o to że IS nie działa przy panning'u ? (Bo ponoć nie działa)


Jeżeli muflon w ten sposób sprawdza akuteczność IS to chyba mu pojadę. Tylko niech w końcu odpalą to nasze forum...
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 06 Lis, 2014   

novy napisał/a:
Może chodziło mu o to że IS nie działa przy panning'u ? (Bo ponoć nie działa)
przy panoramowaniu nie stosuje się stabilizacji, chyba ze szkło wyposażone jest w tryb stabilizowania w jednej płaszczyźnie , tj do panoramowania właśnie. Obecnie większość obiektywów jest w taki tryb wyposażona.

cygnus napisał/a:
Czytałem że do panningu trzeba ten IS wyłączyć, niestety. I to nie jest dobre :(
jw ;)

przemek1978 napisał/a:
Czyżby Sigma jakością wykonania wracała do korzeni
http://sigma-rumors.com/2...0-600mm-sports/
niezla wtopa...
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Czw 06 Lis, 2014   

Precież to oczywiste, że chodziło o stabilizację w jednej osi (nie płaszczyźnie).
Może i większość to ma (może być specjalny tryb stabilizacji albo detektor sam wykrywa panoramowanie) ale ten T nie ma. A nie jest dobre, bo przy fotografowaniu samolotów o napędzie śmigłowym byłoby przydatne.
 
 
miszak 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

MM napisał/a:
Każdy musi sobie wytłumaczyć, dlaczego kundel jest lepszy. Można i tak.



Ok, a wytłumacz dlaczego szkło systemowe jest lepsze i powiedz które. Nie ogólnie tylko konkretnie. Np. taki obiektyw systemowy xxx jest lepszy w tym i w tym od obiektywu skundlonego yyy. Wtedy wprost porównamy co oferuje jeden i drugi i za jaką cenę ze wskazaniem na cenę.


MM napisał/a:
Te kundle są gorsze od zwyczajnego 100-400L jeżeli chodzi o AF. Do tego 100-400L nie jest aż tak drogi. Jest tańszy od Sigmy 150-600. Tylko co AF-u tej ostatniej jeszcze niczego nie wiem. Chcę się zaskoczyć. Nawet nie wiesz jak bardzo chcę się mile zaskoczyć...


A to ciekawe. Akurat jestem fanem 100-400 od lat i miałem nawet dwie sztuki i złego słowa nie powiem na to szkło. Problem jest tylko taki, że T150-600 nie jest od niego gorszy optycznie, ma wyraźnie lepszą stabilizację i daje w promocji ogniskowe 400-600.
Piszesz, że Canon nie jest aż taki drogi a jak określić to, że oferując zdecydowanie mniejsze możliwości jest droższy o 25%? Jeśli to jest dla Ciebie pomijalna różnica w cenie to rzeczywiście nie ma o czym mówić w tej kwestii ;-)

Sigma za 7500zł to moim zdaniem strzał w stopę.

MM napisał/a:

A co do zdjęć w necie to... daj mi cropy RAW-ów to ocenie jak to działa. Bo ja swoje cropy z Tamrona widziałem. Zdjęcie w miniaturce po obróbce wpuszczone do netu g.. mi mówi co tam Ci wyszło.


I co były gorsze od tych ze 100-400? A świstak siedzi i zawija te foty w sreberka ;-)
 
 
Irex 
Rozmowny
czarnozolty



Pomógł: 2 razy
Posty: 250
Skąd: Znikąd
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

Miszak, ale my rozmawiamy o AF i zaden kundel nie dogoni nigdy systemowe C lub N w sytuacjach dynamicznych i trudnych oswietleniowych.
Ot cala prawda.
Uzywasz/les 100-400 i teraz T 150-600, mam szacunek do twojego dorobku, ale nie ma sensu dyskutowac o AF kundli i systemowek.
Dziwie sie , ze probujesz bronic T uzywajac cech zastepczych pod katem ceny czy zakresu ogniskowej.
Tu chodzi jedynie i tylko o prace AF
 
 
miszak 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

Irex dzięki :)
Wydaje mi się, że kilka kwestii było poruszanych chociażby to o g.... znaczących fotach itp. ale nie ma co do tego wracać.

Ja się pytam o jakim szkle systemowym mówicie? Jeżeli chodzi o 100-400 to powiem tak. Jeden sezon próbowałem sfocić dudka w locie S150-500. Kicha. 3-4 sezony 100-400. Coś tam było ale raczej średnio. W tym sezonie T150-600 i foty najlepsze z tych wszystkich lat. Czy na tyle dobre aby zadowoliły np. MM ? ;)Co ciekawe miejsce to samo.
To doświadczenie nie przesądza sprawy ale raczej pokazuje, że gorzej chyba nie jest bo jaki inny wniosek z tego mogę wysnuć?
 
 
pawelt 
Bywalec


Posty: 169
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

miszak, lata treningu to i wprawy nabrałeś :wink:
 
 
Irex 
Rozmowny
czarnozolty



Pomógł: 2 razy
Posty: 250
Skąd: Znikąd
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

miszak napisał/a:
Irex dzięki :)
Wydaje mi się, że kilka kwestii było poruszanych chociażby to o g.... znaczących fotach itp. ale nie ma co do tego wracać.

Ja się pytam o jakim szkle systemowym mówicie? Jeżeli chodzi o 100-400 to powiem tak. Jeden sezon próbowałem sfocić dudka w locie S150-500. Kicha. 3-4 sezony 100-400. Coś tam było ale raczej średnio. W tym sezonie T150-600 i foty najlepsze z tych wszystkich lat. Czy na tyle dobre aby zadowoliły np. MM ? ;)Co ciekawe miejsce to samo.
To doświadczenie nie przesądza sprawy ale raczej pokazuje, że gorzej chyba nie jest bo jaki inny wniosek z tego mogę wysnuć?



Mozesz mi powiedziec, czy tym samym aparatem?
Brad Hill przetestowal Tamiego i napisal fajne podsumowanie Link:
http://www.naturalart.ca/...tc_series3.html
Mysle, ze jest tam zawarta odpowiedz.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

Irex napisał/a:
Miszak, ale my rozmawiamy o AF i zaden kundel nie dogoni nigdy systemowe C lub N w sytuacjach dynamicznych i trudnych oswietleniowych.

Ot cala prawda.


Jak widzę nie muszę niczego specjalnie dodawać. Mnie nie chodzi o szukanie dziury w całym. Tym bardziej, że do Tamronów jestem pozytywnie nastawiony, generalnie lubię tę firmę i bardzo podobał mi się tami 150-600. Wystarczy poczytać co o nim pisałem.

Niestety mam tę wadę, że walę prawdę z mostu. Napiszę to co myślę pomimo tego, że znam szefa Tamrona na Polskę. Nawet jakby mnie poprosił bym czegoś nie pisał a co znalazłem i uznałem za wadę to i tak to npiszę. W 70-200/2.8 VC znalazłem to, że nie współpracuje z TC2. Po sprawdzeniu u producenta okazało się, że... nie miał współpracować. W T 150-600 znalazłem babola przy współpracy z AI Servo. Nie w pięknych warunkach oświetleniowych tylko w takich kiepskich. Tym niemniej znalazłem. A tak być nie powinno. Ćwierć wieku pracuję zawodowo na długich tele, szkolę w tym ludzi i naprawdę wiem czego wymagać od takich obiektywów. Wiem też jak pracuje AF w dobrych tele. Nie dorówna systemowym ani Sigma ani Tamron. Jeszcze nie teraz. A że kolega miał kłopot nawet przy 100-400L to mnie nie dziwi. To nie jest coś the best i nie zawsze trafia nawet na czymś w stylu 1DX plus 300/2.8 II IS L. Jak chcę na 99% trafiać w tym trybie to biorę do ręki ... Nikona, bo jest w tym lepszy.

Nie rozpatruję tego, że coś ma 400 a coś 600mm. Nie o to chodzi. Nie piszę o lepszym obrazku C 100-400L od T 150-600. Nie o to chodzi. Róznica w cenie tych szkieł to nie jest coś co mnie zwali z nóg. Mnie to nie przekona, jeżeli AF będzie dupny. A jak taki będzie to szkła zwyczajnie nie kupię. Bo i po co.

miszak napisał/a:
to o g.... znaczących fotach


Zrozumienie tego co się pisze boli jak widać. Ja o niebie a Ty o chlebie. Ja napisałem, że takie zdjęcie g... mi mówi o faktycznym obrazku z aparatu a nie to, że zdjęcie jest gówniane. Taka tam różnica. Pewnie zdjęcia które uznałem u siebie za nieudane po obróbce i wpuszczeniu w miniaturce do netu dla wielu byłyby ok i dziwilibyście się czemu się ich czepiam. Problem polega na tym, że widziałem swoje cropy RAW-ów, wiem co potrafią inne szkła i zwyczajnie mam uwagi krytyczne. Jak nie mieć skoro jedno szkło potrafi dać na cropie żyletę a inne nie trafia. Nawet jak nie trafia minimalnie. A jak już całkowicie się zatrzyma to traktuję to jako "skandal", choć pewnie chodziło o soft szkła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16