Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test aparatu Panasonic Lumix DMC-LX100
Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   Test aparatu Panasonic Lumix DMC-LX100

W imieniu Redakcji zapeszam do lektury:
http://www.optyczne.pl/in...rat&test_ap=287
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

Na ogniskowej 34mm aberracja chromatyczna w JPEG jest większa niż w RAW. 
Czy to znaczy że algorytm JPEG ją dodaje
czy może badacie jakiś zjawisko i błędnie je aberracją nazywacie?


 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

1. Różnice są małe.

2. Pliki JPEG są modyfikowane pod kątem dystorsji, a więc potem rozciągane. Nawet minimalne ruchy w tym względzie mogą wpływać na CA.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

Dzięki.

Winietowanie w JPEG na 34mm też minimalnie większe.
 
 
wintermute 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pon 15 Gru, 2014   

Witam
mam pewne pytanie na kanwie tego testu. Chodzi mianowicie o zakres tonalny.
Porównując test lx100 do i gx1markII można zauważyć iż Lumix ma większy zakres dynamiki tonalnej. Z drugiej strony w teście rozjaśniania ciemnych partii obrazu wypada zdecydowanie gorzej in canon.
Zawsze się mi wydawało iż dynamika tonalna oznacza medzy innymi możliwość wyciągania cieni. Tutaj jest jakby nieco na odwrót.
Canon notuje niższe wyniki dynamiki tonalnej natomiast pozwala wyciaganąc dużo z cieni podczas gdy panasonic w cieniach ma tylko kolorową kaszę.

Jak to w końcu jest?

pzdr
krzysztof
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

wintermute napisał/a:
Lumix ma większy zakres dynamiki tonalnej
Zgadza się.
wintermute napisał/a:
w teście rozjaśniania ciemnych partii obrazu wypada zdecydowanie gorzej in canon
Też się zgadza.
wintermute napisał/a:
dynamika tonalna oznacza medzy innymi możliwość wyciągania cieni
Tak.
wintermute napisał/a:
Tutaj jest jakby nieco na odwrót.
No nie do końca. Tu test dla ISO 100 (gdzie dynamika jest zwykle największa) jest robiona przy migawce 30s - a przy tak długim czasie do głosu dochodzi prąd ciemny, który przy pomiarze dynamiki nie jest widoczny, bo tam ekspozycje są stosunkowo krótkie.

Innymi słowy te dwa testy pokazują zasadniczo to samo, ale na bazie zdjęć wykonanych w nieco odmienny sposób.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 26 Gru, 2014   

Porównanie LX-100 z GX-7 z zapiętym 20/1.7.
Ja tam nie widzę różnicy a Wy?

http://www.eyalg.com/blog...omparison-test/
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 02 Sty, 2015   

Szkoda, że Panasonic nie dodał wejścia na zewnętrzny mikrofon, była by fajna zabaweczka.
 
 
Born2Be3 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Sro 04 Mar, 2015   

czy jest ktoś z forum w posiadaniu tego aparatu i mógłby się wypowiedzieć w kwestii czasu działania na akumulatorze? Podobno LX100 ma z tym duży problem i nie jest to wina aku tylko body.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 04 Mar, 2015   

Nigdy nie wgłębiam się w problem akumulatorów, po prostu dokupuję zapasowe :D Może za tydzień lub dwa odpowiem ci na pytanie ile wytrzymuje oryginalny.
 
 
Born2Be3 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Sro 04 Mar, 2015   

początkowo skłaniałem się właśnie ku LX100 ale coraz więcej wad dostrzegam, a raczej znajduje takie o których wcześniej nie czytałem. Skłaniam się obecnie ku RX100 III ale ostateczną ostateczną decyzję podejmę w najbliższym czasie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 04 Mar, 2015   

Ja jestem na etapie rozważania zakupu tego modelu, ze względu na nagrywanie 4K. HC-VX870EB-K, którego zamówiłem na przedsprzedaży, dostarczą dopiero w połowie maja, więc odpuszczam go sobie na rzecz LX100.
A o jakich jeszcze wadach się doczytałeś?
 
 
Born2Be3 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Czw 05 Mar, 2015   

wizjer podobno nieco przekłamuje w jasności i oddaniu kolorów, obiektyw potrzebuje kilku sec zanim wyjedzie do max ogniskowej, brak możliwości doładowania baterii poprzez smartfona/powerbank'a no i ta nieszczęsny drenaż baterii o którym jest wątek chociażby tutaj: http://www.dpreview.com/forums/post/54770752
Co do baterii - może wypuszczenie nowego firmware'u poprawi sytuację ale na chwilę obecną jest nieciekawie a brak możliwości podłączenia zewnętrznego źródła skutecznie mnie zniechęca. Wiem... nie ma róży bez kolców, ale tak jak wspominałem ostateczna decyzja dopiero przede mną.
 
 
LEX 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 195
Wysłany: Czw 05 Mar, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
Ja jestem na etapie rozważania zakupu tego modelu, ze względu na nagrywanie 4K

LX100 gdyby posiadał kodek (avchd) w 4k byłby perfekcyjny w nagrywaniu a tak w gorszym oświetleniu widać delikatne żabkowanie obrazu w MP4.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 05 Mar, 2015   

Jak by miał h.265, było by najfajniej. Sam kontener mi nie przeszkadza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16