Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test aparatu Panasonic Lumix DMC-LX100
Autor Wiadomość
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 25 Kwi, 2016   

W moim była plama na matrycy od około f6 już widoczna. Szczególnie na filmach z czasem 1/50 gdy już mamy wysokie F. Do tego po 3 tygodniach użytkowania domowego znalazłem dwa pyłki w obiektywie. Podziękowałem lx100
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






gree 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2016   

Jak wypada ten lx100 na tle nowego Nikona DL24-85 ?
Głównie chodzi o tryb filmowy i radzenie sobie w trudnych warunkach oświetleniowych.
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2016   

Nie ma testów jeszcze nikona dl 24-85
lx100 na proporcji boków 16:9 będzie szerszy niż 24 około 22,5 (testowalem) i powinien lepiej radzić sobie w trudniejszych warunkach większa matryca i większy pojedynczy pixel

[ Dodano: Sro 27 Kwi, 2016 15:26 ]
Lx do tego ma lepsze kodeki video niż nikon a to daje dużą przewagę
 
 
gree 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2016   

A jest jakieś porównanie (ranking) jakości kodeków video różnych producentów aparatów/kamer? Nie mogę znaleźć nigdzie takiego porównania.
Czy ktoś jest w stanie wymienić producentów ze względu na jakość kodeków?
Zdecydowałem się już na tego LX100 ale ciekawi mnie temat tych kodeków.
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2016   

Kolego do czego potrzebujesz ten filmy ? czy będziesz je obrabiał w komputerze ? (mówię o czymś więcej niż proste sklejanie filmu).

Jeśli myślisz o filmowaniu małym aparatem to panasonic lub sony (tu najlepiej a6300 lub a7 z s-log3 gamma jeśli mówimy o obróbce)

pamiętaj że filmiki w internecie są przeważnie mocno obrobione te super ładne ;)

zobacz sobie stabilizacje jak działa w filmie którym nakręciłem (nie sugeruj się jakością lx100 bo pomyliłem ustawienia popatrz tylko na stabilizacje) (olympus tylko stabilizacja wygrywa bo reszta parametrów.... )
https://www.youtube.com/watch?v=1o-N-hjqvVY

ogólnie zerknij na moje jakieś nagrania
https://www.youtube.com/c...PcKPM3BwlKK1qzw

W lx100 nie podepniesz mikrofonu zew w żaden sposób wiec na zew jak będziesz kręcił szum wiatru zrobi swoje
https://www.youtube.com/watch?v=iVpPXyumLuY

co do filmów 4k (dużo miejsca zajmują i długo się obrabia)

ja już nie mam lx100 z przyczyn o jakich wspominałem mam za to a6000 + 16-50 i powiem tak jeśli chodzi o stabilizacje i AF przy filmach jest sony lepsze mikrofon można też dokupić zew ale to już koszt 500zł.

nie wiemy co chcesz filmować ? to nie jest tak że weźmiesz i nakręcisz ładny kolorowy i płynny film te co kręcą płynne filmy z super stabilizacją używają gimbali do tego a to koszt od 2500-...
 
 
gree 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2016   

Filmy obrabiam w Premiere. Lubie eksperymentować z filmami w Adobe. Posiadam GoPro 4 Black + Gimbal Feiyu Tech G4 (zestaw ten spisuje się świetnie). GoPro używam głównie pod wodą chodź czasem również na lądzie wraz z gimbalem. Potrzebuje aparat (do zdjęć i filmów) filmujący w 4K i radzący sobie w ciemnych warunkach. Chcę dokupić do niego obudowę podwodną za ok 700 zł:
http://www.ebay.com/itm/M...0-/231785594995
i również zabierać pod wodę wraz z GoPro.
Na mikrofonie mi nie zależy. Będę również fotografował duże obiekty w centrach handlowych podczas zamknięcia (panuje wtedy półmrok). Co do filmów 4K to GoPro 4K z bitrate 60 Mbps obrabiam bez problemu i miejsca na dyskach mam dużo.
Martwi mnie jedynie ta stabilizacja w lx100 ale chyba to najlepszy wybór czy jednak macie inny dla mnie pomysł? Budżet max 3500 zł
Kiedy wyjdzie lx200?
A może niedługo wyjdzie coś nowego wartego uwagi?
Może znacie jakiś tani gimbal do lx100?
Mam czas do końca czerwca i muszę kupić aparat bo mój synek się urodzi w lipcu :D (muszę zdążyć się zapoznać z aparatem bo Maluszek będzie pewnie często filmowany i fotografowany).
Jakieś propozycje czy jednak lx100 w moim przypadku będzie numerem 1 ?
 
 
rafalik 
Bywalec


Posty: 139
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 30 Kwi, 2016   

Gratuluje !! mi też się rodzi na dniach ;) wiec miałem podobny dylemat
Premiera lx200 według plotek to sierpień wiec w polsce pod koniec roku i pewnie cena jak w przypadku lx100 na początek 4300 była.

Lx100 naprawde dobrze radzi sobie z filmami i ma 4k (wymaga karty ze standardem UHS 3 I NA 64GB wchodzi 1 godzina i 20 min materiału)

Ja musiałem oddać go bo miał plamkę na matrycy oraz nie ma wcale szczelnego obiektywu pierwsze pyłki w środku się pojawiły po 2 tygodniach użytkowania w domu (oddałem do MM okęcie wawie a oni wystawili go ponownie na sprzedaż... brak słów)

Wymieniłem sobie na a6000 i powiem tak ciut lepszy dźwięk, trochę lepsza stabilizacja i jedna ważna zaleta szybszy AF co może mieć znaczenie przy dziecku w ruchu. Mnie osobiście wkurza strasznie w dźwięku szum wiatru wiec dokupiłem sobie mikrofon Sony ECM-XYST1M i jest super. W jedym i drugim podczas zoomowania słychać dźwięk tak naprawdę za tą kasę można kupić dobrą kamerę z dobrą stabilizacją niż aparat.

Jeśli natomiast robisz zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach napewno przydałby się jasny obiektyw który ma lx100 (lampa w zestawie jest lipna) w sony lampa też słaba ale ma jeden plus odchylisz ją i odbijesz światło od sufity (mała moc tylko do domu się nadaje)

Najlepiej to zaproponowałbym Tobie sony a6300 tyle że cena wysoka bo nowość ale napewno materiał lepszy do obróbki.

Może pomyśl o czym takim kup sony a6000+16-50 (ciemniejszy obiektyw ale 1,7 w lx100 to trochę mała głebia jak na detale itp wiec będziesz przymykał a sony mimo że ciemniejsze lepiej radzi sobie z większym iso) do tego proponuje dokupić sobię stałke według potrzeby (16,35,50 mm lub inna) są jasne i zmieścisz się budzecie.

Ewentualnie pomyśl o aparacie typu RX10

na koniec moja plusy z innego wątku

Plusy lx100
- lepszy i jaśniejszy obiektyw
- możliwość uzyskania mniejszej głębi ostrości zarówno na 24 jak i 75mm (w porownaniu do 16-50 sony)
- jpeg wypluwane z puszki bardziej kontrastowe, ostrzejsze i mniej skompresowane zdjęcia
- możliwość dokupienia automatycznego dekielka co daje komfort
- jest mniejszy
- migawka mechaniczna i elektroniczna
- filmy 4k i o mniejszej kompresji
- ładowarka sieciowa w zestawie

Plusy A6000
- lepszy i szybszy AF przy zdjęciach jak i filmach do tego dobry tryb śledzenia
- bateria pokazuje % stan i jest to precyzyjne
- wymienne obiektywy tu przy zastoswoaniu np 50 1.8 portrety będą miały jeszcze mniejszą głębie ostości
- większa matryca fizycznie jak i mpx (można bardziej kropować w obróbce)

- wbudowana lampa błyskowa z możliwością odbicia światła ( na imieninach się sprawdza)
- troszkę lepsza (chodź nie wiele) stabilizacja przy filmowaniu.
- niższe natywne iso (100)
- lepszy grip (pewniej trzyma się w ręku)
- możliwość instalacji aplikacji (płatnych) wspomagających robienie zdjęć
- zawsze istnieje możliwość wymiany puszki zostawiając już obiektywy
- wizjer jak dla mnie bardziej czytelny w dobrych warunkach (ostrzejszy obraz) i większa regulacji dioptrii
 
 
patima 
Nowy


Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 04 Maj, 2016   

Panowie a takie trochę pytanie z innej beczki jeśli można spytać. Mój lx 100 czasami zacina się podczas przełączania na podgląd zdjęć i chwilę(czasami niepokojąco długą) mu zajmuje przeskoczenie do tej funkcji. Czy jest to normalne i się nie martwić czy wiedz że COŚ się dzieje?
 
 
heeros 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Pon 16 Maj, 2016   

rafalik napisał/a:
Gratuluje !! mi też się rodzi na dniach ;) wiec miałem podobny dylemat
Premiera lx200 według plotek to sierpień wiec w polsce pod koniec roku i pewnie cena jak w przypadku lx100 na początek 4300 była.

Lx100 naprawde dobrze radzi sobie z filmami i ma 4k (wymaga karty ze standardem UHS 3 I NA 64GB wchodzi 1 godzina i 20 min materiału)

Ja musiałem oddać go bo miał plamkę na matrycy oraz nie ma wcale szczelnego obiektywu pierwsze pyłki w środku się pojawiły po 2 tygodniach użytkowania w domu (oddałem do MM okęcie wawie a oni wystawili go ponownie na sprzedaż... brak słów)


Może pomyśl o czym takim kup sony a6000+16-50 (ciemniejszy obiektyw ale 1,7 w lx100 to trochę mała głebia jak na detale itp wiec będziesz przymykał a sony mimo że ciemniejsze lepiej radzi sobie z większym iso) do tego proponuje dokupić sobię stałke według potrzeby (16,35,50 mm lub inna) są jasne i zmieścisz się budzecie.

Ewentualnie pomyśl o aparacie typu RX10
Osobiście brałem pod uwagę kupn lx100, lecz powyższe uwagi, zwlaszcza o nieszczelnisci wadach matrycy ostudzily mój wybór. Przyznam że obiecujaco na papierze prezentuje sie nowa linia Nikona zwlaszcz 24-85) z sygnowana DL. Zwłaszcza hybrydowy AF. Szukam aparatu , który stanowilby wspomaganie mojego omd m10. Kiedy mozemy spodziewać sie teztow powyższego nikona
 
 
marta1989 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Pią 27 Maj, 2016   

Cześć, mam lx 100 od stycznia , używam go jak na amatora dość często i przyznam uczciwie że u mnie nie ma żadnych w/w problemów...
 
 
macieq112 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016   LX100 vs GX-80

hej

Zaden ze mnie fotograf, ale gluptak ktory mam obecnie juz szwankuje technicznie (Lumix DMC-TZ5: zacina sie , problem przy wlaczaniu- ok, swoje odsluzyl) i przymierzam sie do zmiany.

Foto robie glownie na ustawieniach automatycznych. Zdjecia tematyka: wakacje , uroczystosci rodzine i przede wszystkim 4-letnia corka.

Po przejrzeniu oferty w necie, testow etc, mysle zeby kupic LX100, bo ma jasna matryce, takze mam nadzieje ze zdjecia w domu beda ladnie wychodzily etc.

jednak czy ktos mi moze w kilku zdaniach wyjasnic roznice LX100 vs np GX-80 ? nie zalezy mi na zoom-ie, filmy robie rzadko. Ilosc funkcji, czy mozliwosc wymiany optyki tez niewazna, bo wiekszosci i tak nie wykorzystam, szkiel zmienial nie bede.

Ew czy mozecie polecic cos do 3 tys pln: najwazniejszy parametr to jakosc zdjec.

dzieki za sugestie i porady
 
 
Czeslaff 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 10 Paź, 2016   ino nt. astygmatyzmu wspomnianego w teście

czy ktoś z użytkowników tego aparatu może coś rzec nt. wspomnianego w teście astygmatyzmu ? mam olka xz-2 i daje się to we znaki na zdjęciach krajobrazowych, gdy twarz znajduje się w którymś rogu, najczęściej dolnym - wyraźnie widać zniekształcenie.
 
 
feel 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Witam, jestem świeżym posiadaczem LX100, który jest raczej laikiem w kwestii fotografii.
Czy ktoś mógłby w prostych słowach napisać, jak osiągnąc taki efekt (film ze zmianą ostrości):
https://www.youtube.com/watch?v=EKaUobaUR-M
Z góry dziękuję,
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Przypuszczam, że zmieniając ostrość. Ręcznie.
 
 
feel 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

T.B. napisał/a:
Przypuszczam, że zmieniając ostrość. Ręcznie.

Dzięki, ale chodziło mi o bardziej szczegółową odpowiedz jak to osiągnąć w tym konkretnym modelu aparatu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14