Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
czy canon 1ds2 to faktycznie zabytek ?
Autor Wiadomość
Mayol 
Nowy
mayol


Posty: 11
Wysłany: Sob 10 Paź, 2015   czy canon 1ds2 to faktycznie zabytek ?

Witam
Jakiś czas temu zadalem pytanie odnośnie zmiany canona 1ds2 na 5d2 lub 6d i uzyskałem w odpowiedzi ze mój 1ds2 to antyk; ) pewnie racja i wszystkie uzyskane informacje które uzyskałem w odpowiedzi na moje pytanie bardzo przydatne. Tutaj jednak chciałbym zapytać fotografów którzy znają oba aparaty tzn.1ds2 i 6d czy odczuli różnice w pracy i w efektach. Fotografuje tym aparatem tylko portrety, na obiektywach stało ogniskowych , na maksymalnych przysłonach, obiektywy od 24 do 85 od 1.4 do 2.8 . Nie mam jak sprawdzić tego 6d w praktyce a chciałbym przed zakupem to sprawdzić, bo 5d2 miałem okazję pobawić się kilka dni i jakoś nie widzę żeby jakość zdjęć była lepsza .
Fotografuje w świetle zastanym ewnt. Doświetlaniem lampami ale zawsze bez błysku, iso jakiego używam to max 800 najczęściej 100 .
Czy wyciągnę coś więcej ze zdjęć po przesiadce na 6d ? Lepsza głębia koloru, więcej bitów czy coś w tym typie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 10 Paź, 2015   

Mayol, Przy twoim rodzaju fotografii, kiedy puszka siedzi na statywie, ISO 50 czy 100 itd, to i 1Ds czy 5D był by tak samo dobry. Ze dwa lata temu stałem przed podobnym dylematem jak ty, kiedy rozważałem zakup 5D MkII, 5D MkIII lub 6D, a chodziłem z dwoma puszkami, 1Ds i 60D. Wybrałem 6D. Dla mnie było to połączenie tego co najlepsze jakościowo w pełnej klatce oraz możliwości i automatyki najnowocześniejszych konstrukcji aparatów. Bardzo odczułem lepszą pracę światłomierza i AF, do tego czasem robię fotki bez lampy przy fatalnym świetle oraz równolegle zajmuję się filmowaniem. Wybór 6D był optymalny. W samym 6D zaimplementowano kilka fajnych rozwiązań, bardzo przyśpieszających pracę, których nie odnajdziesz w 5D, łącznie z ficzerami jak Wi-Fi czy GPS.
 
 
Mayol 
Nowy
mayol


Posty: 11
Wysłany: Sob 10 Paź, 2015   

Dziękuję bardzo za wnikliwą odpowiedź.
Mam jeszcze pytanie o jakość zdjęć, jeśli chodzi o sam AF to w ds tez nie mam z nim najmniejszych problemów. Co do filmowania to kupiłem z rok temu Panasonica fz1000 robi filmy w 4k i jakieś w miarę zdjęcia ma te wszystkie wifi itd. Ale jakoś nigdy nie korzystam z tego .
6d to lepsza głębia kolorów?
Kusi mnie ta opcja trybów automatycznych portret i rozpoznanie twarzy czy jest to coś warte? Czy przy takim programie można ustawić ręcznie wartość przysłony?
Czy wtedy ostrzy na oczy i potrafi je śledzić?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 10 Paź, 2015   

Jeśli odczujesz różnicę między 12, a 14 bitowym RAWami, to może warto wymieniać. U mnie dodatkowym powodem dla którego zrezygnowałem z "jedynki" był ciężar, denerwująca samorozładowująca się bateria, problemy z dostępnością i ceną zasilacza oraz coraz mniejsza ilość kart firewire na rynku (w ostatnim okresie miałem specjalnego lapka, bo nawet Sound Blastery z 1394 nie miały sterowników pod nowsze systemy). Krótko przed pozbyciem się 1Ds, sporo się napracowałem nad bateria Li-Ion, ale była upierdliwa do ładowania, no i Mark I nie działał z Eye-Fi, który był mi w owym czasie bardzo potrzebny. Ja przeskok technologiczny bardzo sobie chwalę.
 
 
Mayol 
Nowy
mayol


Posty: 11
Wysłany: Sob 10 Paź, 2015   

Fakt gabaryty i waga są zacne, co do baterii to mam to szczęście ze mam zapasowe .
Jakieś doświadczenia z tym programem portret i z rozpoznawanie twarzy czy ostrzeniem na oczy ? Bo w ds trochę latam na skrajnych AF .
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 11 Paź, 2015   

Mayol, ale te zabawki typu rozpoznawanie twarzy to chyba tylko w podglądzie na żywo działają. To są wspomagacze dla amatorów. Przy robieniu zdjęcia normalnie, wizjerem optycznym to wszystko chyba nie działa, prawda Wojmistrz?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 11 Paź, 2015   

Potwierdzam :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10