Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
"Pewniak" nikona
Autor Wiadomość
niantic 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   "Pewniak" nikona

Witam serdecznie

Mam nikona d5100.

Myślę jednak o przyszłości i o ewentualnych zmianach...nie wiem jeszcze czy dx czy fx

Sęk jednak w tym, że czytając fora etc, pomijając kilka modeli takich jak właśnie wymieniony d5100, 3300, 5300, 610 to strach cokolwiek kupić.

d7000 i d7100 plus d600 mogą pluć olejem...
d800 problemy z af
d810 jakieś białe plamy na długich czasach
d750 wpuszcza światło (ostatnie nowinki)

i teraz właśnie...co tu kupić lepszego niż d5100 ale nie naciąć się na jakieś problemy - bo powiem szczerze, że na wymianę mnie nie stać finansowo, a na użeranie się z serwisami nie mam nerwów

myślałem mocno o d7100 ale problemy, które on również potrafi mieć, odstraszają..skali problemu nie znam - ale wywalone 3,5 tys w błoto owszem ;)

(kurczę i coś mnie podkusiło żeby olać canona ;p)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

niantic, kup przez internet - będziesz mógł oddać w ciągu 10 dni w razie problemów. Poza tym za dużo czytasz :P Mnóstwo osób używa bezproblemowo tych sprzętów, a wiadomo powszechnie, że niezadowolony człowiek robi najwięcej szumu...
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

Zapomniałeś dodać bandingu w D7100 i odklejające się gumy okładzin we wszystkich modelach i bóg wie co jeszcze.
niantic napisał/a:
..skali problemu nie znam
Problemy są bardziej forumowe, niż rzeczywiste. Coś jak przypadki wzniecania pożarów przez okulary odłożone, aby dać odpocząć oczom. Konkretnie banding w D7100 można znaleźć na fotografiach, których naświetlenie jest już tak złe, że fota i bez tego nadaje się jedynie do skasowania, a i dodatkowo taką fotografię trzeba jeszcze obrobić, aby to zobaczyć. Poza tym D7100 nigdy nie miał problemów z olejem, tak jak i D600. Podejrzewam, że problem światła w D750 jest podobny, to znaczy nigdy w życiu byś tego nie doświadczył.
Wierzysz, że Twój D5100 jest wolny od większości wymienionych przez Ciebie problemów?
Ostatnio zmieniony przez Tutejszyn Nie 28 Gru, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

Canony mają inne ..."cechy" -akurat dotyczące wszystkich modeli.

"Another thing Nikon's newest cameras are becoming known for is their incredible dynamic range. The Sony-designed sensors capture an incredible amount of detail in the shadows and, when 'pulled up', make myCanon EOS 5D III look like a dinosaur." http://m.dpreview.com/reviews/nikon-d750/10
 
 
niantic 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

"Problemy są bardziej forumowe, niż rzeczywiste. Coś jak przypadki wzniecania pożarów przez okulary odłożone, aby dać odpocząć oczom"

no wiesz...chociażby pozwy zbiorowe w stanach, po których to dopiero nikon zaczął coś działać w temacie, nie są chyba jedynie forumowymi problemami ;) choć oczywiście nie znam szczegółow sprawy .. więc ciężko powiedzieć

"Podejrzewam, że problem światła w D750 jest podobny, to znaczy nigdy w życiu byś tego nie doświadczył" - oj chyba bym doświadczył, bo jako amator i hobbysta landszaftów często zdarza się klikanie wschodów czy zachodów pod światło.. :/

"Canony mają inne ..."cechy" -akurat dotyczące wszystkich modeli" - właśnie dlatego zmieniłem na nikona ;) ..banding mnie porażał... choć przyznać trzeba, że pomijając dynamikę, canony to wciąż dobre aparaty/szkła

tak czy siak - dzięki za odpowiedzi

może z tym d7100 nie jest aż tak źle;p
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

mozer napisał/a:
będziesz mógł oddać w ciągu 10 dni w razie problemów


Od kilku dni jest to już 14 a nie 10 :wink:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

dcs napisał/a:
"Another thing Nikon's newest cameras are becoming known for is their incredible dynamic range. The Sony-designed sensors capture an incredible amount of detail in the shadows and, when 'pulled up', make myCanon EOS 5D III look like a dinosaur."

tak tak, jednak, zależy co się pstryka i jak bardzo tej mega dynamiki potrzeba.
 
 
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   

niantic D7100 to dobra puszka, i ma wielu zadowolonych użytkowników. Ale jeśli nie spieszy Ci się za mocno, to bym się wstrzymał z zakupem, bo zdaje się w pierwszym kwartale 2015 ma być zaprezentowany jego następca (obstawiam przede wszystkim nowy AF, bo ta puszka na pewno będzie porównywana z Canonem 7D II).

D610 większych problemów chyba nie miał. D750 są też egzemplarze, które nie robią tych pół-flar, a test można zrobić w kilka sekund (przejechać góra-dół pod światło z włączonym Live View).
 
 
niantic 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   

muzyk

ano właśnie wiesz..czasem rzeczywiście potężna dynamika nie jest potrzebna - zależy od tematu
więc rozumiem ludzi posiadających rozbudowaną bazę danego systemu-że go po prostu nie zmieniają...plus jako były użytkownik canona stwierdzam, że można przy jego użyciu robić dość dobrej jakośći zdjęcia

ale z drugiej strony - klikając jednak te nieszczęsne widoczki czy jeszcze kilka innych rzeczy - przydaje się i to mocno.... potem zostaje wiesz co - albo banding albo czarny dół fotki ;) .. są filtry-owszem i fakt, że mocno pomagają ale nie zawsze są one rozwiązaniem

a tutaj u nikona dostajesz i lepszą rozdzielczość i lepszą dynamikę i cenę i conajmniej tak samo dobre iso (no..tak z grubsza bez onanizmu) = dla mnie wynik jest jasny...

lcf-właściwie nie wpadłem na to... w sumie można to łatwo sprawdzić
ps-nie śpieszy mi się ;)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   

niantic napisał/a:
ale z drugiej strony - klikając jednak te nieszczęsne widoczki czy jeszcze kilka innych rzeczy - przydaje się i to mocno.... potem zostaje wiesz co - albo banding albo czarny dół fotki ;) .. są filtry-owszem i fakt, że mocno pomagają ale nie zawsze są one rozwiązaniem

ehh, nie ma tragedii.

Myślałem nad d800 i zmianie systemu.
Wziąłem d800 do rąk - dziękuję. Nie odpowiada mi taki uchwyt, tak rozmieszczone kółka.

Kiedyś była dyskusja na ten temat. Ludzi nie przegadasz, jeśli widzą tylko DR i kilka innych rzeczy u Nikona.

Tymczasem, 5dIII daje radę, nawet na iso 12800 - wszystko zależy co się fotografuje.
 
 
cygnus 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Posty: 618
Skąd: Bognor Regis, Anglia
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

Ja też brałem do ręki D800 i D600 - no i D600 absolutnie mi nie leżał - za mały. Rezultat - kupiłem właśnie sześćsetkę i jestem mega-zadowolony.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

cygnus napisał/a:
no i D600 absolutnie mi nie leżał - za mały

cygnus napisał/a:
Rezultat - kupiłem właśnie sześćsetkę i jestem mega-zadowolony.

:roll:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

cygnus, no właśnie – to w końcu kupiłeś to co Ci nie leżało, czy jednak jakoś inaczej?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

muzyk napisał/a:
Ludzi nie przegadasz, jeśli widzą tylko DR i kilka innych rzeczy u Nikona.
"Ludzi nie przegadasz" jeśli im właśnie taki uchwyt i takie rozmieszczenie kółek pasuje. :roll:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

jaad75 napisał/a:
jeśli im właśnie taki uchwyt i takie rozmieszczenie kółek pasuje.

No ba. Na to ja już nic nie poradzę, tym bardziej, że jako Pentaksiarz masz tylne kółko nie na brzegu aparatu, tylko bliżej wizjera.

Chyba, zbyt rygorystycznie podchodzę do ergonomii uchwytu Nikona...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14