Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS 7D Mark II - test aparatu
Autor Wiadomość
cobalt 
Bywalec
Canon


Posty: 189
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

jaad75 napisał/a:
Jeśli potrzebowałeś aparatu klasy 7D, a brakuje Ci przede wszystkim lepszych wysokich czułości, to IMHO powinieneś patrzeć przede wszystkim na 5DIII, a nie na 6D.

Za 6D przemawia tylko cena. Oczywiście 5D III to naturalna kontynuacja po 7D, bo gałkologia jest podobna. Dobre ISO i seria około 6kl/s jest już do przyjęcia.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

jaad75 napisał/a:
A ja prędzej "przesiądę" się na coś, co da mi nowe źródło inspiracji, przez diametralnie inną obsługę. Sama zmiana wielkości matrycy nie powoduje u mnie innego kadrowania, czy ogólnie przypływu nowych pomysłów

Ja tam ciągle wierzę w magię pełnej klatki :) ale na razie jeszcze sobie poczekam. Zawsze wolałem inwestować w lepsze szkiełka niż lepsze puszki i póki co działało to na moją korzyść, zarówno przy chałturkach, jak i przy hobbystycznej kreacji (której od dawna już nie uprawiam z braku sił i czasu).
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

Jaad. Nie wierzę ;)

Dotykowy? :grin:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

muzyk, może to chwilowa fascynacja, ale kto wie - na pewno kadry wychodzą mi zupełnie inne niż lustrem. Jeszcze nie kupiłem, ale poważnie się zastanawiam - wygląda mi to na skuteczne lekarstwo na fotograficzny zastój.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

cobalt napisał/a:
Za 6D przemawia tylko cena.

No i taki drobiazg jak jakość obrazu ;)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

Wyświetlacz to jak średnioformatowa matówka. W dodatku więcej na niej widać.
Szkoda że nie ma jeszcze automatyki głębi ostrości -pukasz w najdalszy i najbliższy które mają być ostre, a ona nastawia odległość i przysłonę.
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

dcs napisał/a:

Szkoda że nie ma jeszcze automatyki głębi ostrości -pukasz w najdalszy i najbliższy które mają być ostre, a ona nastawia odległość i przysłonę.

To jest myśl obywatelu dcs !! Aż dziwne, że jeszcze tego nikt nie zrobił.
W sumie programowo można by takie coś wykombinować.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

jaad75 napisał/a:
Jeszcze nie kupiłem, ale poważnie się zastanawiam - wygląda mi to na skuteczne lekarstwo na fotograficzny zastój.

Coś z m4/3? (chociaż, nie zniósłbyś TEJ dynamiki :wink: ) Czy raczej Sony, ze względu na matrycę?

Mnie osobiście fascynuje GH4. Wizjer jest ... mega. Guzikologia, moim zdaniem lepsza niż u C/N/S/P razem wziętych.

To, że można AF w dowolnym punkcie ekranu wybierać, to szczegół.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 05 Sty, 2015   

muzyk, w ogóle nie potrzebuję wizjera. Od kadrów "wizjerowych" mam lustrzanki. Chcę sprzęt obsługiwany z dotykowego odchylanego ekranu z łatwą kontrolą wszystkich parametrów i wymienną optyką. Jeszcze nie znalazłem takiego, który by mi do końca pasował, ale póki co nie jestem nachalny w poszukiwaniach. :razz:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   

jaad75 napisał/a:
w ogóle nie potrzebuję wizjera.

eee nie gadaj. A gdy na ekranie mało co widać, bo słoneczko praży?
Osłonka na monitor?
jaad75 napisał/a:
Chcę sprzęt obsługiwany z dotykowego odchylanego ekranu z łatwą kontrolą wszystkich parametrów i wymienną optyką.

Niebawem zdaje się jakiś srajfon będzie z czymś takim :razz:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   

muzyk napisał/a:
gdy na ekranie mało co widać, bo słoneczko praży?
Odchylany AMOLED? Nie potrzebuję czegoś co ma dublować to, co lustrzanka robi lepiej.
muzyk napisał/a:
Niebawem zdaje się jakiś srajfon będzie z czymś takim :razz:
Już prędzej skusiłbym się na Lytro.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   

Cytat:
Już prędzej skusiłbym się na Lytro.

no jest już, z dość imponującym oszkleniem.
Hmmm :roll:
 
 
Marcinplnl 
Nowy
Zainteresowany



Posty: 3
Skąd: Rybnik-Eindhoven
Wysłany: Pon 29 Lut, 2016   

Witam

Sorry ze tak odkopuje temat ale mam pytanie do posiadaczy owej puszki - 7d mark II.
Jak wygląda sprawa wizjera w nowszej wersji-czy ktoś ma może porównanie z pierwszą wersją. Na papierze wyglądają identycznie rozmiarowo i powiększeniem.
Pytam ponieważ nie stać mnie na II a mogę tanio kupić 1.
Sam używam 650d i na matryce nie mogę narzekać,jest w zupełności wystarczająca żeby nie powiedzieć że zaj...
Ewentualnie w tej samej cenie mogę kupić 70d ale porównywałem go w sklepie z 7d II i musze powiedzieć że wizjer wypadł slabo.
Nie zmieniał bym aparatu ale ten wizjer w xxxd to porażka i czuje jak bym patrzył przez dziurkę od klucza dlatego głównie zmieniam na inny model.

Ma ktoś doświadczenie w tej kwesti ?

Dzieki

[ Dodano: Sro 02 Mar, 2016 12:42 ]
Nikt nie ma porównania starszej wersji z II ? ...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 02 Mar, 2016   

Wizjer: 3-cyfrowe < 2-cyfrowe < 7D/7D II. Skoro pod względem parametrów wizjer 7D nie różni się od 7D II, to nie wiem jakiego porównania oczekujesz. Na pewno wygodniejszy (większy) jest ten z 7D niż 70D, ale 70D ma wizjer i tak zauważalnie lepszy niż w 3-cyfrowych korpusach, a 70D w sporo innych zalet w stosunku do starego 7D.
Co fotografujesz? Wolisz pancerność 7D od lepszej matrycy 70D? Potrzebujesz autofocus czy inne zalety staruszka?
 
 
tumur 
Bywalec


Posty: 108
Wysłany: Sro 02 Mar, 2016   

Marcinie
jesli masz zmienić na tę puszke z powodów wizjera to bym propnował pomysleć nad olympusem E5

sa "tanie" szkła a i samo body tez nie zmasakruje kieszeni

jesli nie jesteś zwiazany szklarnią z canonem to myslę ze możesz wyjsc na tym lepiej
zładowanie sie typowego amatora w 7d może Cie mocno zacząć bolec z czasem ;)

wydaje sie z pozoru głupie ale niekoniecznie takie jest, swego czasu długo nad tym myslałem i jednak wybrałem olympusa jako zamkniety system gotowy do oddania ile można, tyle ze pózniej i tak sie wszystko zmieniło :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15