Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 31 Gru, 2014
Szeroki kąt - lepiej APS-C czy FF?
Autor Wiadomość
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
ale na małych cropach widać często morę.
Bardzo rzadko ją widać, najczęściej widać po prostu większą ostrość, bez dodatkowego wyostrzania, dzięki czemu nie podbijasz szumu, czyli masz po prostu lepszą jakość. Nigdy nie udało mi się uzyskać tak dobrze wyglądającego wysokiego ISO z K-5, jak z K-5IIs.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






akira 
Rozmowny


Pomógł: 55 razy
Posty: 262
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
Pewnie dlatego, że jak na razie, brak takich szkieł we wszystkich systemach, za to Canon nadrobił to i pewnie niedługo będzie na rynku.

Taaa, masa niedzielnych amatorów FF wejdzie w to szkło ;) Prognozowana cena to 3000$

[ Dodano: Sro 31 Gru, 2014 15:27 ]
jaad75 napisał/a:
bez dodatkowego wyostrzania, dzięki czemu nie podbijasz szumu


I to jest zasadniczy plus. Inna sprawa, że jeśli ktoś nastawia się na kręcenie filmów to lepiej wybrać korpus z AA.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

akira napisał/a:
masa niedzielnych amatorów FF wejdzie w to szkło ;) Prognozowana cena to 3000$
A o jakie szkło chodzi, bo nie jestem na czasie?
akira napisał/a:
jeśli ktoś nastawia się na kręcenie filmów to lepiej wybrać korpus z AA.
A to akurat nie ma aż takiego znaczenia, bo przyczyną większości tego typu artefaktów przy filmowaniu jest zazwyczaj line skipping.
 
 
akira 
Rozmowny


Pomógł: 55 razy
Posty: 262
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

jaad75 napisał/a:
A o jakie szkło chodzi, bo nie jestem na czasie?

bo to z innej dyskusji wynikło

jaad75 napisał/a:
A to akurat nie ma aż takiego znaczenia, bo przyczyną większości tego typu artefaktów przy filmowaniu jest zazwyczaj line skipping.


A tu mnie masz, pewnie racja
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

akira napisał/a:
bo to z innej dyskusji wynikło
Kupa bzdur w tej dyskusji padła. :roll:
BTW, Wojmistrz, Ty nie wiesz, że Sigma podawała kąty dla swojego starego cropa (1.7x) i te 8mm na cropie 1.5x, to dokładnie to samo, co 12mm na FF?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Trochę emocje już opadły, wydzieliłem dyskusję do osobnego wątku i mam pytanie do kolegi akira: czy uważasz, że zdjęcie z Samyanga 8/3.5 (APS-C) po zderybowaniu będzie miało jakość porównywalną do tego, co uzyskasz z Sigmy 12-24 na FF? Pomijając problem filmowania, tak czysto fotograficznie. Załóżmy po przymknięciu do f/5.6 czy f/8 dla odpowiedniej GO i jakości.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

komor, zależy czym i jak zderybione, ale biorąc pod uwagę jakość tej Sigmy w rogach, obstawiam, że nie będzie jakoś szczególnie odstawać. Inna sprawa, że zupełnie inaczej kadruje się fiszem (i co innego wychodzi po wyprostowaniu go), a inaczej rektilinearem. Inne prowadzenie linii, na co innego zwraca się uwagę i co innego inspiruje - dlatego dobrze mieć oba, albo przynajmniej zoom FE, który na długim końcu łatwiej porównać z klasycznym UWA.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

jaad75 napisał/a:
ale biorąc pod uwagę jakość tej Sigmy w rogach

A biorąc pod uwagę jakość tego Samyanga w rogach? :) Bo ja lubię Samyangi i ten fish jest fajny, ale jego jakość nawet po przymknięciu niekoniecznie będzie dobra (zależy oczywiście od egzemplarza), a po wyprostowaniu będzie tylko gorzej, a nie lepiej. Stąd polecanie go jako sposobu na obejście 12 mm na FF jest dla mnie mocno naciągane, jak wiele innych argumentów kolegi akira.

Cieszę się, że wróciłeś, Jaad.
 
 
akira 
Rozmowny


Pomógł: 55 razy
Posty: 262
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Kolego komor, fiszkę proponowałem do Sigmy 10-20 jako urozmaicenie w tym samym budżecie.
Jeśli ktoś ma wyjątkowe parcie w kierunku szerokości to defiszowanie też jest ciekawym rozwiązaniem. Resztę napisał już jaad75
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

jaad75, i powiesz mi ze nie mam 122 stopni :grin:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Wojmistrz, nie, masz tyle samo, co mialbyś w Sigmie 8-16 na cropie 1.5. :smile:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

jaad75, jeśli by tak było, to nie powinienem mieć szerzej niż na Canonie 14mm (114,2° vs 114,5° w 8-16), a miałem pożyczony i było zauważalnie szerzej na 12mm. Poza tym wszędzie, włącznie ze strona Sigmy, podają kąt 122°.
Ze 2 lata temu, na 1Ds testowałem drugą wersję tej Sigmy i też z tego co pamiętam, kąt był dokładnie taki sam (nie wiem czy uda mi się odkopać testowe fotki), ale wtedy przyglądałem się głównie jakości i czy warto wydać kasę na nowszy model i nie pamiętam, a bym zwrócił na to uwagę, był była różnica w kącie widzenia.

Nie śmiećmy więcej, bo to o 7D MkII ma być temat. Proszę o przeniesienie tego kawałka dyskusji, do już rozpoczętaj w http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=26417
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

Scalone odtąd z tematu Canon EOS 7D Mark II - test aparatu.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 02 Sty, 2015   

Wojmistrz, zarówno 8mm na cropie 1.5, jak i 12mm na FF, to ~122 stopnie. Sigma wszystkie kąty dla cropowych szkieł przeliczała pod swój stary rozmiar matrycy (crop 1.7x), stąd 114 stopni - na cropie Canona będzie ciut szerzej, a na "DX" będziesz miał to samo, co na swoich 12mm i pełnej klatce.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 02 Sty, 2015   

Przejrzałem test tego szkiełka i wydaje się nie takie głupie, aczkolwiek na razie nie wracam do APS-C.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15