Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 1500 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
waldisobon 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015   

A w czym jest gorszy?
Przeczesałem na szybko google'a i piszą, że D3200 jest lepszy...

I chodzi mi o logikę nazewnictwa...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mikemayday 
Początkujący



Posty: 29
Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015   

3200 jest nowszy, lepszy i droższy, zgadza się? Co w tym nielogicznego?
 
 
waldisobon 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015   

No właśnie patrzę po sklepach netowych i D3200 jest tańszy. W tych samych sklepach.

Np:
http://www.fotosoft.pl/ni...raty-p-427.html - 1049 (D3200)
http://www.fotosoft.pl/ni...raty-p-224.html - 1179 (D3100)
 
 
mikemayday 
Początkujący



Posty: 29
Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015   

Aha, no widzisz, wcześniej napisałeś, że d3100 jest tańszy. W takim razie nie wiem o co chodzi.
 
 
waldisobon 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015   

mikemayday napisał/a:
Aha, no widzisz, wcześniej napisałeś, że d3100 jest tańszy. W takim razie nie wiem o co chodzi.


A faktycznie, mea culpa.
Nie mogę już edytowac postu, więc jeszcze raz:

A może mi ktoś objaśnić metodologię nazewnictwa Nikona i Canona?

Logicznie rzecz ujmując np. Nikon D3100 powinien być gorszy od D3200 tymczasem jest droższy.

Jest jakaś metodologia w tych cyferkach?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015   

waldisobon, a nie jest czasem tak, że oferta tego sklepu jest wirtualna i przy próbie zamówienia tego starszego D3100 okaże się, że go już nie ma, albo cena jest niższa niż następcy, czyli modelu D3200?
 
 
waldisobon 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 11 Kwi, 2015   

komor napisał/a:
waldisobon, a nie jest czasem tak, że oferta tego sklepu jest wirtualna i przy próbie zamówienia tego starszego D3100 okaże się, że go już nie ma, albo cena jest niższa niż następcy, czyli modelu D3200?


No chyba jednak nie.
Byłem wczoraj w MM.
Od ręki:
NIKON D3100 + 18-55mm VR 1449PLN (na dodatek z ekspozycji!!!)
NIKON D3200 + 18-55mm VR II 1439PLN
 
 
PSK 
Nowy
PSK


Posty: 1
Skąd: Tarnów
Wysłany: Nie 12 Lip, 2015   

Witam serdecznie. Niestety czas płynie nieubłaganie i stary wysłużony Canon A530 powoli odmawia współpracy, dlatego najwyższa pora rozejrzeć się za czymś nowym. Od razu podkreślam, że jestem amatorem i nie oczekuję cudów od lustrzanki w takiej kwocie. Domyślam się, że jeden obiektyw kitowy nie starczy do wszystkiego, ale na początek jakoś będzie musiał, w przyszłości oczywiście pomyślę nad zakupem kolejnego. Aparat głównie będzie służył do fotografii na wakacjach, krajobrazów, portretów, zwierząt.

Z tego co udało mi się zorientować w tej kwocie dostanę:

-Nikon D3200 + 18-55 VR czarny

oraz

Nikon D3200 + 18-105mm VR czarny

Teraz moje pytanie który będzie bardziej uniwersalny i lepszy w codziennej fotografii ?. Plus oczywiście czekam inne propozycję np. może coś wartego uwagi od Canona.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015   

PSK napisał/a:
Teraz moje pytanie który będzie bardziej uniwersalny i lepszy w codziennej fotografii ?

z 18-105mm VR

D5100 + 18-105 -ale droższy
 
 
jack78 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Pszczyna
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

Canon 1200D vs Nikon D3200. Co lepiej?? Do pierwszego 18-135IS do drugiego 18-105VR.
 
 
rafal700 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pią 24 Lip, 2015   Nowa lustrzanka dla amatora do ok 1700zł

Witam

Chciałbym kupić nową lustrzankę w sklepie stacjonarnym.
Myślałem nad:
Canon EOS 1200D + 18 - 55 mm DC III
Sony SLT-A58K
Nikon D3200 18-105 VR (czarny)
Canon EOS 100D + 18 - 55 mm IS STM

W tej chwili mam zwykły kompakt sony dsc-hx20v i chciałbym coś lepszego do fotografowania przyrody oraz portretów. W domu bardzo rzadko będzie fotografowane.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 24 Lip, 2015   

rafal700, po co zakładać osobny temat o 1700 zł, kiedy jest już przyklejony wątek „Pierwsza lustrzanka do ok. 1500 zł (edycja 2015)”, do którego niniejszym przekleiłem Twoje pytanie. Trochę porad już masz.
 
 
Emoneverdie 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

Witam.
Zamierzam kupić lustrzanki, która: robi szybko i ostro zdjęcia (dynamiczny ruch ludzi i zwierząt), nie przekłamuje koloru, robi w miarę dobrze zdj bez lampy.
Może być to starszy model do amatorski "zabaw", najlepiej do 1000zł
Od razu jaki obiekty najlepiej zakupić do danego modelu, bądź czy dostępny w zestawie (wiem że takowe czasami bywają) dobrze się sprawdzają.

P.S. Czy Nikon D70s będzie takim aparatem.?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

Emoneverdie napisał/a:
Witam.
Zamierzam kupić lustrzanki, która: robi szybko i ostro zdjęcia (dynamiczny ruch ludzi i zwierząt), nie przekłamuje koloru, robi w miarę dobrze zdj bez lampy.
Może być to starszy model do amatorski "zabaw", najlepiej do 1000zł
Niezłe wymagania jak na 1000zł. Ile masz na obiektyw? D70 to nie był dobry model.
 
 
Emoneverdie 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

Nie musi być to aparat na najwyższym poziomie bo wiem że takiego nie dostanę, są to rzeczy priorytetowe (no robienie zdjęć bez lampy tak najmniej ważne)
Za całość chciałabym wydać może1500zł chociaż wiadomo, że czasami znajdują się lepsze modele w niższej cenie ;)

Wojmistrz napisał/a:
Emoneverdie napisał/a:
Witam.
Zamierzam kupić lustrzanki, która: robi szybko i ostro zdjęcia (dynamiczny ruch ludzi i zwierząt), nie przekłamuje koloru, robi w miarę dobrze zdj bez lampy.
Może być to starszy model do amatorski "zabaw", najlepiej do 1000zł
Niezłe wymagania jak na 1000zł. Ile masz na obiektyw? D70 to nie był dobry model.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15