Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 1500 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Gru, 2015   

komor, daleki jestem od pasjonowania się jakimikolwiek wykresami - niemniej jest to narzędzie pozwalające porównać efekty pracy inżynierów różnych marek . Oczywiście i Ty masz rację pisząc że te matryce mają rózne właściwości - co jest oczywiste - wszak od 10Mpix do dwukrotnie bardziej upakowanej 20Mpix matrycy przy zachowaniu a nawet lekkim podwyższeniu jakiści obrazu - to niewątpliwie postęp. Jednakże jeśli popatrzeć że konkurencja zrobiła to samo a nawet znacznie wiecej - to już tak dobrze nie wyglada. Stąd pewien skrót myślowy. W końcu trzeba docenić różnicę między w pełni użytecznym ISO 1400 takiego Nikona 5500/5300/3300 ( czy jak kto woli jej krotność) a takim samym obrazkiem uzyskanym matrycy topowego 7DmkII przy ISO 1000. Niektórzy koledzy o tych "drobiazgach" zdają się zapominać... :wink:
Wojmistrz, Oczywiście rozumiem twój tok myślowy jak i to że wielu pstrykaczy musi mieć "luszczanki" do popełniania pstryków.
Wojmistrz napisał/a:
Dziś w mojej opinii najbardziej liczy się 1, ergonomia, 2, trwałość tego sprzętu i 3, ex aequo dodane bajer

w świetle tego wszyscy powinni fotografować albo Pentaxami albo co najmniej dwucyfrowymi canonami i nikonami serii 7tysięcy... No bo jak na pierwszysm miejscu stawiasz ergonomię... Trwałóści i jakości wykonania Pentaxów przecież nic zarzucić nie można. To po co polecać trzycyfrowe canony czy nikony z funkcjami zagrzebanymi w menu? :roll: Pozdrawiam! :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 09 Gru, 2015   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
daleki jestem od pasjonowania się jakimikolwiek wykresami - niemniej jest to narzędzie pozwalające porównać efekty pracy inżynierów różnych marek

Ale wykresy DXO są dość specyficzne, bo bardzo mocno nagradzają jedną cechę, której akurat brak matrycom Canona. Dlatego powoływanie się tylko na te wykresy, to jest duuuży skrót myślowy. A już pisanie, że od czasów 30D nic się nie zmieniło, to jest po prostu sianie dezinformacji. Nie samą matrycą aparat żyje, tak poza tym.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 09 Gru, 2015   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
w świetle tego wszyscy powinni fotografować albo Pentaxami albo co najmniej dwucyfrowymi canonami i nikonami serii 7tysięcy... No bo jak na pierwszysm miejscu stawiasz ergonomię... Trwałóści i jakości wykonania Pentaxów przecież nic zarzucić nie można. To po co polecać trzycyfrowe canony czy nikony z funkcjami zagrzebanymi w menu?
Tak, tak, zwłaszcza za 1500zł...
Kolego, przecież każdy zakup zaczyna się od możliwości finansowych. Jakby każdy patrzył na moje kryteria bez ograniczenia finansowego, to to wybierał by najlepszy możliwy model, więc świat byłby otoczony samymi Canonami 1D X i Nikonami D4, bo o ergonomii w średnioformatowych można zapomnieć, a twojego kochanego Pentaxa kupiło by kilka kobiet z małymi rączkami. Sorry, jestem pełen złych doświadczeń, po kilku modelach Pentaxa z matrycami APS-C, które kupiłem do testów. Po szczęśliwym pozbyciu się ostatniego z nich niespełna miesiąc temu, stwierdzam, że tym się nie da fotografować pomimo świetnych wyników w tabelkach i ten system może być dobry tylko dla kogoś, kto nie pracował na niczym więcej. Dla przykładu, jaki za przeproszeniem baran zapomniał umieścić wyświetlania potwierdzenia punktów AF w wizjerze w K-500? 100% za ergonomię!
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
aki za przeproszeniem baran zapomniał umieścić wyświetlania potwierdzenia punktów AF w wizjerze w K-500?

Pewnie ten sam co we wcześniejszym K-x i późniejszym KS-1. :) Tego K-x nawet mam i zrobiłem nim "troszkę" zdjęć - jakieś 30 tysięcy. :lol: Nawet włożyłem do niego matówkę z klinem i używałem z manualnymi obiektywami. Brak podświetleń mi w niczym nie przeszkadzał. Dodam - że te modele nie mają również uszczelnień. Za to są najtańsze... Te odrobinę droższe jakoś mają wszystko czego potrzeba. Ja też mam zastrzeżenia - w moim nowym K-3II nie dali lampki błyskowej... więc bezprzewodowe sterowanie systemowymi diabli wzięli... Muszę się obywać radiem... :lol: No i te wielkie pliki - ponad 100MB przy podwyższonej rozdzielczości... okropność... :roll: Muszę się zastanowić czy sprzedam K-x i K-5... :wink:

[ Dodano: Pią 11 Gru, 2015 22:20 ]
Aha, K-30 i k-50 już chyba w okolicach 1500 widywałem, nie pamiętam tylko czy nowe czy używki.
 
 
kowcio 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Nie 20 Gru, 2015   Który wybrać?

Witam. Kiedyś pytałem o aparat dla firmy i pomogliście mi bardzo wtedy, lecz dzisiaj proszę o pomoc w wyborze aparatu dla mnie. Aparacik do zdjęć rodzinnych, jakieś wycieczki, święta, imprezy itp. Czy to dzieciaka sfotografować, czy zwierzaka jakiegoś. Sami z resztą wiecie do czego Wam służą aparaty:) Proszę tylko żebyście wzięli pod uwagę, że jestem amatorem w robieniu zdjęć i dobrze by było gdyby ten aparat nie był zbyt skomplikowany dla kogoś zielonego :) ( nie, że nic nie ogarniam, ale do zawodowstwa mi dużo brakuje)

http://www.optyczne.pl/po...=1580&add2=1728

Kolega doradził mi żebym sobie wybrał coś spośród tych trzech. Z czego zaznaczył, że dla mnie będzie lepszy ten Canon 1200D.
A jakie jest Wasze zdanie? Który polecilibyście początkującemu fotografowi ?
Z góry dziękuję za pomoc:)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Gru, 2015   

D3200 z 18-105mm
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 21 Gru, 2015   

Z podanych Nikon D3200.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 21 Gru, 2015   

Nowe, ślicznie białe body K-S1 było niedawno nawet za nieco ponad 1400 zł.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 21 Gru, 2015   

Wojmistrz napisał/a:
jestem pełen złych doświadczeń, po kilku modelach Pentaxa z matrycami APS-C, które kupiłem do testów. Po szczęśliwym pozbyciu się ostatniego z nich niespełna miesiąc temu, stwierdzam, że tym się nie da fotografować pomimo świetnych wyników w tabelkach i ten system może być dobry tylko dla kogoś, kto nie pracował na niczym więcej.
Brednie godne Andrzeja.
 
 
kowcio 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pon 21 Gru, 2015   

Dzięki za Wasze opinie. Nie wiem jednak czy nie wezmę Sony Alfa A58, jako jedyny z tych trzech ma możliwość aby przynajmniej trochę ekran wysunąć. Myślicie, że używka + np Obiektyw Minolta AF 70-210/4.5-5.6 dadzą radę?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Gru, 2015   

Widzę że wybrałeś do porównania naj... bardziej budżetowe aparaty w tym dwie lustrzanki, a tak naprawdę jedną sensownie obrazującą. Pewnie bym też poszedł po najmniejszej linii oporu i powiedział - tylko D3200... ale przecież możesz mieć jeszcze inny wybór... http://www.optyczne.pl/po...=1755&add4=1793
Jak "kompaktowa" łatwość obsługi - K-S1, jak bardziej w stronę zaawansowania - K-S2 albo K-50. Jeśli zależy ci na gibanym ekraniku i bezprzewodowej wspólpracy z telefonem (czy komputerem) to K-S2.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Gru, 2015   

jaad75 napisał/a:
Brednie godne Andrzeja.

Bardzo proszę bez takich porównań... :roll:
 
 
kowcio 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pon 21 Gru, 2015   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
Widzę że wybrałeś do porównania naj... bardziej budżetowe aparaty w tym dwie lustrzanki, a tak naprawdę jedną sensownie obrazującą. Pewnie bym też poszedł po najmniejszej linii oporu i powiedział - tylko D3200... ale przecież możesz mieć jeszcze inny wybór... http://www.optyczne.pl/po...=1755&add4=1793
Jak "kompaktowa" łatwość obsługi - K-S1, jak bardziej w stronę zaawansowania - K-S2 albo K-50. Jeśli zależy ci na gibanym ekraniku i bezprzewodowej wspólpracy z telefonem (czy komputerem) to K-S2.


Wybrałem taki na który mi budżet pozwala. O tych aparatach które podałeś też coś tam czytałem i doszedłem do wniosku, że jak na pierwszą lustrzankę to wolałbym jednak coś tańszego. Zanim zainwestuję w coś droższego chciałbym umieć to wykorzystać wpierw.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 21 Gru, 2015   

AndrzejM.Makuch, grono twoich fanów się poszerza. Oto cytat z innego wątku:

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Jak mam rozumieć te brednie z poprzedniego postu


Nie dziwi Cię ta zbieżność opinii, nie potrafisz wyciągać wniosków :?:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 21 Gru, 2015   

Sunders,
- znaczy się ma się popłakać, pochlastać, czy pójść do Canossy i nie wracać, bo Ty tak chcesz? :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15