Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 1500 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 28 Lut, 2016   

szymon_optigopl napisał/a:
Podam Wam przykład mojego zdjęcia wystawionego na aukcję, zrobiłem je telefonem

No to bardzo dobrze wyszło, jedyne co możesz zyskać to ewentualnie wyraźniejsze zbliżenia małych elementów.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






szymon_optigopl
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Lut, 2016   

No właśnie zależy mi na większej dokładności. Niestety telefonem, niektóre elementy na zdjęciach nie mają ostrości dobrej. Później przy wycinaniu i edycji ciężko mi jest zrobić tak jak powinno być...
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Mar, 2016   

szymon_optigopl napisał/a:
zależy mi na większej dokładności. Niestety telefonem, niektóre elementy na zdjęciach nie mają ostrości dobrej.

Powód jest prosty - rozdzielczości obiektywów "telefonowych" są dość marne z racji rozmiarów szkła i samej matrycy (też słabsza rozdzielczość). już bezlusterkowce mają je nie gorsze od lustrzanek. Na dobrą sprawę wystarcz ci nawet Pentax K-x używka z 12 mpix ... za skromne 700 złotych. Albo cokolwiek... :cool:
 
 
szymon_optigopl
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Mar, 2016   

Dziękuję za odpowiedzi.
Andrzej.M. napisał/a:
Na dobrą sprawę wystarcz ci nawet Pentax K-x używka z 12 mpix ... za skromne 700 złotych. Albo cokolwiek... :cool:


No właśnie boję się tego cokolwiek, chciałbym rozsądnie wydać pieniądze i być w zadowolonym :roll:
Ten Pentax K-x z kitowym obiektywem? Nie szukać "udziwnień" typu: obiektyw stałoogniskowy 50mm f.1/8 ? Bo znalazłem samo body tego pentaxa i trafiłem na taki obiektyw, nowy za 500zł.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sro 02 Mar, 2016   

Czy kupiłbym używkę K-x za 700 zł zamiast nowego K-S1 (widziałem ostatnio czarny z kitem poniżej 1500 zł)? Na pewno nie!!!

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 02 Mar, 2016   

szymon_optigopl, 700zł za K-x to dla mnie rozbój, ale po prostu za tyle kolega Andrzej.M. wystawia swojego na allegro :P Dlaczego rozbój? W UK używki w idealnym stanie są do kupienia za £70, więc licząc nawet funta po 6zł to jest 420zł. Wiem, że PL to nie UK, ale cena prawie x2... Warto także przemyśleć wiek i wady tego modelu. W czasach jego produkcji, Pentax nie lubił chyba swoich użytkowników i nie dawał np podświetlania punktów AF na matówce, więc do czasu oglądnięcia obrazu na monitorze, jeśli miałeś ustawione wszystkie punkty AF, nie wiedziałeś co konkretnie było ostre w momencie wykonania zdjęcia :)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 02 Mar, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
W czasach jego produkcji, Pentax nie lubił chyba swoich użytkowników i nie dawał np podświetlania punktów AF na matówce
Pentax nie dawał poświetlenia punktów AF w wybranych najniższych modelach, a nie "w czasach produkcji jakiegoś modelu". Znowu piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia.
Wojmistrz napisał/a:
do czasu oglądnięcia obrazu na monitorze, jeśli miałeś ustawione wszystkie punkty AF, nie wiedziałeś co konkretnie było ostre w momencie wykonania zdjęcia :)
Po pierwsze, kto normalny w AF-S ustawia wszystkie punkty AF i pozostawia ich wybór automatyce, a po drugie, umiejscowienie punktów AF zwłaszcza w starszych Pentaksach, jest bez problemu widoczne dzięki oznaczeniom na matówce, a wybrany punkt widać na ekranie głównym. Jedyną niedogodnością jest więc to, że punkt AF nie błyska na czerwono na matówce, przypominając użytkownikowi, że to on jest wybrany - nie jest to wielki problem, nawet dla kogoś przyzwyczajonego do takiego przypominania, a zdecydowanie nie jest żadnym problemem dla kogoś, kto jak większość początkujących, używa tylko centralnego punktu.
 
 
szymon_optigopl
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Mar, 2016   

Panowie a co sądzicie o takiej propozycji: Panasonic Lumix DMC-GF6K ??
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
W czasach jego produkcji, Pentax nie lubił chyba swoich użytkowników i nie dawał np podświetlania punktów AF na matówce,
Jak zwykle mijasz się z prawdą i nie wiesz o czym piszesz.
Wojmistrz napisał/a:
700zł za K-x to dla mnie rozbój, ale po prostu za tyle kolega Andrzej.M. wystawia swojego na allegro

Nie wystawiam na allegro tylko na OLX - to raz , a dwa - zapominasz że mój egzemplarz ma matówkę z klinem i rastrem do ręcznego ostrzenia , ale pewnie w UK rozdają je za darmo... :razz: :lol:
szymon_optigopl napisał/a:
Panasonic Lumix DMC-GF6K ??

Nie ten dział i temat.
WojciechW napisał/a:
używkę K-x za 700 zł zamiast nowego K-S1

Ja też.
 
 
Porro 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 66
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

Witam wszystkich

Jestem totalnym "n00bem" jeśli chodzi o lustrzanki. Chciałbym skompletować tani, używany zestaw. Cena jakiej wolałbym nie przekraczać to 700zł. Zakres ogniskowych 50-200mm. (tzn. kit + coś do 200mm). Minimum 8Mpx. Obiektywy mogą być manualne byle tylko dobrze dogadywały się z pudłem.
Z tego co zdążyłem doczytać to z M42 dobrze wpółpracują tylko Pentaxy.
Proszę mnie też oświecić - bo widuje na aukcjach obiektywy za 130-200zl używane, czy one są coś warte? np. takie coś:

http://allegro.pl/tamron-...6505072006.html

Napiszcie proszę w co mam celować w tej cenie.
Z góry dzięki
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

Budżet extramalnie mały jak na lustrzanki, nawet gdy bierzemy pod uwagę używane. Dlaczego akurat lustrzanka ??
W tej cenie dostaniesz raczej bardzo stary i mocno zużyty sprzęt, który będzie podatny na uszkodzenia albo takie uszkodzenia będzie posiadał. Jakiś tam zestaw sobie zbudujesz za te 700zł ale nie wiem czy to nie jest wyrzucanie kasy w błoto.
Tak, to prawda Pentaxy sobie radzą dobrze z manualnymi szkłami. Zakładając, że wydasz 200zł na obiektyw zostanie Ci około 500zł na aparat. W tej cenie może uda ci się wyszarpać Pentaxa K10, Canona 40D, może Nikona D80 w zestawie z obiektywem do 700zł.

Przy tym budżecie wolałbym kupić jakiś kompakt który będzie o wiele nowszy, nie będziesz musiał kombinować z kupowaniem starych manualnych obiektywów a jakość obrazka może być porównywalna a nawet lepsza.
 
 
Porro 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 66
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

Wiem, że nie ten dział, ale ciągnąc temat, jaki ewentualnie kompakt byłby dobry za te 700zł?

Czemu chce lustrzankę? To nie ma być pstrykacz na wakacje. Jestem zainteresowany fotografią. Zależy mi na formacie RAW i na szybkości. No i nie lubię pstrykać celując z ekranu.

A jeśli jednak lustrzanka to z jakim przebiegiem maksymalnie jest sens brać?
i co z tym obiektywem, który podałem w aukcji?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

Porro napisał/a:
i co z tym obiektywem, który podałem w aukcji?

Stary tele-zoom, nic nadzwyczajnego. Co prawda sprzedający deklaruje, że pracuje z cyfrowymi aparatami, ale warto sprawdzić, czy aby na pewno i czy z każdym. Niektóre starsze obiektywy firm trzecich nie współpracują prawidłowo z nowymi cyfrowymi Canonami.
 
 
Analogow 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

Porro napisał/a:
Obiektywy mogą być manualne byle tylko dobrze dogadywały się z pudłem.
Z tego co zdążyłem doczytać to z M42 dobrze wpółpracują tylko Pentaxy.

Nie tylko , ale chyba najlepiej. to ich naturalne mocowanie i sporo optyki M-42 jest również z tego systemu. A kompatybilność wsteczna chyba bez precedensu. W 700zł pentaxa K10D może trafisz, tylko na stałkę czy 50-200 czy coś ci nie zostanie. Z nowszych może K-x lub Kr.
Albo k-200?
Porro napisał/a:
z jakim przebiegiem maksymalnie jest sens brać?

Jak się orientuję to nawet 50tysięcy Pentaxom nie straszne. to nie Nikony gdzie na gwarancji przy 5tysiącach pad migawki w FF zaliczają. Jakiegoś Viwitara czy pentacona 135 pewnie za stówę -dwie kupisz...
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2016   

RAW to rzeczywiście plus dla lustrzanek. Co do migawki, to zależy od aparatu. Producenci różnie ustalają żywotność migawki zazwyczaj waha się od 100tyś do 300tyś, nawet do 500tyś w wyższych modelach niektórych producentów. Aparaty z niższej półki cenowej będą miały niższe przebiegi gwarantowane, np taki canon 400D ma 50tyś o ile dobrze pamiętam.
Sprawdź sobie TUTAJ , to akurat stara baza danych więc będą te puszki które potencjalnie Cię interesują.

Analogow, Andrzej to znowu Ty ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14