Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka + Obiektywy do fotografowania samochodów
Autor Wiadomość
aeonmu 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016   Lustrzanka + Obiektywy do fotografowania samochodów

Witam ,

Planuję kupić aparat z obiektywami który ma mi służyć do robienia zdjęć na potrzeby aukcji internetowych. Fotografowane mają być samochody z wysokiej półki . Zależy mi na szczegółowym detalingu tych samochodów i ich wyposażenia . Na cel ten mam przeznaczone około 20 tyś które ma starczyć na aparat + 2 obiektywy.
Na dzień dzisiejszy jestem posiadaczem nikona d90 oraz d3100 z obiektywami 18-55mm , 18-70mm oraz 35mm.
Chciałbym abyście pomogli mi znaleźć coś w tych pieniądzach. Jestem foto amatorem.


Będę bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze sprzętu .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dragossani 
Entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016   

Zawsze należy zacząć od pytania jak chcemy te samochody fotografować. Samochód dobrze wygląda z dystansu, na długiej ogniskowej. Efektownie z bliska przy lekkim przerysowaniu szerokim kątem. Przydałoby się też uchwycić detale i maksimum powierzchni wnętrza.

Na potrzeby aukcji nie ma sensu iść w wysokie rozdzielczości. Nie ma co szaleć z wydatkami. Lepiej pomyśleć o oświetleniu i aranżacji otoczenia.

Proponuję body Nikon D7200, Tamron SP 70-200 mm f/2.8 Di VC USD do ujęć z dystansu, AF-S DX Micro Nikkor 40mm f/2.8G do standardowych kadrów i ujęć detali - nawet w ciasnym wnętrzu, no i do wnętrz Sigma 8-16 mm f/4.5-5.6 DC HSM. Można rozważyć jeszcze coś w okolicy 20mm ale skoro są obiektywy od D90, to ważniejsze jest doposażenie się w odpowiednie oświetlenie. Nie mówiąc o tym, że D90 czy D3100 na potrzeby aukcji pewnie by wystarczyły, gdyby zadbać o obiektywy.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 02 Paź, 2016   

No właśnie mnie zastanowiło, czego brakuje w tych aparatach D90 i D3100? 14bit raw? Może zamiast kupować
aeonmu napisał/a:
aparat + 2 obiektywy
lepiej zainwestować w dobrą książkę do fotografii, statyw i oświetlenie?
dragossani, na długiej ogniskowej tak, ale nie za długiej, bo potem perspektywa robi się trochę za wąska. Przy 100mm możesz fajnie fotografować autko z jakiś 8-10m, a aeonmu napisał, że ma 18-70mm czyli ma w nim eq 105mm, a to jest moim zdaniem optymalna ogniskowa do takich ujęć.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 02 Paź, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
No właśnie mnie zastanowiło, czego brakuje w tych aparatach D90 i D3100?

No bez jaj, Wojmistrzu drogi. Ktoś chce fotografować drogie fury, ma budżet 20 tysi, i ma używać staruszka D90 albo najtańszej półki D3xxx? Owszem, światło będzie ważne, optyka także, ale można wystartować conajmniej z zaproponowanym przez dragossaniego D7200. Podany wybór optyki do takiego DX-owego aparatu też dla mnie OK.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 02 Paź, 2016   

Proponuję Nikon D750 + Nikon AF-S 24-70mm f/2.8 G ED FX + Nikon AF-S Micro 60 mm f/2.8G ED + Nikon SB-910. :smile:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 02 Paź, 2016   

komor napisał/a:
No bez jaj, Wojmistrzu drogi. Ktoś chce fotografować drogie fury, ma budżet 20 tysi, i ma używać staruszka D90 albo najtańszej półki D3xxx?
Technicznie nie wiem czego miało by mu brakować w tych puszkach, bo obie zrobią świetne zdjęcia do aukcji internetowych, wręcz porwę się na stwierdzenie, że są mocno na wyrost. Raczej może być to problem braku wiedzy, jak wykorzystać owy sprzęt. Jeśli OP chodzi o wygląd i prestiż przed klientem, to lepiej dokupić grip, a sam znaczek modelu zakleić taśmą, żeby było jeszcze bardziej "pro". W ostateczności kupić jakiegoś "wielkiego aparata" pokroju Nikon D3 o ile ma być koniecznie Nikon i też będzie super.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 02 Paź, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Technicznie nie wiem czego miało by mu brakować w tych puszkach, bo obie zrobią świetne zdjęcia do aukcji internetowych

D7200 lub jakieś FuFu zrobią jeszcze lepsze. :)

Wiesz, że nie chodzi o takie zdjęcia:


tylko coś bardziej takie:


:) Nawet przy użyciu paru lampek lepiej mieć matrycę dobrze pracującą do choćby ISO 800, z elastycznością pozwalającą na odpowiednią edycję RAW-ów.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 02 Paź, 2016   

Czyli starsze Nikony tak słabo działają? :P
 
 
dragossani 
Entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 03 Paź, 2016   

Można się spierać o puszki i inne takie, a i tak ostatecznie wszystko rozbije się o oświetlenie...





 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Paź, 2016   

dragossani napisał/a:
Można się spierać o puszki i inne takie, a i tak ostatecznie wszystko rozbije się o oświetlenie...

Z tym się zgodzę.
 
 
aeonmu 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 05 Paź, 2016   

Dzięki za podpowiedzi

na początku chciałem celować w d810 + Nikon AF-S 24-70mm.

Niestety co mi po jednym obiektywie. Zresztą taki foto amator jak ja nie wykorzysta możliwości tego sprzętu .

Myślę ze opcja jaką zaproponował Sunders jest dla mnie . Cały czas gryzie mnie kwestia puszki , bez sensu kupić coś czego się nie wykorzysta w 100% .

Jakby ktoś jeszcze miał jakieś propozycję to chętnie poczytam i się dokształcę
 
 
matys 
Entuzjasta
Raczkujący amator


Pomógł: 12 razy
Posty: 703
Skąd: Londyn/Lubin
Wysłany: Sro 05 Paź, 2016   

Ja dorzucę swoje trzy grosze.
Wywalanie na puszkę takiej kasy jest bezsensowne, z reszta sam piszesz że jesteś amatorem, więc za dużo z tego nie wyciśniesz.
Kiedyś tutaj na forum udzielał się gość(nie wiem czemu już nas nie odwiedza) który pasjonuję się tylko w fotografii samochodów.
Z tego co pamiętam na początku robił fotki d90 + 35mm 1.8g później przeniósł się na d700+ 50mm 1.8g do tego potrafił roić świetne fotki analogiem.
Ten gość nazywa się Paweł Skrzypczyński, wklep w google, na pewno znajdziesz jego stronę.

Nikt nie każe ci kupować trochę starszych już lustrzanek jak d90 czy d700. Najprostsze wersje pełnych klatek, takich jak canon 6d czy nikon d610 będą w zupełności wystarczające.
Tutaj bardziej rozchodzi się o umiejętności niż o sprzęt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15