Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
zestaw 12-15k +/-
Autor Wiadomość
czarny1910 
Uczestnik


Posty: 67
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   zestaw 12-15k +/-

Jak w temacie, poszukiwany zestaw do fotografii produktowej, ale art w terenie (dokładnie obuwie) z mocnymi efektami bokeh. Fotki mają mieć dużą szczegółowość. (typ materiału cholewki, przeszycia itp)

Kilka opcji do wyboru
Nikon d810 + sigma (50mm chyba optymalnie)
Sony A7R II i nie wiem co do tego, nigdy na soniaku nie siedziałem, aczkolwiek gabaryt i możliwości mocno do mnie przemawiają.
Canon? No właśnie, tutaj też nie mam pojęcia jaki by można złożyć zestaw.

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 29 Lip, 2016   

Nie wiem czy jest sens koniecznie wybierania D810 czy A7R. Czy faktycznie potrzeba ci 36 czy 42MPx? Napisz może najpierw co będziesz robić z tymi fotkami, bo jak ci aż tak brakuje pikseli, to może od razu 50Mpx z Canona 5DS/r. Rozumiem potrzebę płytkiej głębi i w tym celu wybór pełnej klatki, ale te piksele mnie nie przekonują. Patrzą także nieco przez pryzmat tego, co pisałeś w poprzednich tematach.
Jeśli faktycznie szukasz super jakości i szczegółowości, to zastanów się nad Pentaxem K-1, który ma 36Mpx i technologię Pixel Shift. Kosztuje w Polsce około 8500zł, czyli sporo mniej niż wymieniona konkurencja, która już samym korpusem pozbawiła by ciebie sugerowanego budżetu, więc zostaje ci od 3500 do 5500zł na obiektyw, a tu można by kupić zwłaszcza manualnego, choć może nie o światełku f/1.2 czy jaśniejszym.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 29 Lip, 2016   

Jestem za K1 plus jakieś rozsądne szkło/a nawet manualne - w tym Samyanga.
Szczegółowość będziesz miał aż za dobrą...
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lip, 2016   

K-1 plus DFA macro 100/2,8
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 29 Lip, 2016   

Andrzej.M., a nie ma nic jaśniejszego, godnego polecenia? Wiesz, do mega-izolowania w GO/super rozmytego tła, kolega pewnie brał pod uwagę szkła w zakresie f/1.0 do myślę max f/1.4. Z nieznanych mi przyczyn sugeruje, że chce 50mm. Pewnie odpowiednia by była Sigma A 50mm f/1.4 ale niestety jeszcze nie dostępna na Pentaxa, a EX to nie jest dziś aż tak godne polecenia szkło.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 30 Lip, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Andrzej.M., a nie ma nic jaśniejszego, godnego polecenia?

Ale po co coś jaśniejszego niż f/2.8 na pełną klatkę? Przy niewielkiej odległości przedmiotowej i tak głębia będzie mała.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 30 Lip, 2016   

komor, sugeruję się tym co pisał czarny1910.
Mi do produktowej nie potrzeba nawet f/4, bo przymykam do f/8 albo więcej.
 
 
czarny1910 
Uczestnik


Posty: 67
Wysłany: Sob 30 Lip, 2016   

Pentaxa nie brałem pod uwagę, niestety z uwagi na szkła.
Potrzebuję czegoś jasnego, bo często cykamy w słabym świetle, nie jest to typowa fotografia produktowa na stole bezcieniowym :)
Do tej pory pracowałem na stałkach nikona i sigmy, stąd moja luźna propozycja. (jak wyżej kolega napisał, f1.4 to taki rozsądny wybór dla mnie)
Z fotek często wycinam poszczególne elementy, więc jak będzie więcej MPx, tym lepiej. Budżet mogę naciągnąć, jeśli będzie trzeba.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 30 Lip, 2016   

No to jak wspomniałem, zawsze możesz kupić Canona 5DS/R i szukać obiektywu Canon 50mm f/1.0 L :D
A tak bez żartów, to na prawdę na chwilę obecną w twoim budżecie tylko K-1 i można by się pokusić o jakiegoś Zeissa. Ten aparat ma obecnie największy potencjał w porównaniu do ceny i pewnie niedługo pojawią się również całkiem dobre szkła. Możesz też poczekać do września na Photokinę, bo po nich jak co dwa lata bywa na rynku rewolucja, zwłaszcza cenowa.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lip, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
do mega-izolowania w GO/super rozmytego tła, kolega pewnie brał pod uwagę szkła w zakresie f/1.0 do myślę max f/1.4

Proponuję Sigmę 85/1,4 - powinna dać pożądany efekt.
Jeśli musi być krócej - to Pentax smc DA* 55 mm f/1.4 SDM - powinien spokojnie się nadać. Albo Carl Zeiss Planar T* 50 mm f/1.4 ZF/ZK/ZE albo Voigtlander Nokton 58 mm f/1.4 SL II. Jak ma być taniej - to trzeba sięgnąć po manualne Samyangi 50 lub 85mm i świetle 1.4.
Godnym polecenia wydaje się też Pentax smc FA 77 mm f/1.8 Limited - szkło nieduże i jak zawsze ostre.
 
 
czarny1910 
Uczestnik


Posty: 67
Wysłany: Sob 30 Lip, 2016   

Dzięki za propozycje, poczytam :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 30 Lip, 2016   

Pentax smc DA* 55 mm f/1.4 SDM jest na FX cy DX?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lip, 2016   

Praktycznie na oba.
 
 
czarny1910 
Uczestnik


Posty: 67
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2016   

Odkopuję ;)
Panowie, nadal zestaw nie kupiony (wypadła mi operacja i uziemienie na 3miesiące...), dopiero wracam do żywych, a im więcej czytam, tym mniej wiem. :)
Pomożecie? :oops:
Jakieś nowości, rewolucje w podanym budżecie? Bo w grudniu wracam do pracy, fajnie jakbym miał czas choć chwilę potestować zestaw :mrgreen:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 15 Wrz, 2016   

Wszyscy odliczają dni do Photokiny. Nie lepiej się wstrzymać jeszcze tydzień?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15