Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 2000 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

A dlaczego laiczka miałoby być po nowemu? To takie same dobre słowo jak dyletantka. To tylko tutejszy słownik jest głupi i nie zna tego słowa.

Serdecznie pozdrawiam,
WojciechW
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

WojciechW napisał/a:
A dlaczego laiczka miałoby być po nowemu?

Oj tam oj tam :razz:
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Oczywiście jako miłośnik megapikseli popieram pomysł zakupu d5200 z kitem i czymś dodatkowym w przyszłości.
 
 
MegM 
Początkujący


Pomogła: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Każdy wybiera co lubi, ja za nikonem nie przepadam : ))

Jakieś opinie na temat Canon 600D z 18-55 mm IS II :) ?

Oraz różnica we szkle 55mm a 105mm : ) Czy może inny kit?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

MegM, nie wiem czemu celujesz w Canona. Wspomniany wyżej D5200 ma lepszą matrycę, jeśli się nauczysz to wykorzystywać. A co z filmowaniem? Planujesz?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Cytat:
Jakieś opinie na temat Canon 600D z 18-55 mm IS II

Jeśli już to kup 650D. Jest lepszy.
MegM napisał/a:
Oraz różnica we szkle 55mm a 105mm : ) Czy może inny kit?

55 to jest np. Carl Zeiss 55 1.4 Otus za ponad 3000 euro, 105 2.8 to np. Sigma makro.

Chodzi Ci o 18-55 i 18-105
18-55 to są ciemne standardowe zoomy dodawane do aparatu z matrycą APSC, aby cokolwiek zacząć fotografować
18-105 to też w zestawie kitowym u Nikona, tyle, że większy zakres ogniskowych.
mozer napisał/a:
MegM, nie wiem czemu celujesz w Canona.

Canona w tej chwili jest sens kupować (choć dla wielu i tak nie ma...) ale pełnoklatkowy:
6D, 5DIII, 1DX, a jeśli już naprawdę APSC to 70D albo 7dII.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

AF pod względem zaawansowania e Canonie 600D wygląda biednie w porównaniu z D5200.

Obiektywy "drugiego zakupu" też nie przestają do Nikkorów 35/1.8 i 50/1.8.

Tańsze 55-250 nie mają USM.

Na plus tylko STM 10-18mm.
Ostatnio zmieniony przez dcs Sob 03 Sty, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MegM 
Początkujący


Pomogła: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Filmowania w planach nie mam, ale wiecie jak to często wygląda jak się przy sobie nie ma kamery : )

Wiecie jak to z kobietami ^^ Jak się uprze to nic jej nie zepchnie z tego toru myślenia : )
I tak jest ze mną. Pierwsza decyzja, jaką firmę wybrać.. padło na Canona, ze względu na ceny obiektywów, typu 50mm 300 zł , a nie w przypadku nikona 700 zł. Samo czucie w rękach.. nie wiem dlaczego, ale Canon lepiej mi leży w ręce.. Kwestia psychiki mi się wydaje : ))

I to jest właśnie to.. CO teraz wybrać? Nicony xxxd muszą mieć VK w szkłach, z tego co wiem, o ile dobrze wiem : ) więc są droższe..

jeśli chodzi o 650d to nie mogę go znaleźć do kupna. :roll: za to 600d z łatwością..

Zaczynam się gubić.. Nie chcę kupić czegoś, co na swoją cenę nie jest dobre..

Na allegrosz :) jest 60D.. za właśnie 2000.. z obiektywem EF-S 18-55 mm f/3,5-5,6 III ..
Przebiegu pan nie zna, bo nie wie jak sprawdzić ;)

Powiadacie Nikon D5200? Hmm .. A co z obiektywem? Jaki kit? A potem jakiś w racjonalnej cenie, który da mi fajny bokeh ..?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

MegM, tłumaczyłem wyżej - 50 Canona to jest wydmuszka w porównaniu z odpowiednikiem nikona. Nie sugeruj się tym. Ważniejsze, jeśli rzeczywiście Canon lepiej leży w ręce.

muzyk, co takiego do zastosowań foto ma 70D, że akurat jego warto kupić?
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Nie mogę oprzeć się takiemu skojarzeniu: otóż dawno, dawno temu jak fotografowałem radzieckim aparatem Zorka 6 przeczytałem w piśmie motoryzacyjnym Motor taki humorystyczny felietonik, którego bohater zastanawiał się czy nie sprzedać futra żony i nie dołożyć do Mikrusa, a koledzy z którymi konsultował ten pomysł doradzali mu by jeszcze coś zaoszczędzić i kupić coś porządniejszego. Doradzanie skończyło się chyba na Mercedesie 220, a w przypadku bohatera na niekupieniu Mikrusa ani niczego innego.

I tak jest trochę z tymi radami, bo nawet używany pełnoklatkowy Canon to kosztowałby najmniej dwa razy więcej niż wynosi budżet koleżanki.

Oczywiście może być jakiś Canon i moim zdaniem nie musi mieć multum funkcji, a kupno go z kitem i stałką 50/1.8 to nie jest zły pomysł, mieszczący się w budżecie. Mając jaśniejszą stałkę 50 mm, ta, moim zdaniem przesadnie podkreślana ciemność kita za bardzo by nie przeszkadzała, bo i tak znaczną część robi się zwykle przy dobrym oświetleniu. Niestety stałki z krótszymi ogniskowymi, o których pisałem wcześniej, są troszkę droższe.

Ale dobrze by było, by autorka pytania podejmowała wybór między Canonem a Nikonem świadomie, bo D5200 robi jednak lepsze zdjęcia. I ma użyteczny zakres ISO większy od niejednego Canona. Oferowany do niego dłuższy zoom 18-105, choć tak samo jasny jak 18-55, to jednak dobrze rysuje i ma trochę tego zakresu tele bardzo potrzebnego na wycieczkach. Jest to zwykle rozwiązanie praktyczniejsze od dokupywania dodatkowego 55-200.

A jak to się mówi "lepsze" jest wrogiem "dobrego".

Serdecznie pozdrawiam i życzę dobrego, świadomego wyboru,
WojciechW
 
 
MegM 
Początkujący


Pomogła: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

I ta odpowiedź Wojciechu jest naprawdę konkretna i zrozumiała dla mnie :)

Przejadę się do sklepu, zobaczę czy akurat ten model będzie fajnie w rękach leżał : )
Jakoś z zasady wolę te większe klocki :)

Hmm..

Z drugiej strony inni teraz wmawiają mi, że Pentaxy są naprawdę fajne..
i znowu jestem w czarne.. piip : )

Miałabym do was prośbę ...
Jeśli chodzi o Nikon D5200 i obiektywem 18-105 (bo jednak zależy mi na zoomie)..
Powiedzcie mi proszę jaki ten obiektyw, z AF czy tam czymś innym? (dokładnie proszę o całą linijkę typu Nikon D5200 + obiektyw AF-S DX 18-105 mm VR) :)

Być może jest jakiś pentax w porównywalnej cenie a lepszy od tego Nikona :) ?

Dajmy przedział cenowy 2500 i ani grosza więcej :) :)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

mozer napisał/a:
co takiego do zastosowań foto ma 70D, że akurat jego warto kupić?

Jeśli już ktoś upiera się na Canona apsc, to ten jest niezgorszy.
MegM napisał/a:
Z drugiej strony inni teraz wmawiają mi, że Pentaxy są naprawdę fajne..

No bo są - mają dwa kółka, 100% wizjer, stabilizację matrycy - jeśli Ci się zachce coś manualnego, zakładasz, ostrzysz, a aparat stabilizuje obraz,
poza tym, matryce apsc Pentaxa jak i Nikona są lepsze od Canona w tzw. dynamice tonalnej.
Innymi słowy: kontrastowe sceny wychodzą lepiej na Pentaxie i Nikonie.
MegM napisał/a:
Powiedzcie mi proszę jaki ten obiektyw, z Vk
Z VR - to oznaczenie stabilizacji obiektywów u Nikona.
Canon ma IS, Sigma OS, Tamron VC, Panasonic OIS.
MegM napisał/a:
(dokładnie proszę o całą linijkę typu Nikon D5200 + obiektyw AF-S DX 18-105 mm VR) :)

Znasz ceneo.pl? :twisted:
http://www.ceneo.pl/19792465

P.S.
Choć... i tak wolę Canona :razz:
 
 
MegM 
Początkujący


Pomogła: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Z tą prośbą o podanie linijki chodziło mi o to, że niektóre mają obiektywy np 18-105G ED VR a inne AF-S DX 18-105 mm VR i nie wiem jaka jest w tym różnica :)

Jeśli pentax to jaki :twisted:

I czy ten Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD będzie pasował do Nikona, Pentaxa czy Canona :P
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Cytat:
Jeśli pentax to jaki

Pisałem...
MegM napisał/a:
I czy ten Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD będzie pasował do Nikona, Pentaxa czy Canona :P

No będzie, jak kupisz z odpowiednim mocowaniem :razz:
 
 
MegM 
Początkujący


Pomogła: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Uważasz, że Pentax K-50 będzie lepszy od Nikon D5200 :) ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14