Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 2000 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
kintaro 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   Pierwsza lustrzanka do ok. 2000 zł (edycja 2015)

Witam,
Nie znam się za bardzo na aparatach, a chce sprawić sobie jaką fajną lustrzankę wraz zobiektywem. Aparat będzie mi potrzebny do robienia zdjęć produktów, które wystawiam na allegro - walizki oraz torby podróżne. Chce się pobawić również w robienie zdjęć HDR. Oraz ogólnie do robienia zdjęć z imprez, bądź z wakacji, podczas jazdy na rowerze itp. Co moglibyście poradzić? Chcę przeznaczyć maksymalnie z 2000-2500 zł, czy w tej cenie znajdę coś fajnego ? Do tej pory pracowałem na aparacie kompaktowym - Nikon. Nowa lustrzanka nie koniecznie musi być z tej firmy, byłbym wdzięczny jeżeli, któryś z forumowiczów coś by mi doardził, pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez komor Sob 13 Maj, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   Pierwsza lustrzanka do ok. 2000 zł (edycja 2015)

Kontynuacja dyskusji na kolejny rok. Poprzednia dyskusja 2013/2014: http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=23887
 
 
MegM 
Początkujący


Pomogła: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   Pomoc w wyborze lustrzanki :)

Jestem lajkiem, przyznaje szczerze :) Będzie to moje pierwsze lustro - przyszedł wreszcie ten moment :)

Rozważam nikon vs canon :)

Z tego co mówiono, przy canonie będę mieć tańsze obiektywy. Więc pierwsze pytanie - czy to prawda :)

W portfelu posiadam plus minus 2000 i tyle bym chciała wydać na nowy sprzęt, a w szczególności nowe body.

Myślałam nad pierwszym obiektywem 50mm 1.8, ale czy to dobry wybór? WAM OCENIAĆ :D

Zdjęcia będą poświęcone przede wszystkim animalistyce (więc ruch, czasem większy zoom, czasem duże macro). Zależy mi na dużej głębi ostrości :)

Nie znam się na kompletnie na iso i tego podobnych, więc proszę mówcie do mnie jak do blondynki, mimo, że nią nie jestem :D

Również proszę was o podawanie średnich cen, ile dany sprzęt z waszych przykładów może kosztować :)

Wiem wiem, dla początkującego to tak naprawdę obojętnie jaka lustrzanka, ale to będzie aparat na kupę czasu, w szczególności samo body :) )

BARDZO PROSZĘ O POMOC, BO SAMA SOBIE NIE PORADZĘ :) !!
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

MegM napisał/a:
Jestem lajkiem

Wow, dziecko fejsbuka? ;)

MegM napisał/a:
Więc pierwsze pytanie - czy to prawda

Nie da się tego tak prosto porównać, bo obiektywy się różnią.
Np. wspomniany przez Ciebie 50/1.8 w Canonie jest dużo tańszy, ale z drugiej strony mniej solidny i bardziej zawodny.

MegM napisał/a:
Zależy mi na dużej głębi ostrości

Na pewno dużej? Wtedy lepszy jest kompakt...


Określ jakie wydatki zamierzasz ponieść w przyszłości na obiektywy, to może będzie można określić, w którym systemi będzie taniej...
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

proponuję dalej tutaj.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

1.8/50mm to dobre uzupełnienie obiektywu kitowego 18-55mm, ale samodzielnie jest dość niewygodny. Przed pojawieniem się zoomów najczęściej w aparatach stosowano standardową ogniskową (równą przekątnej negatywu). 50 mm jest właśnie taką standardową ogniskową dla formatu małoobrazkowego. Skądinąd duża popularność i taniość jasnych dobrze rysujących stałek 50 mm bierzee się stąd, że podstawowe niezłe obiektywy od lustrzanek maloobrazkowych przepakowano w plastykowe tubusy, by oferować je do lustrzanek APS-C jako niezłe obiektywy portretowe.

Wygodna uniwersalna stałka do formatu APS-C musiałaby mieć ogniskową krótszą od 35 mm, albo jeszcze krótszą tzn. ok. 23 mm (analog 35mm dla FF) jak w aparatach Fujifilm serii X-100, która w przypadku stałki jest wygodniejsza. Sam to zresztą potwierdzam w świetle długoletniego doświadczenia, bo mając zoom zwykle taką ogniskową ustawiam. Mile też wspominam robienie zdjęć na małym analogowym Nikonie z obiektywem o ogniskowej 35 mm (ale to było 35 mm dla FF, co odpowiada właśnie ok. 23 mm dla APS-C).

Serdecznie pozdrawiam,
WojciechW
 
 
MegM 
Początkujący


Pomogła: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

@Moda dziękuje za przeniesienie tematu :)

Lajk jest określeniem osoby, która jest świeża w temacie i dużej wiedzy na temat danego tematu nie posiada;) ..

Hm.. no dobra.
A co myślicie o body Canon EOS 1200D w zestawie ze szkłem 18-55mm DC III (co znaczy DC III? :P ) i drugim szkłem 70-300 DiLD ( no i znowu nie wiem co znaczy DiLD??) oraz tam torba..

Razem mniej niż 2000, jeden kit i tele. Ale o body nic nie wiem i o tych końcówkach też, więc o całych słoikach też mam blade pojęcie : )

Co do nazewnictwa.. jestem samoukiem i nigdy nie musiałam z nikim rozmawiać na temat fotografii w sposób zaawansowany. Być może pomyliłam małą z dużą gł. ostrości :) Chodzi o wyszczególnienie ostrością jednego z planów, a w tle bokeh, rozmazane tło :)

Posiadam hybrydę bez wymiennej optyki.. ale i zoom i macro i szumy.. z tym się już nie da żyć..

Żeby móc określić przyszłe wydatki na szkła.. musiałabym znać swoją przyszłość :) Jak na razie wróżką nie jestem i nie jestem w stanie pomyśleć co będzie później : ) Być może będę kiedyś pracować na tych dwóch systemach mając x szkieł do tego czego potrzebuje : ) ..
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Cytat:
Lajk

Chyba laik - względnie po dzisiejszemu laiczka ... :mrgreen: :wink:
MegM napisał/a:
ze szkłem 18-55mm DC III (co znaczy DC III? :P )

Nie z tym obiektywem. Jeśli już, to z 18-55 3.5-5.6 IS bądź IS II wersja.
MegM napisał/a:
i drugim szkłem 70-300 DiLD

No tego Tamrona nawet z "dildem" bym sobie podarował, bo taki se optycznie jest. :razz:
Jeśli Tamron, to 70-300 VC
czyli ten(klik)

No ale, kasy brakłoby na 1200D z "kitem" i tego Tamrona... :???:
 
 
MegM 
Początkujący


Pomogła: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Znajomy zaproponował Canona 60D i na początek kit 55mm :) W sumie, myślę, że byłoby to na początek odpowiednie. Przyzwyczaić się do Canona, a za pół roku uzbierać na jakiś inny obiektyw :)

Wasza opinia :D ? Jeśli chodzi o body, bo o obiektyw to już wiem :D
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

60D, na początek? Obleci? :mrgreen:

Ciężko Ci będzie przez jakiś czas wykorzystać wiele funkcji tej puszki.
Jeśli masz taką możliwość, to weź 60D, nawet z kitą - tylko najlepiej z IS (czyli stabilizacją obrazu). Ten bez IS, nieważne, czy I, II czy III - ta sama lipa.
Ten z IS - mniejsza lipa, a od 18-35 mm nawet to to daje radę.
 
 
MegM 
Początkujący


Pomogła: 2 razy
Posty: 37
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Dobra, to patrząc na samo body z kitem co proponujesz :P ?? W granicach 2000zł ;)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

Zobacz do jakiejś porównywarki cenowej.
Nowy Canon 650D z 18-55 IS II.
Pentax K50 z 18-55
Nikon d5200 z 18-55 VR II, względnie + 55-200 ale kasa większa o kilka stów.
Panasonic G5 z 14-42 poniżej 2000 zł, a za 2600 z 45-150 do tego.
Tylko, to nie lustrzanka.

Zobacz na alletanio:
Używany Canon 40D plus Sigma 17-50 2.8, względnie Tamron 17-50 2.8
Używany Nikon d7000 z 18-105 VR
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

http://skapiec.pl/site/cat/2/comp/5477784
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

MegM napisał/a:
Lajk jest określeniem osoby, która jest świeża w temacie i dużej wiedzy na temat danego tematu nie posiada;) ..

Rozwaliłaś mnie :D
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2015   

http://m.skapiec.pl/site/cat/2/comp/2231447
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16