Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 2000 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Wojmistrz, u mnie podczas eksportu zdjęć LR CC zajmuje na 100% wszystkie 4 wirtualne rdzenie na moim i7.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Andrzej.M., co innego używanie Lr, bo to muli faktycznie, a co innego generowanie masowe fotek. Przecież jak obrabiasz fotki, to nie robisz w tym czasie innych rzeczy poza słuchaniem muzyki :) ... no chyba, że masz więcej kursorów, myszek, klawiatur i co najważniejsze wolnych rąk. Ja generuję fotki masowo po obróbce, a nie w czasie.

[ Dodano: Czw 28 Lip, 2016 13:43 ]
komor, ale Lr ma niski priorytet i jak dam cokolwiek innego do pracy, to grzecznie się dzieli rdzeniami i pamięcią, a grafa i tak nie działa przy eksporcie w Lr, ona tylko wspomaga na wyświetlaniu.
No i jeszcze jedno. Od Lr 6.6.0 (we wczorajszym 6.6.1 nie poprawili) całkowicie wysypali wsparcie części kart graficznych, tak więc wykrywa kartę, ale wykłada jej wsparcie. Z tego powodu kupa ludzi pisała do Adobe, że "puchnie" pamięć (faktycznie bezczynnie potrafił zabrać po 6-7GB) no to 6.6.1 poprawiło że nadal wysadza, ale chociaż ogranicza się do 1GB RAM. Ten problem mają użytkownicy ATI/AMD niezależnie czy Windows czy na Mac.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Nie wiem , mnie się nie udało mojego 5.7.1 do 6 upgradować. Pewnie będę musiał szóstkę od nowa kupić , ale to dopiero jak K-1 zakupię. Oczywiście pudełkową bo nie myślę jakichś "abonamentów" płacić co miesiąc. To już wolę co 2 lata nową wersję kupić. O tym zapełnianiu pamięci - to nie od dziś słyszę, po prostu trzeba pamięć co kilkaset zdjęć opróżnić i tyle. Czyli zrestartować LR.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Andrzej.M., 6 "pudełkowa" jest chyba tylko jako "download" i zmartwię cię, bo już widać jak Adobe ma gdzieś tych co im zapłacili wszystko na raz i jak pieści abonamentowców. Z zapowiedzi wynika, że nie będzie Lr7, a już jedynie cały czas rozwijane CC, za to Lr6 niedługo skończy wsparcie. Oby te zapowiedzi się nie ziściły.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Pudełkową 6 można kupić. Coś ponad 100€.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Jak kupowałem to nie było,... była na szaro.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Dziwne. Od momentu pojawienia się LR6 można było spokojnie wersję pudełkową w DE kupić. :roll:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

W sumie teraz nie mam pewności, bo kupowałem wersję upgrade.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

muzyk napisał/a:
Pudełkową 6 można kupić

Zgadza się. Można. I mam nadzieję że jednak 7 będzie. Tak samo jak w końcu wyszła 6.
 
 
sabu 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sob 13 Sie, 2016   

Witam serdecznie. Poszukuje lustrzanki do około 2 tys razem z obiektywem, używki wchodzą w grę. Zastanawiałem się nad pentaxem k-50 a używanym nikonem d90. Jednak to trochę stara już konstrukcja. Fotografuje głównie krajobrazy, zjawiska pogodowe, zwierzęta. Co wybrać w takiej sytuacji? Może jakieś inne modele? Gównie zależy mi na fajnym obiektywie 18-135. Fajnie jakby też miał funkcję robienia timelapsów bo chciałbym się tym pobawić. Ale jak nie będzie to trudno załatwi się wężykiem.
Lustrzanki nie mam obecnie więc nie mam obiektywów. Jedynie operowałem przez parę miesięcy na pożyczonym canonie i złapałem mega zajawkę.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

sabu napisał/a:
Zastanawiałem się nad pentaxem k-50 a używanym nikonem d90.

K50 z 18-135 za 2000 raczej nie kupisz, bo samo szkło jest drogie.

Jeśli chodzi o filmowanie... może Canon 650D, tyle, że w budżecie się nie zmieści, chyba, że używany.
 
 
sabu 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

Póki co kit mi wystarczy bo muszę się jeszcze dużo nauczyć i mam tego świadomość.
Może Nikon D5200? Sam już nie wiem :roll:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

sabu napisał/a:
Póki co kit mi wystarczy
Jeśli miałbym ci polecić coś poza K-50 - to używany K-5 II lub IIs szczególnie ten ostatni to chyba najlepsze co można było zrobić ze świetną matrycą 16Mpix. W grupie Pentaxa na Fb ktoś chyba planuje sprzedać.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

sabu napisał/a:
Fajnie jakby też miał funkcję robienia timelapsów bo chciałbym się tym pobawić.
To nie mierz w ten przedział cenowy. Coś ci uzmysłowię. Jeżeli kupisz aparat z dość trwałą migawką, która ma rzekomo wytrzymać 100000 zwolnień migawki, to przy 25fps pozwoli to zarejestrować 4000s materiału i tak jest to 1h6'40". Jeśli jeszcze nie zrozumiałeś przekazu, to napiszę w prost - momentalnie zajedziesz migawkę. Do timelapse najlepiej jest kupić dobre szkło manualne np Zeissa na M42, adaptery do różnych systemów i posiłkować się starszymi używanymi lustrzankami kupionymi okazjonalnie. Te adaptery do różnych systemów będą po to, bo okazyjnie trafisz raz jakiegoś Canona, innym razem Pentax, Sony lub Nikon, a szkło jest uniwersalne :) . Zarzynać je do póki nie padną lub wybrać bezlusterkowca z elektroniczną migawką :)
 
 
sabu 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

Zamówiłem k-50. Przekonały mnie zdjęcia robione na starych obiektywach głównie stałkach które idzie kupić za "grosze". A pasują do nowych puszek. Mam nadzieje że będę zadowolony.
Z tymi timelapsami to rzeczywiście racja. Trochę nie przemyślałem tego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14