Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 2500 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   Pierwsza lustrzanka do ok. 2500 zł (edycja 2015)

Kontynuacja dyskusji na kolejny rok. Poprzednia dyskusja 2013/2014: http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=21139
Ostatnio zmieniony przez komor Sob 13 Maj, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fructo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

To może ja zacznę w nowym roku. Pokrótce opiszę swoją przygodę z fotografią, a następnie wymagania co do nowego sprzętu.

Jeszcze do niedawna robienie zdjęć było częścią mojej pracy zawodowej. Fotografowałem na różnego rodzaju imprezach w mieście, przy okazji koncertów czy wydarzeń sportowych. Do tego używałem w największym stopniu Canona 550D + 18-135 + lampa Yongnuo, był okres że wykorzystałem kilka Nikonów - D90, D300, D7000, D600 z różnymi stałkami i zoomami typu 17-55/2.8 czy Tamron 17-50/2.8. Do tego co robiłem w zupełności wystarczał Canon 550D, którego zdarzało mi się również wykorzystywać prywatnie - spełniał swoje zadanie, a po podpięciu pożyczanej 50/1.8 był w zupełności zaspokajał moje potrzeby. Wiadomo - pozostałe aparaty dawały wyższe użyteczne ISO, mniejszą głębię itp. ale do tego co robiłem starczało co miałem.

Po zmianie pracy chciałbym nadal focić, czysto hobbystycznie, w trakcie np. wyjazdów wakacyjnych, spacerów po mieście czy spotkań ze znajomymi w domu, nie wykluczam "fejsbukowych" sesji portretowych.

Na zakup pragnę przeznaczyć około 2500 zł. Co w tej cenie warto wziąć pod uwagę?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

fructo, nie bardzo Cię rozumiem. Skoro używałeś tyle sprzętu, to chyba możesz jakoś precyzyjniej określić swoje dylematy? Nie wiesz nawet czy Nikon, czy Canon? Przecież te sprzęty mają zupełnie inną klawiszologię...

Jeśłi pasuje Ci seria xxxD, to odpal ceneo i zobacz jaki najwyższy model znajdziesz do kwoty 2500 zł...
 
 
fructo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

mozer - sęk w tym, że nie bardzo orientuję się w dostępnych obecnie sprzętach. Gdzieś wyczytałem, że kupując np. 700D niewiele zyskuje się względem 550D.

Nie wiem jak wygląda sytuacja w przypadku Nikonów D3200/D5100 itp. 550D mi w gruncie rzeczy odpowiadał jeśli chodzi o rozmiar i klawiszologię, choć wiadomo, taki D300 był dużo wygodniejszy.

Co do wyboru - Nikon czy Canon - jeden i drugi był OK, 2-3 dni używania i nie było większych pomyłek, serio.

Dodam, że sprzęt nie musi być nowy.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

fructo, jeśli nie nowy, to może D7000+18-105+35/1.8?
 
 
fructo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sty, 2015   

Wspólnie z kolegą z byłej redakcji przerabialiśmy trzy modele D7000 zanim trafiliśmy na celny i bezproblemowy. Coś drgnęło w tej kwestii? Bo na tamten czas był niemały problem ze znalezieniem dobrze działającego.
 
 
xacobeo 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 08 Sty, 2015   

Witam!

Poszukuję pierwszej, uniwersalnej lustrzanki. Zastanawiam się przede wszystkim czy lustrzanka to dobry wybór. Do tej pory fotografowałem aparatem hybrydowym Fuji S9600. Wystarczały mi jego możliwości - manualne ustawianie przysłony, czasu naświetlania, ISO, zapisywanie w RAW. Jednak mam wrażenie, że aparat zwyczajnie się zestarzał. Ciężko mi zrobić zdjęcie po zmroku, tak żeby bez wykorzystywania statywu nie było poruszone. Nie bardzo znam się na temacie, ale na ile się znam, to powiedziałbym że po prostu jest mało "światłoczuły", a po podbiciu ISO robi się niestety totalne ziarno. Dodatkowo jako "broń podręczną" mam też Nikona Coolpixa L25 i niestety ta małpka robi lepsze foty od wysłużonego Fuji. Jeśli wystarczy mi posiadanie trybów S,A,P, zmiana ISO, RAW i "kręcony" zoom, to lepiej kupić hybrydę i zmienić za np. 5 lat, czy wchodzić w system lustrzanek? Jeśli hybryda, to jaka?
Nie ukrywam, że chciałbym spróbować przygodę z lustrzankami, więc jeśli zauważę skok jakości (nie planuję póki co dokupować więcej obiektywów, ale w przyszłości przewiduję taką możliwość), to wolę wydać trochę więcej pieniędzy i zamiast hybrydy sprawić sobie lustro.
Co chciałbym fotografować? Przede wszystkim okolice "okołomiejskie" - jakieś wycieczki, wypady za miasto, za granicę. W grę wchodzą przede wszystkim "ludzie w mieście", więc potrzebowałbym czegoś co sprawdzi się przy pseudo-portretach. Czasem też może jakaś delikatna zabawa z makro w plenerze.
Za całość chciałbym dać do 2500 zł z obiektywem, najlepiej uniwersalnym, żeby uchwycił dość szeroko wnętrza, ale żeby można też było czasem zoomować co dalsze obiekty. Wiem, że nie można mieć wszystkiego na raz i to za 2500 zł, ale jeśli byłaby taka możliwość - prosiłbym o wskazanie w miarę uniwersalnego modelu.
Nie muszę mieć żadnych auto programów do podbijania kolorów, przydałby mi się za to dobry autofokus - nie musi być szybki, byle ostrzył dokładnie. Bardzo mile widziana jest też dla mnie możliwość podpięcia zasilacza - istnieje możliwość, że będę chciał wykorzystać aparat do statycznego kręcenia wideo o długości na tyle sporej, że akumulator mógłby paść w połowie.
Czytałem sporo tematów i przyglądam się m.in. Nikonom D3300, D5200, ale nie wiem dokładnie jakie są różnice między tymi modelami.
Aha - nie musi to być Nikon - nie mam preferencji, jednak mam sporo możliwości pożyczania Nikonowskich obiektywów, więc jest to jakiś tam plus. Jeżeli jednak miałoby to działać na zasadzie "Canon ma tańsze body, ale droższe obiektywy", wolałbym brać Canona, bo póki co nie będę dokupował obiektywów.

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam,
Marcin
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Sty, 2015   

Do lustrzanek są dodawane w zestawie obiektywy do (ekwiwalentu):
-80-90mm
-150-210mm
-300mm (czyli jak twój fuji) -ale w tej cenie to będzie cienki Tamron

Który?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 08 Sty, 2015   

xacobeo napisał/a:
Zastanawiam się przede wszystkim czy lustrzanka to dobry wybór.

Zawsze najlepszy, oprócz sytuacji, gdy chodzi o wagę i gabaryty.
Wówczas jakiś bezlusterkowiec.
xacobeo napisał/a:
Czytałem sporo tematów i przyglądam się m.in. Nikonom D3300, D5200, ale nie wiem dokładnie jakie są różnice między tymi modelami.

Przede wszystkim są to aparaty z dwóch różnych półek.

Jeśli Nikon, to proponuję d7000 plus 18-105 VR.
Cóż, 18-105 to bardzo ciekawe, acz ciemne szkło - ze światłosiłą 3.5-5.6
Na początek, rok półtora będzie wystarczał.
Z czasem przyjdzie zainteresowanie jaśniejszymi szkłami.

Jako alternatywę proponuję k50/k30 (przy czym bardziej k50) plus Sigmę 17-50 2.8 DC EX.

Jeśli chodzi o Canona, to z entry level ewentualnie 650D, który moim zdaniem jak na jednokółkowiec, ma lepszą ergonomię od d3XXX i d5XXX.
Jeśli chodzi o jakość obrazu - w większości przypadków, też się sprawdzi, jednak w kwestii bardziej szczegółowej matryce Nikona np. d5100 czy d7000 będą tutaj zawsze lepsze.
Pentax też ma świetne matryce i dużej dynamice.

Jest jeszcze opcja kupić używany 40D Canona i do niego np. Sigmę 17-50 2.8 OS DC EX, ale nie wiem, czy by Cię taki stary używany, aczkolwiek bardzo przyzwoity aparat interesował.
 
 
xacobeo 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

Dziękuję bardzo za szybkie odpowiedzi. Jeśli chodzi o 300mm - nie potrzebuję aż takich wartości jak w Fuji, tak naprawdę zoomuję bardziej "pomocniczo" przy kadrowaniu, niż żeby uchwycić coś z bardzo daleka. Fuji przyzwyczaił mnie, że z dużych odległości mam blade kolory, mgłę i niską szczegółowość. Może przy lustrze się przekonam, ale czas pokaże, najwyżej za x lat dokupię tele :)
Co do D7000 - wszystko niby super, czytałem o tym aparacie, ale w moim całkowitym pułapie 2500 zł jest tu samo body, niestety. Używek trochę boję się kupować (a może nie ma czego?) - jakoś pewniej się czuję mając sprzęt którego zbyt wiele palców nie dotykało i jest w razie czego na gwarancji. Kolejny z wskazanych, D5100, to model z 2011 roku - stąd moje pytanie czy aparaty się zbyt szybko nie starzeją? Mam zamiar kupić sprzęt na lata (5? 10?) i nie wiem czy tak się zwyczajnie da. Czy możliwe jest kupno body z 2011 i ciągnięcie na nim bardzo długo wymieniając jedynie szkła, czy lepiej zainwestować w coś z 2014 i liczyć, że będzie żywotny o tych parę lat dłużej? Nie myślę tu np. o fizycznym zepsuciu czy zużyciu, tylko o słabych możliwościach w stosunku do nowo wypuszczonych modeli. Jeżeli technika fotograficzna poszła tak do przodu, że zrobili b. dobry D5100 i ciężko będzie coś ponad tą klasę wymyślić przez najbliższą dekadę, to rzeczywiście zdaje się on dobrym wyborem i do tego na moją kieszeń (obiecałem sobie nie wydać jednorazowo więcej niż jedna pełna wypłata - 2500 zł właśnie ;) ). Rodzi się wtedy tylko pytanie - dlaczego nie D5200? Mieści się w kwocie. Czy D5100 to jakiś wyjątkowy model, który nie ma uchybień późniejszych aparatów?
Z góry dzięki za rozwianie wątpliwości.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

D5200 ma lepszy AF wiec jakbyś wziął z 18-105 (czyli ekw. 28-160) to byłby lepszy od D5100.
 
 
xacobeo 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

Rozumiem, więc na razie D5200 jest moim faworytem. A czy np. do D7100 warto dopłacić? Jeśli ma być kosmicznie-olaboga-lepszy, to zawsze można postarać się o nadgodziny i zawyżyć pułap cenowy ;) Chociaż zaczynam przeglądać oferty na D5200... ;)

[ Dodano: Pią 09 Sty, 2015 11:28 ]
Update: Poczytałem na forum nikoniarzy ( http://forum.nikoniarze.p...t=220829&page=4 ) i widzę, że poza ergonomią i drobnymi parametrami technicznymi nie będzie między D5200 a D7100 widać większych różnic. Postawię więc chyba na cenę i zdecyduję się na D5200. Pytanie - jaki obiektyw do niego, żeby był uniwersalny i żeby w zestawie udało się osiągnąć to max 2500 zł? :)
 
 
HycHoHYC 
Nowy
Olaf


Posty: 2
Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   

Witam niedlugo wyjezdzam z kraju i musze kupic aparat poniewaz moj stary canon d400 nie dziala juz tak jak powinnien mam dwa obiektywy 55-200 mm, 50 mm aparat w pelni mi wystarczal jedynie czego mi brakowalo to obiektyw szerokokatny. Wiec jesli mozecie polecic jakis aparat do 2500zl bo tyle mam aktualnie pieniedzy oraz jakis obiektyw szerokokatny. Myslalem nad canonem 700d ale z tego co czytalem ludzie pisza wiecej o 650d i zastanawia mnie jakie sa roznice tych dwoch aparatow. Jestem wdzieczny wszystkim za poswiecony czas.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 19 Sty, 2015   

xacobeo napisał/a:
A czy np. do D7100 warto dopłacić?

Warto, jednakże d7000 wystarczyłby.
HycHoHYC napisał/a:
Myslalem nad canonem 700d ale z tego co czytalem ludzie pisza wiecej o 650d i zastanawia mnie jakie sa roznice tych dwoch aparatow. Jestem wdzieczny wszystkim za poswiecony czas.

Z tych dwóch wystarczy 650D.
Zobacz porównanie.(klik)
 
 
tagartgames
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   Lustrzanka do zdjęć na 300 m

Witam serdecznie


Jestem amatorem jeśli chodzi o robienie zdjeć. Dotychczas robiłem zdjęcia zwykłym aparatem cyfrowym, jednak taki aparat na większą odległość się nie sprawdza. Często jestem w lesie i lubię oglądać zwierzynę w ich naturalnym środowisku. Jednak dzikie zwierzęta są bardzo płochliwe dlatego za blisko nie można podejść.
Kolega powiedział mi żebym sobie sprawił lustrzankę z teleobiektywem, ale jako że się całkowicie nie znam w tym temacie przychodzę z prośbą o pomoc do Was.

 czego szukamy (rozważane modele lustrzanek),
Nie wiem, podobno Canon ma tańsze obiektywy
 jeśli pytamy o zestaw (lustrzanka + obiektyw) należy podać także modele obiektywów którymi jesteśmy zainteresowani,
Napewno lustrzanka do której będę mógł podłączyć teleobiektyw
 do jakich celów ma służyć lustrzanka (co chcemy fotografować),
Natura, zwierzęta, często duża odległość
 ile planujemy/możemy wydać na zakup,
2500 - 3000
 jakie jest nasze doświadczenie z fotografią oraz
Wcześniej robiłem zdjęcia aparatem cyfrowym
 czy zakup ma być jednorazowy czy w przyszłości planujemy rozwijać system.
Zamierzam się rozwijać
Proszę o dobre rady

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15