Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka + obiektyw / do 1000zł / używana / dla 2 amatorów
Autor Wiadomość
jeremjasz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   Lustrzanka + obiektyw / do 1000zł / używana / dla 2 amatorów

Szukamy porady w wyborze kompletnego zestawu: lustrzanka + obiektyw.


• my to kto?
para, chłopak i dziewczyna, bez doświadczenia z lustrzankami. Nie jesteśmy fanboyami żadnej marki i mamy gdzieś czy to będzie Nikon czy Tommy Lee Jones o ile spełnia założenia.

• czego szukamy?

używki z gwarancją rozruchową najlepiej od allegrowicza z dużo liczbą pozytywów (jakiś komis czy coś) - jeśli można odliczyć VAT od ceny z allegro to ogromny plus dla niego (nie piszę tu o FV marża)
Ponadto lustrzanka powinna mieć opinię statystycznie niezawodnej, zmniejsza to ryzyko że wyrzucimy w błoto 800-1000zł

• co chcemy kupić?
lustrzanka + obiektyw + komplet akcesoriów, tak by po zakupie już robić foty bez wycieczki do sklepu

• do jakich celów ma służyć lustrzanka?
chcemy mieć aparat na wakacje, urodziny etc. i do zdjęć na bloga (zdjęcia nieruchomych maszyn i urządzeń - gównie w zamkniętych pomieszczeniach). Raczej nie będziemy nagrywać filmów i baaaardzo nie lubimy szumów na zdjęciach.

• ile planujemy/możemy wydać na zakup?
do 1000zł max, jeśli aparaty będą wykonywały bardzo zbliżone jakościowo zdjęcia a różnić będą się kolorem to chcemy ten tańszy (idealnie było by wydać ok 700-800zł z przesyłką)

• jakie jest nasze doświadczenie z fotografią?
używaliśmy kilku aparatów cyfrowych i czytaliśmy książki o fotografii dla amatorów

• i co dalej?
zakup ma być jednorazowy, za rok lub dwa jak się trochę podszkolimy i będziemy wiedzieć czego chcemy to kupimy sobie lepszy sprzęt

Jako, że zakup planujemy na allegro to wpisaliśmy tam w opcje wyszukiwania nasze oczekiwania i wyskoczyła na 11:30, 07.02.2016 taka lista:
http://allegro.pl/listing...v1-ele-1-5-0205

Kiedy chcemy kupić aparat? może być i za 30 minut jeśli definitywnie będzie najlepszy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Aparat nie rozróżnia płci i dlatego potrafią kobiety chodzić z 3kg aparatami, a panowie ze 100 gramowymi kompaktami.

Możemy doradzić sprzęt, a nie sprzedawcę.

Jak bardzo rozbudowany komplet akcesoriów? Nie za dużo wymagacie od innych?

Zasadniczo każda lustrzanka się nada, ale nauczenie się pracy ze statywem może mocno zaoszczędzić w kieszeni.

Przy waszym budżecie i wymaganiach to dobrze przy niedzieli było by modlić się o cud :mrgreen:

Doświadczenie przyjdzie z czasem, ale podstawy teoretyczne bardzo się przydają.

Inaczej być nie może, bo dopiero za jakiś czas będziecie sami wiedzieli co wam potrzeba.



A teraz konkretnie, dlaczego szukał bym Canona 30D?
To dość leciwy aparat, ale niezwykle wygodny (tą samą ergonomię znajdziecie w kolejnych modelach z serii aż do 50D i wyższych jak 5D czy 7D), do tego bardzo małe szumy i marka, która zapewnia najdłużej pełną zgodność wszystkich obiektywów przeznaczonych do swoich lustrzanek serii EOS, nawet tych z aparatów analogowych. Ceny tego "dziadka" potrafią być śmiesznie niskie i pomimo moralnego zestarzenia nic im nie brakuje. Co ważne, mają bardzo wytrwałe migawki (do 100000 klapnięć) i matryce, które mimo lat nie mają hot pikseli itp.
Ponadto korzystając ze statywu, dostosowując czas naświetlania, a zachowując najmniejszą czułość matrycy (np ISO 100) możecie uzyskać idealne zdjęcia praktycznie każdym aparatem.
 
 
jeremjasz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Wojmistrz napisał/a:

Jak bardzo rozbudowany komplet akcesoriów? Nie za dużo wymagacie od innych?

Aparat, obiektyw, akumulator, karta pamięci

Wojmistrz napisał/a:

Zasadniczo każda lustrzanka się nada, ale nauczenie się pracy ze statywem może mocno zaoszczędzić w kieszeni.

Możesz rozwinąć, nie załapałem;) czy chodzi o to, że ze statywem łatwiej zrobić dobre zdjęcie niż bez (przez dłuższy czas naświetlania?)


Wojmistrz napisał/a:

Canona 30D - marka, która zapewnia najdłużej pełną zgodność wszystkich obiektywów przeznaczonych do swoich lustrzanek serii EOS, nawet tych z aparatów analogowych.

nie zamierzam dokupować żadnego dodatkowego sprzętu do treningowego aparatu, być może już po 4 miesiącach będziemy zmieniać na coś innego - oczywiście nie mam doświadczenia a być może to jest standard, że kupuje się co chwila jakieś akcesoria. W takim razie proszę uprzejmie mnie uświadomić zanim popełnię błąd;)


Wojmistrz napisał/a:

Ceny tego "dziadka" potrafią być śmiesznie niskie i pomimo moralnego zestarzenia nic im nie brakuje. Co ważne, mają bardzo wytrwałe migawki (do 100000 klapnięć) i matryce, które mimo lat nie mają hot pikseli itp.

jeśli wydaje mi się że jego konkurencją jest Nikon d5000, pentaxa k-x i inne, to czy mam rację?


Wojmistrz napisał/a:

Ponadto korzystając ze statywu, dostosowując czas naświetlania, a zachowując najmniejszą czułość matrycy (np ISO 100) możecie uzyskać idealne zdjęcia praktycznie każdym aparatem.

Tu chyba jest odpowiedź na wcześniejsze pytanie, wkleję to by łatwiej było później wtajemniczyć dziewczynę (nie śledzi na bieżąco tematu)


Dzięki za komentarz i pozdrawiam;)

PS. jak już zacznę z canonem to chyba łatwiej będzie mi się go trzymać do końca?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

http://olx.pl/oferta/lust...99-ID82jMR.html - mam coś takiego. Mogę dorzucić w cenie pierścienie M42 i redukcję na bagnet K do ich mocowania i obiektywów M-42x1 (Heliosy, pentacony, Takumary, stare Pentaxy z gwintem). Obiektyw - to już jakiego potrzebujesz sobie dobierzesz, za 300zł dostaniesz stosowne stałki albo kita i jakąś stałkę manualną.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Tak, informacja ze statywem, była rozwinięciem myśli związanej z oszczędnością na sprzęcie, bo aparat za 200-300zł potencjalnie zrobi tak samo dobre zdjęcie na stronkę, jak ten za 5000zł.

Bezpośrednią konkurencją Canona 30D jest Nikon D80, a jego następcami jest dzisiejsza klasa D7000, czyli całkiem wysoka. Podobnie w tym Nikonie podepniesz każdy obiektyw z mocowaniem F i będzie działał AF. Serie D3000 i D5000 nie posiadają silnika, przez co część obiektywów da się podpiąć, ale ostrzyć można tylko ręcznie.

Wspomniany przez kolegę Andrzeja adapter M42 do Canona, wraz z układem potwierdzania ostrości można kupić z przesyłką za równowartość 12zł.

Wybór systemu to podstawa, bo zaraz sam się złapiesz na tym, że to gdzieś trafisz okazyjnie lampę błyskową, to wyzwalacze, to inny obiektyw itd, a jednak sprzętu Canona jest na rynku najwięcej i ceny używanych potrafią być ... śmiesznie niskie. Kolejnym jest Nikon, a Sony czy Pentax może potem sprawić problem.
 
 
jeremjasz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Wojmistrz napisał/a:

Bezpośrednią konkurencją Canona 30D jest Nikon D80, a jego następcami jest dzisiejsza klasa D7000, czyli całkiem wysoka. Podobnie w tym Nikonie podepniesz każdy obiektyw z mocowaniem F i będzie działał AF. Serie D3000 i D5000 nie posiadają silnika, przez co część obiektywów da się podpiąć, ale ostrzyć można tylko ręcznie.

Dzięki, właśnie mi wyjaśniłeś o co chodzi z tym AF przy nikonie D5000, na różnych forach o minusie tego systemu pisali ale w bez konkretów co i jak.


Wojmistrz napisał/a:

Wybór systemu to podstawa, bo zaraz sam się złapiesz na tym, że to gdzieś trafisz okazyjnie lampę błyskową, to wyzwalacze, to inny obiektyw itd, a jednak sprzętu Canona jest na rynku najwięcej i ceny używanych potrafią być ... śmiesznie niskie.

I pewnie jak się coś z tym canonem czy nikonem zepsuje to też jest więcej tematów na forach lub specjalistów jak to naprawić.


Możesz mi podać z 5 lub 6 modeli lustrzanek które mogę znaleźć w podobnej cenie i mają identyczne właściwości jak Canon 30D? obstawiam, że to będzie w tym Canon 30D i 40D, Nikon D80.
No nic, posiedzę trochę na necie i może coś trafię konkretnego.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Wspomniany przez kolegę Andrzeja adapter M42 do Canona

??? Pisałem o adapterze do Pentaxa. Takim który bez problemu daje ostrość na nieskończoność, nie psuje obrazu dodatkową soczewką jak te stosowane do świetnych obiektywów FD... Właśnie dlatego mam Pentaxa a nie canona. Bo nie miałem żadnych problemów z optyką. Fakt że jest większa podaż używek canona i że można odrobinę taniej coś kupić , niczego nie zmienia , jeśli i tak mogę kupić to czego potrzebuję. Optykę z analogowych manualnych aparatów bez żadnych przejściówek używać można ze wszystkimi programami już od manualnego modelu A , a w trybie M i Av z każdym szkłem. Niezależnie od stopnia zaawansowania lustrzanki. O tej wzorcowej wstecznej kompatybilności Pentaxa wiedzą wszyscy od dawna. :cool:

[ Dodano: Nie 07 Lut, 2016 18:40 ]
Wojmistrz napisał/a:
Bezpośrednią konkurencją Canona 30D jest Nikon D80, a jego następcami jest dzisiejsza klasa D7000,
I każdy Pentax od K10D przez K-200 po K-7 i obecne do niedawna produkowane K-5(II i IIs) a nawet niższe modele jak k-30, k-50 czy K-S2 spokojnie dadzą radę. A przynajmniej nie będą tak szumieć na wysokich czułościach. No i będzie na nich jeszcze jakiś kolor a nie konieczność konwersji do cz-b... Porównywałem wspomnianego K-x z 60D i był od niego zwyczajnie lepszy! Najprostszy Pentax dał obrazek lepszy od 2x droższego Canona! :lol:

Wojmistrz napisał/a:
(tą samą ergonomię znajdziecie w kolejnych modelach z serii aż do 50D i wyższych jak 5D czy 7D), do tego bardzo małe szumy i marka, która zapewnia najdłużej pełną zgodność wszystkich obiektywów przeznaczonych do swoich lustrzanek serii EOS, nawet tych z aparatów analogowych.

Z tymi analogami to pojechałeś!!! Właśnie dlatego jestem u Pentaxa choć z Canonem byłem ponad 20 lat! Możesz sobie wsadzić taką współpracę ... i te soczewkę w adapterze też.... badziewie! :lol: :lol: :lol:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
Wojmistrz napisał/a:
Wspomniany przez kolegę Andrzeja adapter M42 do Canona

??? Pisałem o adapterze do Pentaxa. Takim który bez problemu daje ostrość na nieskończoność, nie psuje obrazu dodatkową soczewką jak te stosowane do świetnych obiektywów FD... Właśnie dlatego mam Pentaxa a nie canona. Bo nie miałem żadnych problemów z optyką.


Obiektywy M42 ostrzą na nieskończoność na korpusach Canona bez konieczności stosowania dodatkowych elementów optycznych.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

jeremjasz napisał/a:
Aparat, obiektyw, akumulator, karta pamięci

Do Pentaxa K-x nie musisz mieć akumulatora (w canonie leciwą baterię pewnie trzeba będzie wymienić) - wystarczą 4 paluszki - komplet AA alkalicznych wystarcza na 700-900 zdjęć. Tyle też robię na komplecie eneloopów.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
... redukcję na bagnet K do ich mocowania i obiektywów M-42x1
Ta "redukcja" prawidłowo nazywa się adapter.
Adaptery M42 dla Canona ostrzą do nieskończoności.
Dlaczego nawet najtańszy Pentax ma dać 2x lepszy obraz od Canona? Może porównamy?
Co pojechałem z analogami? Masz fobię, że w 1987r Canon zostawił niedopracowany bagnet FD i opracował na razie najlepszy możliwy na rynku czyli EOS EF, na którym wzorują się wszyscy inni w najnowszych rozwiązaniach (np Sony FE)? Cóż to ty masz fobię ale połowy świata nią nie nawrócisz na jedyny słuszny Pentax.
Dedykowane akumulatory to mniejsza masa, większa wydajność i optymalizacja. Poza tym alternatywne akumulatory kosztują tyle co jeden dobry akumulatorek AA.
Ostatnio zmieniony przez Wojmistrz Nie 07 Lut, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Dlaczego nawet najtańszy Pentax ma dać 2x lepszy obraz od Canona?

Cytat:
Najprostszy Pentax dał obrazek lepszy od 2x droższego Canona!
Może ci przetłumaczę - bo widzę że z dala od kraju niuanse mowy ci umykają... to znaczy że obraz z K-x był lepszy niż analogiczny z canona kosztującego wówczas 2x więcej . Pentax kosztował 2tys. a Canon ok. 4,5 tys.

[ Dodano: Nie 07 Lut, 2016 20:14 ]
P.S. i nie pomogło Canonowi 60D18 Mpix wobec 12Mpix pentaxa K-x.

[ Dodano: Nie 07 Lut, 2016 20:22 ]
Wojmistrz napisał/a:
Masz fobię, że w 1987r Canon zostawił niedopracowany bagnet FD

Nie mam fobii, tylko ty piszesz półprawdy - obiektywów FD nie da się podpiąć bez konwertera z układem optycznym. W przeciwieństwie do Pentaxa.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Andrzej.M., no to się umówmy, żeby jednak dać ci fory, użyjemy sprzętu za równowartość i zobaczymy co będzie lepsze. W wątku jest mowa o 1000zł, więc ja biorę używany zestaw Canona, a ty Pentaxa i porównujemy fotki. Jeśli Pentax nie zrobi lepszych fotek, oddajesz mi ten sprzęt. Jeśli Canon będzie miał gorsze fotki, oddam ci Canona. To jak na wyścigach motorów z grą o kask :) Co ty na to? Będziesz musiał (jak i ja) dowieźć kwoty i w exif, żeby nie było, że będziesz pstrykał swoim K-3II.

[ Dodano: Nie 07 Lut, 2016 19:27 ]
A od kiedy Canon FD to EOS?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Wypada dodać że Pentax daje jeszcze stabilizację w korpusie dla każdego obiektywu i każdemu szkłu można zapisać wartość ogniskowej w EXIF zdjęcia (co pomaga w obróbce) bez konieczności montowania elektroniki w szkle.

[ Dodano: Nie 07 Lut, 2016 20:36 ]
To musimy się umówić na wspólny plener , albo raczej wieczór literacki, zrobimy setkami 2,8 (mogą być manualne) po portrecie przy tym samym świetle i czasie ekspozycji...
Wojmistrz napisał/a:
A od kiedy Canon FD to EOS?
Dlatego napisałem że półprawdy, w końcu jest bardzo dużo optyki sprzed 87 roku... ja sam miałem dość fajny komplecik... 50/1,4 do dziś żałuję.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Wróć do mojego pierwszego wpisu, od początku piszę o EOS.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
d początku piszę o EOS.

No włąśnie - to jest to pół prawdy. Drugie pół - mniej chwalebne też trzeba napisać... i do tego cię prowokuję... :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16