Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 3000 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Lip, 2015   

To to wiem,
ale jak można dostać kredyt, to i też można wziąć pożyczkę w "swoim banku" albo odnawialny.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






karolonka 
Nowy



Posty: 10
Wysłany: Wto 14 Lip, 2015   

U mnie to tylko nowy wchodzi w grę, zawsze jest gwarancja w razie czego http://www.euro.com.pl/lu...-mm-ed-vr.bhtml myślę że zdecyduje na ten ewentualnie ten http://www.euro.com.pl/lu...-mm-ed-vr.bhtml lub ten http://www.euro.com.pl/lu...-mm-vr-ii.bhtml generalnie zdecyduję gdy wezmę każdy do rąk
 
 
Drey 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 23 Lip, 2015   Pomoc w wyborze aparatu... używany lub nowy - kwota 3000zł

Witam,

jest to mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym wszystkich serdecznie powitać!:)

Przechodząc do tematu:
szukam zestawu do fotografowania, który używałbym głównie na wycieczkach po kraju i za granicą (głównie słoneczne miejsca :) ) oraz na wycieczkach rowerowych. Zdjęcia zabytków, trochę krajobrazu i zdjęć typowo rodzinnych. Będzie to moja pierwsza lustrzanka.

Przeglądałem już kilka tematów i zaczynam mieć ogólny pogląd na sprawę. Pojawiła się jednak w mojej głowie dodatkowa opcja kupienia używanej puszki i do tego jakiegoś w miarę uniwersalnego obiektywu na start (18-105(140)) + jakaś stałka 50mm lub 35mm.

Moje opcje obecnie to: d5300 + obiektyw 18-105 (zalety według mnie: nowsza konstrukcja, lekki, więcej punktów AF)
Używana d90 + obiektywy (zalety: większa ergonomia - dodatkowy wyświetlacz i pokrętła poprawiające ergonomię, wbudowany silniczek)

Czy w tych pieniądzach warto rozważać jeszcze coś innego?
 
 
karolonka 
Nowy



Posty: 10
Wysłany: Sro 29 Lip, 2015   

Zdecydowałam się na nikona D7100 dziękuję za pomoc
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 29 Lip, 2015   

Gratuluję wyboru. Liczymy na fotki w dziale "nasze zdjęcia". :smile:
 
 
Siraho 
Nowy


Posty: 3
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sro 05 Sie, 2015   

To jest mój pierwszy post na tym forum tak więc witam wszystkich. :) . Sprawa wygląda następująco. Zawsze jarałem sie fotografią, niestety nie posiadałem żadnego przyzwoitego sprzętu ale po pewnym czasie udało mi się odłożyć trochę pieniążków. Zdecydowałem się na zakup lustrzanki. Sęk w tym że lustrzankę miałem parę razy w w łapie tak więc jestem zielony. Czytałem trochę przez ostatni czas i osobiście mam dylemat między Nikonem d5300 a Canonem d700. Tak jak wspomniałem to będzie moja pierwsza lustrzanka ale nie chce kupować jakiejś używki za "500 zł" na allegro.
Na czym mi zależy:
-jak wiadomo przyzwoite zdjęcia ( wiem że po maszynie za takie pieniądze nie można spodziewać się cudów ale na jakiś czas wystarczy bo pewnie nawet jakbym dostał aparat za 10k to i tak bym nie potrafił go wykorzystać w 100%/ Zresztą nie zarabiam na robieniu zdjęć, to będzie po prostu hobby)
-chciałbym żeby video było w przyzwoitej jakości ( kusi to 60 fps w Nikonie ale gdyby nie bylo znaczącej różnicy to bym to olał na rzecz tańszego Canona ;) )
Tak więc proszę o pomoc :) .
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 05 Sie, 2015   

Siraho, zastanów się, do czego ci te 50/60fps. Co innego gry, co innego filmowanie. Ja nagrywam na 24fps.
 
 
Siraho 
Nowy


Posty: 3
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

No właśnie dlatego pytam :) . Myślałem że nagrywany film będzie o wiele płynniejszy i przyjemniejszy dla oka. Ale tak jak pisałem nagrywanie to jest sprawa drugorzędna. Chciałbym po prostu wiedzieć czy jest sens dokładać te ok. 200 zł do Nikona czy zbytniej różnicy nie ma między tymi modelami.
Z góry dzięki za odp. ;)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

Ja wolał bym dołożyć 1000 do 70D :)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Sie, 2015   

Bo klatkaż determinuje czas ekspozycji.
Jak nie chcesz migawki efektowej -chcesz uzyskać naturalnie wyglądający obraz, to dla 180stopni http://www.red.com/learn/...-angle-tutorial masz przy 25fps czas 1/50s -czyli obiekty w ruchu czy na szwenku może na poszczególnych klatkach być mocno rozmazany.
..nawet ruch ręki https://vimeo.com/73162080

[ Dodano: Czw 06 Sie, 2015 22:51 ]
https://www.youtube.com/watch?v=9-Jum6TrC1o

[ Dodano: Czw 06 Sie, 2015 23:09 ]
No i dochodzi jeszcze kwestia ekspozycji -czyli: czas ekspozycji, przysłona i ISO.
60fps daje większą możliwość przycięcia światła a więc np. czasami otwarcia bardziej przysłony dla mniejszej głębi ostrości.

No i dodatkowo zwiększa możliwości efektowe. np http://cinemashock.org/20...g-private-ryan/
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 07 Sie, 2015   

dcs napisał/a:
60fps daje większą możliwość przycięcia światła a więc np. czasami otwarcia bardziej przysłony dla mniejszej głębi ostrości.

A dla 24 czy 30fps nie da się tak samo skrócić czasu jak dla 60fps?

dcs napisał/a:
No i dodatkowo zwiększa możliwości efektowe. np http://cinemashock.org/20...g-private-ryan/

W cytowanym tekście jest mowa o skracaniu migawki, a nic nie ma o tym, żeby cały film był wyświetlany z nietypowym fps.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Sie, 2015   

Jak skrócisz do tego samego czasu 1/125s -migawka 180 stopni dla 60fps,
to dla 30fps będzie to migawka 90stopni -czyli idziemy w kierunku efektu z "Saving Private Ryan"
https://www.youtube.com/watch?v=H4jIes3ywMo

Ruch jest mniej płynny na 45 stopniach https://vimeo.com/reddigitalcinema/videos/search:shutter/sort:date
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 07 Sie, 2015   

dcs napisał/a:
No i dochodzi jeszcze kwestia ekspozycji -czyli: czas ekspozycji, przysłona i ISO.
60fps daje większą możliwość przycięcia światła a więc np. czasami otwarcia bardziej przysłony dla mniejszej głębi ostrości.
Po 1, na wolniejszej migawce nie musisz podnosić ISO/wzmacniać decybeli, a po 2, do przycięcia światła służą filtry ND (oczywiście pozostaje temat umiejętności pracy z nimi), po 3, płytka głębia przy filmowaniu, oprócz niektórych scen, gdzie jest to środkiem wyrazu, jest wielkim problemem, dlatego małe matryce spisują się lepiej niż te wielkie.
W aparatach, plusem dużych matryc jest świetna jakość na ciemniejszych szkłach. Osobiście przy filmowaniu 6D pozbyłem się praktycznie wszystkich jasnych szkieł i teraz zaczynają się one od f/2.8. Poza tym, 24fps mi najbardziej odpowiada, pomimo migawki 1/50s, a nie 1/48s, i tak potem to idzie na płyty BD. Jak ktoś chce sobie filmować nawet na 120fps (tak filmują dzisiejsze kamery 4k w trybie FullHD), to niech sobie filmuje. 60fps filmuje tylko kiedy potrzebuję slow motion, a to załatwiam na 720p.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 07 Sie, 2015   

dcs napisał/a:
Jak skrócisz do tego samego czasu 1/125s -migawka 180 stopni dla 60fps,
to dla 30fps będzie to migawka 90stopni -czyli idziemy w kierunku efektu z "Saving Private Ryan"

Dlaczego uważasz, że ważniejsze jest patrzenie na tradycyjne kąty migawki, które dziś nie mają żadnego przełożenia technicznego? Czy nie istotniejsze jest, jakie ostatecznie wychodzą czasy naświetlania, a nie ile to stopni wychodzi? Czy efekt będzie inny dla 1/125 nagrywanej w 30fps niż dla tych samych 1/125 nagrywanej w 60fps? (przy założeniu, że emisja i tak jest 24 czy 25 czy 30 fps na docelowym medium)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Sie, 2015   

komor napisał/a:
Dlaczego uważasz, że ważniejsze jest patrzenie na tradycyjne kąty migawki...
Czy efekt będzie inny dla


Właśnie dlatego że efekt będzie inny.
A dlaczego miałbyś oglądać w 24 czy 25 czy 30 fps?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15